Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

znika olej :-/!!!!


miro2602

Rekomendowane odpowiedzi

witam!! niedawno kupilem Renault Megane 1.4 8V RT z 98'r.!! wymienilem olej i filtr oleju i zaczela mi pobierac olej :-( !! nie wiem co jest grane!! sprawdzalem wszystko czy nie ma gdzies zaciekow ale wszystko jest suche!! sprawdzalem kolo filtra oleju i kolo korka spustowego!! i nic!! moze mi ktos pomoc?? bylbym bardzo wdzieczny!! pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej marki masz oleum? Jak lejesz natanszego lotosa lub minerała mobila S to sie nie dziw.

 

no wlasnie polecono mi Mobila S polsyntetyk :-/ !! czyli najlepszym wyjsciem bedzie wymienic olej na lepszy i dopiero wtedy zobaczyc czy nadal pobiera!?? a jaki olej by byl najlepszy?? i czy to nie zaszkodzi silnikowi taka zmiana oleju co jakis czas!! bo podobno przed kupnem jezdzila na Mobil S :-/ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już któreś auto zalewam Castrolem Magnateckiem (wszystko jedno czy pół- czy syntetyk) i jak dla mnie rewelacja. Istnieje na rynku wiele podrób i popłuczyn i z olejami zasada jest prosta jak z wódką : czym bardziej wymyslna bańka i do tego z dozownikiem tym mniej opłaca sie podrabiać, tym lepiej dla silnika i ....wątroby :) . Ja jak widze w sklepach olej w klasycznych 5-kach jak po płynie do spryskiwaczy to sie zawsze zastanawiam z którego tłoczenia jest tam Kujawski wlany? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!! przyjzalem sie dokladnie i nie leci niebieski dymek po odpaleniu ani nie ma zadnych wyciekow!! zrobilem jakies 1,5 tys kilometrow od wymiany oleju i dolalem ok litra :-( !! czy to mozliwe zeby tyle oleju poprostu znikalo :-| ?? chyba jednak wymienie na Elf Excelium! dobry wybor?? pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2 dci 1,5 , od nowości bierze jakieś 1l/10.000 km , to bardzo dobra norma , wg ASO może wziaść 07l/1.000 km! , czyli między przeglądami ( co 30 tys ) mozna dolac nawet 20 litrów , ( ale by dymił)

Nie ma powodów do niepokoju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie możesz nawet na kujawskim w silniku a z McDonalda w zbiorniku jeździć. Taką mam (może skrzywioną) filozofie, że olej za pięć dych bańka nie może być dobry. Gdzie byłyby te różnice w olejach za 150 i drożej. Nie mówie że z tego powodu że to Lotos jest przepalany ale mam znajomych którzy zalali innym, lepszym, droższym i problem znikł. Ja tylko proponuje przejść na Magnateca bądź coś z Shella lub Elfa. A na marginesie ciekaw jestem jak będziesz zadowolony w bardziej ekstremalnych warunkach -30 i odpalanie bez garażu lub w lecie w słońcu +50 do tego klima i 140-150 km/h na autostradzie. Pojeździj w ten sposób a potem skontroluj stan oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2 dci 1,5 , od nowości bierze jakieś 1l/10.000 km , to bardzo dobra norma , wg ASO może wziaść 07l/1.000 km! , czyli między przeglądami ( co 30 tys ) mozna dolac nawet 20 litrów , ( ale by dymił)

Nie ma powodów do niepokoju....

i właśnie tym bym sie martwił......producenci zabezpieczają sie nierealnymi normami w kwestii gwarancji. Jesteś w stanie zaakceptować dolewke 10-15litrów ? Więc po coc wymiana ?

 

[ Dodano: 2007-04-05, 19:37 ]

Za firme płacisz.
za firme to tylko część pod tym kryją sie godziny testów w ekstremalnych warunkach, uszlachetniacze i badania chemiczne. Zgadzam sie , to kosztuje ale ja nie zmieniam aut co 2 lata więc mam jak dbam. Po to są inne oleje jak Lotos aby je lac do aut , ja pozostaje przy swoim, tym bardziej że wymiane robie na tyle rzadko że różnicy cenowej w marce praktycznie nie czuje. Lubie produkty "Teraz Polska" ale te z branży spożywczej. :)

 

[ Dodano: 2007-04-05, 19:40 ]

chyba jednak wymienie na Elf Excelium! dobry wybor?? pozdrawiam!
wymień, popedałuj troszke Renią i daj znać....z ciekawości. Czy to auto jest jeszcze/nadal na gwarancji ??? Mnie te ilości i tak przerażają i marką oleju ich nie opanujesz.

 

[ Dodano: 2007-04-05, 19:43 ]

niedawno kupilem Renault Megane 1.4 8V RT z 98'r.!! wymienilem olej i filtr oleju i zaczela mi pobierac olej
miro a tak bardziej prozaicznie ale musze: jak Ty mierzysz ten olej ? mam nadzieje, że na płaskim w miare poziomym terenie i oczywiście jak auto nie pracuje co najmniej 20 minut a najlepiej rano przed zapaleniem. Tak ? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przedmówca powiedział za firmę się płaci!

żebyś się kiedyś nie zdziwił :-P

 

Oczywiście dla przeciętnego użytkownika, który rzadko przekracza 80km/h i nie zmusza swojego auta do dużego wysiłku każdy olej będzie dobry, natomiast przy ekstremalnych obciążeniach (przelot autostrada kilka godz.) to już jest różnica. I dla tego warto zainwestować te parę złotych więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!