Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przeźroczysta podkładka (naklejka) pod magnes anteny.


Rekomendowane odpowiedzi

Przeźroczysta podkładka (naklejka) pod magnes anteny.

Planuję coś takiego nabyć, tylko nie wiem:

1 - Jak to się sprawdza?

2 - Czy osadza się w około tej naklejki bród?

3 - Czy jest mocno widoczna i łatwa do odklejenia?

Mam zamiar umieścić ją na klapie bagażnika. Korzystam z CB sporadycznie (jak jadę za miasto) więc uchwyt też nie wchodzi w grę - chociaż nad nim też się zastanawiam :-? Każdorazowe przecieranie miejsca w którym ma być położona antena niszczy lakier i pozostawia ślady :cry:

Proszę o opinie i spostrzeżenia co do nalepki.

Uwaga: Nie interesują mnie opinie na temat podkładek magnetycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nie dawna, hustler na dachu trzymał się przy 170km/h na niej (potem przypomniałem sobie, że antenę mam na dachu). Nie widać zbytnio, a dach się nie rysuje. Odklejać nie zamierzam, do następnego auta po prostu kupie nową bo kosztuje grosze :mrgreen:

 

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armog,ja mam na uchwycie i uwierz mi,żaden problem odkręcić samego bata -trwa to sekund 5 . A magnes czy naklejki pod niego -na zlocie pokażę Ci jaki został ślad na lakierze w miejscu gdzie stała antenka-Nigdy więcej magnesu !!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leman666,

Bo tego na sucho się nie odrywa. Z poprzedniego autka odeszła bez problemów.

Ja mam i sobie chwalę, bo nie rysuje się lakier. Antena dobrze się trzyma - sprawdzone przy sporej prędkości u zachodnich sąsiadów na banie ;-)

Nigdy więcej magnesu !

Czasami nie ma wyjścia a wolę to niżli dziurkę robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik - twoją przypadłość z magnesem znam :mrgreen: i widziałem co on Twojej Megi zrobił :evil: myślałem o uchwycie ale autko stoi pod chmurką. Uchwyt widać więc i złodziei przyciągnie, żeby zobaczyć czy czegoś ciekawszego nie ma w środku :evil: a szybka kosztuje. Poza tym nigdy nie wiadomo co komu do łba strzeli. Więc myślę o tej nalepce :-?

 

Trzymałem wcześniej antenkę na dachu ale zobaczyłem, że kabel zaczął wycierać mi zamszową uszczelkę a antenka trochę dach rysuje - mimo "starannego" wycierania podstawy i miejsca w którym ma być postawiona więc przeniosłem ją na klapę bagażnika.

 

Prezes- czy ta nalepka z czasem nie kurczy się pod wpływem słońca? i jak zachowuje się przy zabrudzeniu - chodzi mi o to czy wokół niej nie tworzy się taki okręg z brudu i kleju (tak jak po taśmie klejącej, którą oderwiesz z szyby - taśmy już nie ma a wygląda jakby była).

 

Ale się rozgadałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armog, Nie nie kurczy się, a ja mam ciemny kolor więc bardziej promienie absorbuje. Nic z brudu się nie tworzy. Jak ją oderwiesz to trochę kleju zostaje ale trochę alkoholu zamiast do gardła i piknie schodzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave

Dokladnie-kolega Prezes ma racje, jak z glowa podkladka naklejana to i z glowa odklejenie nie sprawi wiekszych problemow - jedne owe naklejki sa przyklejane "prozniowo" (nie wiem jak to nazwac wiec pisze w "" - na mokro sie kleii i wyciska wode z pod naklejki - zadnego kleju nie zostanie), inne normalnie "jak naklejka" sie klei i tu z tymi moze byc klopot - ale DENATURAT kazdy w/w klopot rozwiaze. kiedy mialem sirio3000 tez mialem taka naklejke - teraz mam 5000 i naklejki nie mam. Jak magnes zostanie dobrany do anteny odpowiedni i przyklejony do dachu wyszyszczonego, suchego - to RACZEJ nie powinien sie slizgac - no hyba ze ktos jezdzi 2m pantografem na dachu. Naklejka raczej ZA BARDZO parametrow anteny nie zmieni, sadze ze uratuje dach przed NADMIERNYM porysowaniem. Z glowa naklejoan naklejka (czysty dach przed klejeniem, w dzien o temperatuche 15C - zeby dach nie byl zbyt nagrzany)nie pozwoli na wieksze ilosci rys na dachu.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nie dawna, hustler na dachu trzymał się przy 170km/h na niej (potem przypomniałem sobie, że antenę mam na dachu). Nie widać zbytnio, a dach się nie rysuje. Odklejać nie zamierzam, do następnego auta po prostu kupie nową bo kosztuje grosze :)

 

Pzdr :)

 

to ja też powiem hahaha :) jadę na autostradzie do komornik i chciałem sprawdzić ile coupe poleci, no to gaz do dechy i heja przy 207km usłyszałem bum i szurającą sie za mną antene hahaha :-P i od tamtego czasu juz nie zapominam ze mam mega bata na dachu :)

 

 

Ja mam 160cm antene i powiem tak ta nalepka to jest guwn.... nic nie warte jak to odklejałem to paznokcie rozwaliłem sobie i bez wd40 nie dał bym rady :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałem coś koło fabrycznej u sąsiadów u których tak można i się piknie trzymała, a bacik słusznych rozmiarów (z autem mam powyżej 2,5m) i nic się za mną nie ciągnęło ani nie uciekało z dachu :mrgreen: Grunt to szeroka podstawa :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Mnie przy 2m pantografie kazdy Weber magnetyzmu sie przyda. Podstawa 160 i przy 120km/h antena lata na uwiezi. Dlatego teraz nie mam zadnej przeszkody na drodze strumienia magnetycznego.

PS. Dzisiaj dostalem uchwyt i pantograf na nim bede mocowal.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

na dachu nakleiłem folię samoprzylepną w kolorze podobnym do blachy nieco większą niż podstawa anteny. Teraz nawet gdy do magnesu przykleją się nawet ostre drobiny nie kaleczą lakieru. Folię taka można odkleić bez problemu nawet po długim czasie. Nie są też widoczne żadne zmiany koloru itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!