Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik wariuje prosze expertow o pomoc


Remis

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przeszukalem wszystkie posty i nie znalazlem rozwiazania a mianowicie mam megane coupe 96 2,0 8v 130 tys ostatnio silnik zaczal strasznie wariowac. odpala bez problemu a potem schodzi z obrotami prawie do zera i odbija do tysiaca, dziala chwile dobrze a potem to samo, w czasie jazdy czasami calkowicie spada moc potem jest nagle szarpniecie i idzie jak rakieta. jak podjechalem do serwisu powiedzieli ze trzeba nawymieniac czesci za 2 tysie a tyle nie mam :) moze ktos mial podobny problem i mnie oswieci, z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za podpowiedzi. dzisiaj zmienie kable i swiece i zobaczymy. na sonde lamda niemam kaski bo cholernie droga ale to wg mnie nie bedzie mialo tak duzego wplywu. komputer wykazal jeszcze blad czujnika temperatury powietrza. taki czujnik w serwisie kosztuje 250 zeta, podobno jest zamiennik ale nazwa firmy wyleciala mi z glowy chyba FGL, dzisiaj mam dostac numer ich produktu, moze ktos z was wymienial ten czujnik i moze mi cos podpowiedziec, dzieki za pomoc, pozdrawiam.

 

ps zajebiscie sie teraz jedzie:) obroty spadaja prawie do zera ale silnik nie gasnie tylko odbija do tysiaca, jak zaczyna swirowac to calkowicie spada moc i dziwnie pracuje, jak dodaje gazu to prawie nic sie nie dzieje i tak sie bujam jak trabantem:) zgroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow, problem tkwil w malym czujniku jak to zwykle bywa:) mial zasniedziale styki i czesciowo tylko laczyl. jest to chyba czujnik temperatury plynu ale glowy nie dam bo jest to na trojniku gdzie sa 2 czujniki, jeden czerwony, drugi bialy. swiece i kabelki wymienilem i autko pomyka jak nastolatka:)

 

pozdrawiam wszystkich

 

ps mam pytanie do kolegi broniusa bo slyszalem opinie ze uniwersalne sondy maja bardzo szeroki zakres reagowania i trzeba miec szczescie albo umiejetnie ja dobrac w przeciwnym wypadku sonda niewiele wnosi. pozatym mam zamiast katalizatora jakas wstawke ktora niby dodaje troche mocy i nie wiem czy ma to jakis wplyw na sonde.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps mam pytanie do kolegi broniusa bo slyszalem opinie ze uniwersalne sondy maja bardzo szeroki zakres reagowania i trzeba miec szczescie albo umiejetnie ja dobrac w przeciwnym wypadku sonda niewiele wnosi.

W clio zainstalowałem uniwersalną i wszystko ładnie chodziło, odczyty z komputera były jak najbardziej prawidłowe.

pozatym mam zamiast katalizatora jakas wstawke ktora niby dodaje troche mocy i nie wiem czy ma to jakis wplyw na sonde

wątpię by coś takiego dodawało Ci mocy, ale jeśli sonda jest za katem to może zmieniać prędkość gazów i tu już może mieć jakiś wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze najprawdopodobniej chodzi o strumienice wspawana zamiast kata.

A sonda jesli jest jedna, to na bank jest przed katem, za katem montuje sie 2 sonde, majaca na celu monitorowanie pracy katalizatora na zasadzie porownywania danych z pierwszej sondy z tymi z drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie, ale niestety za szybko sie ucieszylem bo silnik znowu zaczal glupiec:( mam chyba jednak strzelony ten czujnik temperatury powietrza dolotowego i w zwiazku z tym prosze o pomoc:

 

czujnik to

EPS 1.994.009 jest to zamiennik za 50 zeta, lub oryginal 7700744583

 

zamiennik wystepuje w ofercie polskich hurtowni ale go nie maja na stanie, moze ktos ma koncepcje gdzie to mozna zamowic przez net albo cos? dzieki i pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-04-07, 16:34 ]

Bronius dzieki za info ale sonde sobie jednak odpuszcze, bo nadal nie wydaje mi sie aby mogla powodowac tak zla prace silnika, tymbardziej ze mam ja walnieta od poczatku a bujam sie tym autkiem juz chyba z 4 lata:)

 

Prezes, dzisiaj klikne jakies zdjecie o co mi chodzi, co do tego silniczka krokowego to jest max tani ale niestety inny niz u mnie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!