Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyciemnianie tylnej szyby (kombi)


Malefisto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy przyciemnial folią ktos z was samemu tylną szybkę w kombi, tylne boczne zrobiłem bez problemu ale tylna w klapie nie idzie mi jedno miałem jedno podejście i kawął folii do wyrzucenia , szyba jest wygięta w dwóch kierunkach i powstają maxymalne zagięcia na folii których nie mogę wygładzić.

 

macie jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić,odpowiednio nacinając folię.Jednak szczerze powiedziawszy roboty jest przy tym od groma.Podjedź może do jakiejś firmy,która się czymś takim zajmuje.Oni wiedzą co i jak.Koszt takiej operacji(w mojej okolicy)to ok 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malefisto, jak sam nie robiłes nigdy to nie zrobisz... tzn. zrobisz ale bez efektu, po drugie folia którą sprzedają ta po 10-15zł za rolkę to smelc, rysuje się szybko się wybrawia a przy montażu na samochód trzeba bardzo uważać i nie używać tego ściągacza do wody co jest w zestawie... najlepiej podjechać do firmy która się zajmuje takimi rzeczami i zrobić u profesjonalistów, efekt będzie naprawdę widoczny...

co do cen do W-wa pewnie droga bo za tył szybę ze 150-200zł biorą w Łodzi ok 120zł... może u da mi się rabat dla klubu załatwić w Łodzi w firmie AMS (znam akurat dobrze właściciela) ale to i tak jest nie tania robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem sam juz kilka samochodów ale nigdy tylnej szyby, w megance okleiłem też wszystkie tylne boczne tylko pozostała sama tylnia , chyba będę próbował to zrobić tnać ją na paski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malefisto, wiesz co jest jeszcze jedno wyjście podjedź z tą folią którą oklejałes szyby do firmy która się tym zajmuje, pewnie za połowę ceny normalnej założą ci na auto... i sprawę będziesz miał z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem sam juz kilka samochodów ale nigdy tylnej szyby, w megance okleiłem też wszystkie tylne boczne tylko pozostała sama tylnia , chyba będę próbował to zrobić tnać ją na paski

 

Skoro robiłeś już kilka samochodów powinieneś wiedzieć że jest folia termokurczliwa która idealnie nadaję się do takich wygiętych szyb i robi się to na ciepło i jest super a cięcie na jakieś paski to według mnie amatorszczyzna.... ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malefisto trzeba było to w pierwszym poście napisać, że masz termokurczliwą, raczej wtedy nikt by Ci nie kazał jej ciąć w paski, tylko podgrzać, żeby się skurczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termokurczliwa - podgrzać cos w tym jest zdunman może i masz rację

,, a tak na poważnie to proszę o odpowiedź kogoś kto robił sam tylną szybę

Jak to zrobić w praktyce czym podgrzewać, czy kleić tak samo na wodę z płynem i potem podgrzewać itp. itd , etc....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleisz normalnie jak zwykłą folię tylko tam gdzie widzisz że robi się zakładka trzeba podgrzewać te miejsca aby folia się skurczyła i dopasowała do szyby. Podgrzewasz to taką elektryczną opalarką z dyszą na końcu taką najbardziej płaską i szeroką aby ogrzewać jak najszerszą powierzchnię-suszarka nie bardzo się nadaje. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!