Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadek mocy


bin0l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam problem, a mianowicie spadek mocy (o ile nie jestem przewrażliwiony na punkcie clio I ), jest wyraźny ubytek w mocy tzn. jest jakby zamulony i jest wycie przy prędkości 120km/h co z poczatku nie bylo zauważalne. Cewki zapłonowe(nowe) , świece i filtr powietrza( nowy), zostały wymienione bądź sprawdzone. Gdzie może jeszcze tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę dni temu przerabiałem to samo. Scenic ni w 5 ni 9 w trakcie jazdy stracił moc.

Do 2200 obr/min w miarę normalnie przyśpieszał, a powyżej tych obrotów, strasznie mulił i dziwnie wył silnik.

Gdy przegazowałem go na postoju to od 4500 obr. przerywał silnik.

Takie same objawy były i na bp i na lpg, wiec kwestia złego paliwa i przytkanego filtra została wykluczona.

Pojechałem do znajomego elektronika sprawdzić, czy Renia nie nałapała wirusów. Okazało się, że na kompie nie było żadnych błędów, i oprócz niekontaktującej (zaśniedziałej) wtyczce przy pochłaniaczu par paliwa, cewki, sonda lambda i wszystkie inne czujniki mają prawidłowe odczyty.

W końcu elektronik zasugerował, że może być przytkany katalizator, gdyż wydaje mu się, że jest zbyt niskie podciśnienie w kolektorze dolotowym i wyglada na to, że spaliny są cofane do kol. dolotowego.

Tak wiec pojechałem do znajomego mechanika, i po rozkręceniu wydechu okazało się, ze kat i reszta wydechu jest ok.

Sprawdziliśmy też filtr powietrza oraz układ dolotowy. Też były ok, a Scenic dalej nie chciał jechać :-x

Jako, że w silniku F4R są zmienne fazy rozrządu, a KZFR już od dawna mocno klekotało, zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem, na kole nie pojawiły się tak duże luzy, że zawory wydechowe zamykały się w nieodpowiednim momencie.

Aby potwierdzić moją diagnozę, udałem się do specjalistów od leczenia Renatek, czyli do Auto-Reno w Wieliczce.

Niestety, albo stety, Renia najwyraźniej wystraszyła się wizyty u lekarza i w trakcie podróży do "szpitala", cudownie ozdrowiała.

Panom mechanikom, mimo wysiłku i szczerych chęci, nie udało się znaleźć przyczyn słabości Renatki :-| :-?

Moja hipoteza również upadła, bo panowie stwierdzili, że uszkodzone KZFR co najwyżej może osłabić silnik o parę koników.

I w ten oto sposób ja pozbyłem się kilka stówek z kieszeni, a auto co prawda obecnie sprawne, lecz pozostała niepewność czy za parę dni problem znów nie powróci.

Jednak na wszelki wypadek zrobiłem przegląd auta i instalacji gazowej, oraz odstawiłem auto do mechanika na wymianę tego nieszczęsnego KZFR.

 

A co mogło być przyczyną braku mocy :mrgreen: : wg. mechaników z Auto-Reno, problem leżał w układzie zapłonowym. Prawdopodobnie, któryś z elementów ukł. zapłonowego "złapał" wilgoć i stąd te problemy. A na dłuższej trasie silnik dobrze się nagrzał, wilgoć odparowała i Renia wróciła do sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tak zastanawiałem czy nie jest to spowodowane zmiana paliwa (z shell na orlen 95).Poprzedni właściciel tankował na shell'u i póki było to paliwko chodził jak złoto, ale odkąd ja zacząłem tankować na orlenie to zauważyłem to całe zamulenie. Zauważyłem również takie jakby "prychanie" przy tłumiku i głośniejszą pracę silnika jak jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co do jakości paliw na orlenie moge napisać tylko tyle, że nie będę tam tankował. Po zatankowaniu malucha chciałem wysiąść i go troszke popchać, by mu pomóc. Po zatankowaniu Peugeota może nie było tak tragicznie, lecz była odczuwalna strata mocy. Reni nie mam odwagi tam tankować.

Sumując to, też może być przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pawel1971 jaki jest koszt wymiany sondy lambda? mechanik, u którego byłem powiedział (po komputerowej diagnostyce), że będzie musiał rozebrać pół auta, by się do niej dostać i kosztu wymiany nie podał, sonda ok.300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!