Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Meganki Coupe


bwu88

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Coupe to autka usportowione, stąd więcej egzemplarzy powypadkowych i co za tym idzie w parze (choć to nie reguła) ogólnie mówiąc intensywniej eksploatowanych, a większość użykowników tego modelu to młodzi kierowcy lubiący sobie poszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady.

Nastawiłem się na szukanie ph1 1.6 abs, klima, komputer. Ciekawe czy się znajdzie...

Ciekawe jak z LPG sprawa stoi. Na benzynie zdrowszy silnik, ale i koszty wieksze... ale jakby lpg mial gora 2 lata to jeszcze nie najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tacy co montują hak holowniczy, ale to się chyba mija z celem

Niestety są tacy... mój egzemplarz niestety posiada hak :oops: A pasuje on do Coupe jak świni siodło. Decyzja o demontażu całkowitym zapadła ze względów czysto estetycznych naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem się na szukanie ph1 1.6 abs, klima, komputer.

z tego co zauwazyłem u innych to komp pokładowy był przewaznie w 2.0 16V,w 1.6e jeszcze nigdy nie widziałem,chyba ze wersji Monte Carlo bardzo rzadko spotykanej

przednie ręczne + tylne elektr (coś takiego tylko francuzi potrafią wymyślić)

jak szukałem swojej drugiej qpety to tez taka znalazłem i jeszcze miała elektr szyberdach ;-)

 

co do kwoty to do 10 tys kupisz dobre 1.6e z rocznika 96/97,za 98r w ładnym stanie trzeba dac 11 conajmniej

co do LPG to zalezy od instalacji,jak bedzie dobra i dobrze ustawiona to na kazdym silniku bedzie chodzic,ale z tego co wiem to najlepiej sprawuje sie w silnikach 2.0,znaczy mniej sprawia problemów niz w 1.6e

 

aha i na koniec,nie szukaj OKAZJI bo ich NIE MA,cena odzwierciedla jakość,qpety za 7-8 tys to sobie daruj bo to lompy na kołach,po takiej cenie to czesto od handlarzy którzy nie wiedza co sprzedaja i bajeruja ile moga ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item559999081_zadba...adne_autko.html co myślicie o takiej? tylko te zegary "jakieś nie takie"...

 

Hmm, więc wiarygodna cena dla ph1 to około 9k?

 

Trochę jestem pogubiony, nie wiem czy w LPG się wkręcać. Mam już jakieś doświadczenie co do LPG i jakoś mnie odrzuca od LPG. Nabawiłem się po prostu uprzedzeń :|

Może te uprzedzenia okażą się bezpodstawne po kupnie 1.6 lub 2.0 z LPG ale nie mogę nabrać przekonania, ale z drugiej strony jazda na benzynie TROCHĘ więcej kosztuje...

Sam już nie wiem...

Spotkałem się kiedyś w innych samochodach z "atrapami" kompa pokładowego, jak to jest w megankach? Cyfrowy wyświetlacz na zegarze prędkościomierza to może być TYLKO i WYŁĄCZNIE komp, czy też jakaś lipa? Pytanie może i amatorskie ale trzeba uważać, żeby się nie naciąć, a inwencja twórcza niektórych ludzi nie zna granic.

Spotkałem się też z czujnikiem parkowania w roczniku 96. Trochę dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli szukasz auta przed liftem czyli do 1999roku to do kompa był specjalny wyświetlacz umieszczony nad wskaźnikami od temperatury cieczy chłodzącej i wskaźnikiem poziomu paliwa. Ponadto w dźwigni wycieraczek masz przełącznik do zmieniania funkcji. Tak więc cyfrowy wyświetlacz to często nie jest komputer.

Auto z twojego linku nie posiada kompa.

Ponadto wygląda na włączony zapłon gdyż się palą kontrolki od poduszek i usterki elekt ale nie pokazuje stanu licznika a to dość dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zewnątrz: lusterka lakierowane pod kolor razem z mocowaniami do drzwi.

Naklejkę na tylnej szybie i odblaski na zderzaku pomijam, bo można je szybko odkleić.

Albo jest lekko obniżona, albo mi się wydaje.

Licznik: gość strzelił sobie samobója bo świeci błąd poduszki i usterki elektronicznej. Trzymał nogę na gazie że takie obroty wyszły na zdjęciu?

Zegary zmienione na białe tanim kosztem :oops:

Komputera to to raczej nie ma (dwa ekrany powinny być)

Moc silnika to prawdopodobnie 90 KM a nie 110.

Przebieg taki sobie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się ceni za niego... Trzeba mocno uważać żeby się nie naciąć.

Wypisze sobie wszystkie elementy charakterystyczne dla meg coupe i będę starał się zwracać na to uwagę.

Muszę chyba zacząć się oswajać z tym, że jednak będzie bez kompa, bo na prawdę ciężko znaleźć.

A co do LPG, to może macie jakieś swoje doświadczenia odnośnie połączenia Meg Coupe + LPG? Próbowaliście na własnej skórze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie tego kompa, ja mam i praktycznie w ogóle nie używam, jedyne co sprawdzam co jakiś czas to średnie spalanie. Oczywiście lepiej go mieć niż nie mieć, jednak można spokojnie odpuścić gdy znajdzie się dobre auto bez kompa. Co do LPG, :cry:

Osobiście nigdy nie kupiłbym auta z instalacją gazową, ani też takowej nie zakładał. Gaz jest dobry tylko w kuchence gazowej, co do auta jeszcze 10 latka to ciągłe problemy i złudne oszczędności, niższa kultura pracy silnika, słabsze osiągi, wystarczy odwiedzić tutejszy prężnie rozwijający się dział o problemach z LPG. Oczywiście obrońcy super-gazu będą twierdzić zupełnie co innego ja jednak pisze tylko i wyłącznie o własnych doświadczeniach z tą problematyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item557299406_renau...kora_pilne.html

96 r skóra, klima, 1.6 +LPG.

Wszystko niby ok, ale gaz założony 06.08, więc podejrzane, że ktoś szybko zdecydował się na sprzedaż. Jak się zakłada gaz to raczej z myślą o długim eksploatowaniu. Więc...albo ciągłe problemy z gazem, lub jakieś inne poważniejsze, bo gdyby nawet wliczył w cenę koszt założenia instalki LPG to by bez niej było z 7,5k, więc troche za mało jak na taką opcje.

 

http://moto.allegro.pl/item552483124_renau...ejestrowan.html

12,8k 2000r 1.9DTi , też jakieś dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!