Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sprzęgło


tom111

Rekomendowane odpowiedzi

1.9 dci -Witam!

Mam takie pytanie: jak sprawdzić w jakiej kondycji jest sprzęgło(bez rozbierania :!: ) ewentualnie jakie objawy wskazują o jego rychłym końcu?

U mnie bierze dość wysoko(może tak ma być) i bardziej czuć niż słychać coś ala"szmer -bardzo delikaty ale drażniący . z góry dzięki za podpowiedzi . pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć 4. bieg i puść sprzęgło, Jak zgaśnie od razu to jest ok, a jak będzie trochę walczył to już jest zużyte i zaczyna się ślizgać. Poza tym na np 5 biegu przy np 100 km/h wciśnij gaz do dechy. Jak będą się obroty zwiększać a nie będzie rosłą prędkość to też znaczy, że się ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na 3 biegu gaśnie z takim szarpnięciem że sie boje o poduszki :) a na 5 przyśpiesza chyba normalnie, znaczy że chyba jest OK. Chodzi mi głównie o to czy są jakieś stopniowe objawy sponiowego zużucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moja Megi ma 100 % prawdziwy przebieg 51 500, kupiłem ją gdy miała 36 000, od początku sprzęgło bierze wysoko - zaczyna brać od połowy, ale samochód rusza dopiero od ok.3/4. Wciska się lekko w porównaniu do np. Megi 1.8 16v. Nie ślizga, nie szarpie. Można jakoś obniżyć moment w którym bierze? Może zepsuła się automatyczna kompensacja zużycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobrze, że dotarłem do tej dyskusji bo u mnie objaw nr 2 czyli lekkie ślizganie się pojawia ale co ciekawe tylko czasami. Ostatnio wraz z mechanikiem próbowałem to wywyołać bezskutecznie.

 

Nie wiecie może jak teraz szybko sytuacja będzie się pogarszać? Mogę jeszcze z miesiąc może 2 pojeździć czy raczej brać się za wymianę?

 

maC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat...

U mnie szarpię gdy bujnę autko mocniej tak do 3500 i potem szybko zmieniam bieg,jak nie poczekam aż obroty spadną lub nie przytrzymam na pół sprzęgle to szarpie...na każdym biegu z tendencją im wyższy bieg tym miej odczuwalne...

 

Czy to normalne 1.9 dci org przebieg 115000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę aczkolwiek zerkałem na nie podczas wymiany oleju i wydawały się OK...nawet bardzo OK...

Bardziej wygląda mi to sprzęgło,ale nie wiem...zerknę jeszcze raz...

Teściu tak miał po zakupie Xsary Picasso 2.0 HDI było tak samo myślał ze to poduszka pod skrzynią,a to sprzęgło było... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat bo mam sprawę związaną ze sprzęgłem ale trochę innego rodzaju. Kończyło mi się łożysko dociskowe trzeszczało już dosyć porządnie. W związku z tym, że dostęp taki jaki jest a i po poczytaniu trochę na forum zdecydowałem się wymienić całe (łożysko tarcza docisk) i tu zaczynają się schody. Mechanik u którego auta naprawiam od lat, stary praktyk i kolega, zamówił części w jakiejś hurtowni. gdyż robiłem przy okazji rozrząd. No właśnie sprzęgło firmy AISIN (japońskie) moje pytanie pierwsze to czy ktokolwiek spotkał się z takim co pasuje do Scenica 1.9 dci? Po wymianie sprzęgło mięciutkie po wyjechaniu z warsztatu wszystko OK dojeżdżam do domu stoję na światłach i słyszę terkotanie (coś jak silnik ze "wzmacniaczem" :-P czyli na wolnych obrotach takie stuki w rytmie silnika, ale tylko na wolnych obrotach przy puszczonym sprzęgle, jak sprzęgło wcisnę wszystko cichnie (wzmacniacz się wyłącza) Pierwsza diagnoza mechanika to skrzynia biegów. Dziś jestem po drugiej wizycie (reklamacja) i co to samo tylko troszeczkę ciszej. Ponoć były jakieś delikatne luzy w skrzyni więc poleciała następna kaska ale jakiejś spektakularnej poprawy nie ma. Mam więc pytanie, czy noże to być wina sprzęgła, czy ktokolwiek słyszał o zamienniku do scenica firmy AISIN, czy może to jednak wina skrzyni biegów ? Jeszcze jedno co zwróciło moją uwagę przed założeniem sprzęgła to to że w sprzęgłach innych firm np. VALEO i oryginale które było u mnie łożysko dociskowe ma wewnątrz frezy a to ze sprzęgła AISIN nie miało, czy to ważne proszę o w miarę szybką odpowiedź bo muszę coś dalej działać z góry serdeczne dzięki.

Ale się opisałem mam nadzieje że ktoś nie znudzi się w połowie, ale chciałem wszystko w miarę dokładnie opisać. Pozdrawiam.

 

Dziękuję za odpowiedź rzeczywiście to sprzęgło to AISIN KE-RE07A

Natomiast czy udało się komuś rozwiązać ten problem przez wymianę sprzęgła, łożyska na wałku sprzęgłowym ? Nie podałem jeszcze jednej informacji a mianowicie, że normalnie i cicho jest przy wciśniętym sprzęgle ale także rano lub po długim postoju (gęstszy olej w skrzyni biegów ? zimny silnik ? nie wiem) ma to jednak wpływ i czy wcisnę sprzęgło czy nie nie ma różnicy. Proszę o odpowiedź wiem że ktoś na forum opisywał podobny problem w megance i jeszcze kilka osób miało takie przypadki po wymianie sprzęgła lecz nikt nie opisał rozwiązania. Proszę o odpowiedź jak sobie poradzili lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj skończyły się moje problemy o których pisałem powyżej (turkotanie sprzęgła) bo teraz już wiadomo, że było to sprzęgło. Dziś wymienione na Valeo i "jak ręką odjął" Teraz tylko trzeba zareklamować tego AISIN"a. Silnik pracuje teraz cichutko aż miło jechać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam podepne sie pod ten temat bo mam podobny problem w moim Scenicu ze sprzęgłem jak kolega Leon123 .Mam Scenika 98rok 1.9 DTI i 4 miesiące temu padło mi sprzęgło,wymieniłem całe sprzęgło na nowe (nie wiem jakiej firmy)i problem jest przy ruszaniu.Podczas ruszania z pierwszego biegu i ze wstecznego samochód strasznie szarpie a w trakcie jazdy wszystko jest ok.Mój mechanik twierdzi że wina jest wadliwego sprzęgła i jutro będzie wyciągał i odda do reklamacji .Czy ktoś z was miał taki przypadek,czy to jest wina wadliwego sprzęgła i ile sie czeka na reklamacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

na allegro pamietam około miesiąc temu gosci wyprzedawał orginale sprzegło valeo za 250zł komplet,prawdziwa okazja była,

 

ja mam jak cos urzywke waleo do sprzedania za małe pieniądze 150zł kompltne tarcza 7,7mm, tyle co nowa,

 

a jak ktos jest oszczędny to niech kupi samą tarcze bez docisku, a dobrej firmy,

Według mnie renówki to są bardzo tanie w ekspllatacji i naprawie pod jednym warunkiem, sam naprawiasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!