Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak Mocy


djarbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Renault Scenic 1.9 DCI rok 2002. Piszę ponieważ mam problem. Przy włączonym zimnym silniku lub ciepłym podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych, po zdjęciu nogi z gazu i wyrzuceniu biegu na luz kontrolka gaśnie. Po kilkukrotnym zapaleniu i zgaszeniu się kontrolki świec żarowych w wyżej podanym opisie silnik nie chce wejść na obroty (max. 2200 obrotów), Również samochód mocno dymi ale nie spala oleju. Co może być przyczyną ?

Turbina, przepływomierz, czy pompowtryski ?

Byłem na badaniu komputerowym i stwierdzono błędy Pierwszego i Czwartego pompowtryska i błąd przepływomierzu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat. wiem ze trochę stary ale nie chce zakładać nowego.

Mam Scenic'a 1.9dCi 105KM z 2002r i wydawało mi się ze słabo się zbiera(na każdym biegu).

Dziś jak przejechałem się Scenic'em kolegi też 1.9 to mnie aż zatkało jak się zbierał, przyśpieszał i jaką miał reakcje na gaz.

Od razu wciskało w siedzenie i to nie trzeba było dochodzić nawet do 2.5 -3 tys.

Przesiadłem się do mojego i jest całkiem inna bajka.Turbina łapie dopiero od 2.2 - 2.5 tys ;/

Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor spalin jest czarny. Odpinaliśmy katalizator i dym leciał biały ale mocy i tak nie było. Wczoraj byłem na komputerze i ładowanie turbiny pokazywało 1 Bar a spec mówił że powinno być coś około 2 barów. Komputer nie wykazuje błędu ani przepływki ani EGR-a natoamiast zaczął wyskakiwać błąd nie pamiętam dokładnie a przepływu powietrza ponoć gdzieś lewe powietrze bierze. Przepływka jest nowa i komputer parametry dobre wskazuje. Jak macie jakieś pomysły dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!