Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

DRASTYCZNE skrócenie odległości z jakiej moż


Rekomendowane odpowiedzi

W swoim Scenicu z 2000r. zauważyłem ostatnio, że chcąc otworzyć pojazd muszę się do niego zblizyć i to na odległośc ok. 3-4m by zadziałeł CZ. Wymieniłem już baterie i to niestety nie pomogło. Jeżeli ktoś miał taki wcześniej problem i poradził sobie z nim to prosze o podpowiedź. POZDRAWIAM Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym można rozpoznać czy jest to sterowanie podczerwienią czy radiowo: Kluczyk mam typowy na środku przycisk do zamykania/otwierania, a obok dioda która sygnalizuje naciśnięcie przycisku. Do wymiany baterii odkręca się z tyłu 1 śrubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie baterii dzisiaj jeszcze zrobiłem zgodnie z instrukcją z PIKURA dokonałem synchronizacji nadajnika i jednorazowo z dalszej odległości mogę zamknąć bądź otworzyć samochód ale następny cykl już niestety z bliska 2-3m. Czy jest ktoś zorientowany w czym może tkwić przyczyna? jeżeli tak to bardzo proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gre moze wchodzic:

1. jezeli masz na podczerwien: to zabrudzenie diody przy kluczyku (nadawczej, podczerwieni), proponuje zebys wzial telefon, tkory ma aparat i kamere i wycelowal w obiektyw, podczas przyciskania kamera telefonu lapie podczerwien, sprawdz czy swiatlo jest jase czy nie, to sobie sprawdzisz czy masz problemy z nadajnikiem - warto dla porownania wziasc jakis kluczyc z innej "dobrej" meganki.

2. jezeli masz na radio to w gre moze wchodzic kilka rzeczy: jakas interferencja z zewnatrz znosi Ci fale albo dziwnie wzmacnia, masz zrabany nadajnik w kluczyku, w miejscu gdzie testujesz CZ sa odbicia (bloki, sciany, anteny itp itd). Jak nosisz komorke razem z kluczykami to silne promieniowanie elektormag. moglo zaszkodzic kluczykowi. Ze strony samochodu jest taka mozliwosc, ze przestala kontaktowac antena i np. wisi tylko na krotkim kablu i ten kabel robi za antene a w promienu 3 m latwo nawet na cos takiego sygnal zlapac - nie wiem gdzie jest antena od radiowego CZ.

 

Mam nadzieje, ze sie wszystko wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mam sasiada z volkswagonem, ktory wybitnie zakloca dzialanie mojego pilota. kiedy tego wozu nie ma w poblizu to pilot dziala smialo przez ulice, tak ze z drugiego pietra moge sobie auto otwierac. ale wystarczy ze stoi przedemna np i juz od przodu auta nie otworze, a z innych kierunkow spada do 2-3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!