Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegląd - co sprawdzić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wybieram się po ok 1,5 roku od ostatniego przeglądu do Pana Kazia.

Wypisałem sobie co trzeba sprawdzić, ale może doradzicie co warto jeszcze zrobić oprócz tego co napisałem poniżej. Obecny przebieg to 175tyś. Generalnie to żona śmiga nim do pracy ok. 10km w jedną stronę, więc mi ciężko powiedzieć czy coś mu więcej nie dolega. Jak dla mnie jest trochę zamulony (żona wrzuca np 4 przy małych prędkościach... :shock: ) Generalnie słychać w nim dziwny dźwięk przy przyspieszaniu takie jakby terkotanie i nie wiem czy to nie linka od obotomierza bo jak wcisnę sprzęgło lub wrzucę luz to słychać normalną pracę silnika. Więc nie wiem jak się do tego zabrać

 

Sprawdzić i jak trzeba wymienić/naprawić:

1. Ogólny przegląd techniczny

2. Olej w skrzyni biegów (wymieniony przy 140000)

3. Kiepsko chodzą biegi. Trzeba sprawdzić czy nic się nie poluzowało (od spodu samochodu?). Przy okazji zwrócić uwagę na poduszkę zawieszenia skrzyni biegów, może się urwała i stąd takie objawy.

4. Układ wydechowy – ostatni tłumik ma chyba dziurę

5. Bębny z tyłu - ew. przesmarować

6. Klocki + szczęki hamulcowe +tarcze (wg mnie bardzo kiepska jedna z tarcz z przodu) +hamulec ręczny

7. Świece, zawory

8. Ewentualne wycieki, nieszczelności

9. Układ zawieszenia – luzy, drążki kierownicze, amortyzatory i łożyska, przeguby, ew. wymienić gumy stabilizatorów itp.

 

Wymiana:

1. Olej + filtr

2. Filtr powietrza

3. Filtr paliwa ??? (wymieniony przy 120000 - 12.2004)

4. Świece ??? (wymienione przy 120000 - 12.2004)

 

Rozrząd robiony przy 120000 km

 

Dzięki za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie nie dziw że troche zamulona fura, jeśli na świecach zrobiłeś 55 tysięcy km.Filtr paliwa też bym wymienił.Paski niech sprawdzi wizualnie, czy maja odpowiedni naciąg.Płyn chłodzący wymieniałeś, płyn hamulcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli świece i filtr paliwa do wymiany

Pasek klinowy był wymieniony 1,5 roku temu, ale jest za luźny moim zdaniem

Olej w skrzyni muszę sprawdzić jaki bo to jeszcze poprzedni właściciel wymieniał

Płyn chłodzący wymieniany przy okazji wymiany chłodnicy ok 2 lat temu, hamulcowy również

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!