Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy można wyłączyć elektryczny hamulec ręczn


Rekomendowane odpowiedzi

Wkurza mnie to automatyczne zaciąganie hamulca elektrycznego po wyłączeniu silnika.

Czy próbowaliście wyłączyć tą opcję?

Ma działać jak tradycyjny ręczny-jak chcę zaciągnąć to zaciagam, jak nie to nie i wszystko.

Może Clip pomoże?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przy parkowaniu sam ręczny wyłączyć. Gasisz autko,ręczny się zaciąga,wrzucasz jedynkę,wyłączasz ręczny i autko zostaje na tylko na biegu. Ps. A co w elektrycznym ręcznym jest wkurzającego? Jak dla mnie jest zaj***sty. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w elektrycznym ręcznym jest wkurzającego? Jak dla mnie jest zaj***sty. :roll:

 

Ciekwaie będzie jak rano pójdziesz do auta i się okaże, że linka przymarzła-jak stracisz 3 godziny na odmrożenie to będzie bardzo śmiesznie!

Ktoś tam kiedyś pisał o możliwości przymarznięcia -nie bardzo chciałem w to wierzyć aż dopadło to mnie. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Możesz przy parkowaniu sam ręczny wyłączyć. Gasisz autko,ręczny się zaciąga,wrzucasz jedynkę,wyłączasz ręczny i autko zostaje na tylko na biegu. Ps. A co w elektrycznym ręcznym jest wkurzającego? Jak dla mnie jest zaj***sty. :roll:

Jestem od 2 miesięcy właścicielem scenica. W moim Scenicu II próbowałem w/g tego opisu wyłączyć ręczny i nic. Może coś nie tak robię ???? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączasz samochód na przycisku. Nie wyjmując karty ze stacyjki wyłączasz ręczny. Robi się to tak że ciągniesz za wajche równocześnie wciskając przycisk kciukiem nad wajchą. Na początku też wyłączałem ręczny ale potem sobie tak pomyślałem że skoro dziada nie można trwale wyłączyć to jak już się sam zaciągnie to niech będzie zaciągnięty. Pies mu linki lizał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Masz rację pies mu linki lizał, ale z drugiej strony przynajmniej masz pewność że sam Ci nie ucieknie albo żonie :mrgreen:

Jednak zimową porą należało by chyba pamiętać o zwolnieniu hamulca ręcznego.

 

Proszę doczytać w regulaminie o zasadach cytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z serwisantem z ASO w tej sprawie. Powiedział że nie zdarzyło im się aby mieli jakiekolwiek problemy z zamarznięciem ręcznego. Więc albo ludziska pamiętają w zimie aby nie zaciągać, albo faktycznie ręczny nie zamarza. Serwisant powiedział mi że nie zamarznie ze względu na konstrukcję samego ręcznego - krótie odcinki linek i coś tam jeszcze. Nie pamiętam dokładnie jego słów bo to już było jakiś czas temu.

 

Nawiasem dodam że ów serwisant serwisuje mi mojego Scenica tyle że już prywatnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!