Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przeźroczysta podkładka (naklejka) pod magnes anteny.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na poprzednim aucie miałem taką "nalepkę" pod antenę. Dość długo bo ze trzy lata. I co prawda z jednej strony ochroniła przed porysowaniem podstawą (magnesem) anteny ale .. od przecierania co jakiś czas porysował się lakier wokół tej nalepki. Pewnie gdyby się bardziej dbało i przecierało zawsze na mokro i delikatną chusteczką to by było ok. A tak uśpiło mnie, że mam nalepkę więc nic się nie porysuję, i czasami na szybko ciach ciach szmatką po dachu. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chciałbym nieco ostudzić wygłaszających peany na cześć uchwytu :). Po pierwsze trzeba bardzo uważać żeby nie wkręcić wkrętów mocujących za mocno ;), bo z drugiej strony na lakierze zrobią się górki, a można nawet dziurę zrobić :). Po drugie co jakiś czas trzeba tymi wkrętami ruszać, bo śniedzieje i masy nie ma :). Po trzecie rdza w zastraszającym tempie potrafi zeżreć klapę (widocznie to lubi) ;). Po czwarte przy demontażu trzeba rozwiercać wkręty (zakleszczają się "na amen"). Natomiast magnesówka rysuje auto (dzisiaj nad Polską przeszło gradobicie - pytanie: jak długo będziesz miał idealny lakier?) ;). Fakt mnie zerwało antenę przy 184km/gdz. Powód: dwa tiry jadące z naprzeciwka, jeden za drugim (na pewno jechały za szybko) :). Teraz montuję antenę po stronie pasażera na krótkim kablu. Dodatkowy minus - trzeba zawsze w tym samym miejscu ustawiać, w którym została zestrojona. :D Pomimo wad magnesówki nie zamontowałem anteny na stałe. :)

Edytowane przez slawinci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony na lakierze zrobią się górki, a można nawet dziurę zrobić

Niekoniecznie- jeśli zastosujesz zwykłe śruby M4 z płaskimi, niezaostrzonymi końcówkami. Gdzieś jeszcze w garażu mam te małe szpiczaste M4 na imbus, które od razu zostały wymienione....

Po drugie co jakiś czas trzeba tymi wkrętami ruszać, bo śniedzieje i masy nie ma

Również nie problem i niepotrzebna czynność.

Chcąc antenę dobrze zmasować i tak trzeba poprowadzić dodatkowy przewód od stałej masy karoserii pod podstawę anteny. Choćbyś nie wiem jak te śrubki dokręcał, to i tak masz kiepską masę na zawiasach klapy, które zawsze są zabrudzone, jeśli oczywiście nie masz dodatkowego przewodu minimum 2,5mm2, a najlepiej jak to jest 4mm2

Po czwarte przy demontażu trzeba rozwiercać wkręty (zakleszczają się "na amen")

Nie trzeba, wystarczy rozgiąć uchwyt tak, by wkręty zostały zluzowane, potem wyciągasz gumową podkładkę z pod uchwytu z zewnętrznej strony i uchwyt już jest twój nawet z zarośniętymi rdzą śrubami.

Powyższe przerabiałem w sceniolu starszym.

http://megane.com.pl/topic/25496-jakie-kupic-cb-i-antene/page__view__findpost__p__209206

W obecnych sceniolach drugich ze względu na inną konstrukcje klapy, uchwytów już nie zakładałem. Na obydwu zarówno moim jak i syna, są magnesy 145mm, obydwa na przezroczystych foliowych podkładkach i dodatkowo potraktowane od dołu na obrzeżach gumowych podstaw czarnym silikonem by wyeliminować ryzyko podwiania.

Tu na fotkach 4 i 5 jest to widoczne:

http://megane.com.pl/topic/22394-cb-radio-jakie/page__view__findpost__p__246954

Ponadto antenki to SIRIO TURBO 800 i 1000 więc jedna ma długość poniżej metra, a druga 1,15m.

W tym zestawieniu nie ma miejsca również to stwierdzenie:

Mnie zerwało antenę przy 184km/gdz.

Obydwie antenki na obydwu autach wytrzymywały większe szybkości, swojego pogoniłem do 195km/h i to na tempomacie ustawionym na 200km/h (Południowy odcinek A1 pomiędzy Knurowem a Świerklanami, nim jeszcze na dobre ruch się tam przeniósł)

Silikon pod podstawą i dokładne nim oklejenie sprawia także, że nie mamy tych problemów:

Dodatkowy minus trzeba zawsze w tym samym miejscu ustawiać, w którym została zestrojona.

Antena jeśli już musi być chowana to zawsze trafia na swoje miejsce, bo podstawa magnetyczna zawsze na aucie przyklejona zostaje. Nawet z podstawą anteny, TZW. główką bo tego i tak nikt od złodzieja nie zakupi jeśli nie będzie do kompletu bata i cewki. I analogicznie jak już kupujesz bat i cewkę to zawsze pod SIRIO TYRBO jest główka na podstawę PL.

Tu popatrz na pozostałe fotki w ostatnio linkowanym moim poście...

Temu układowi może tylko zaszkodzić jakiś niedorozwój, co nie wie o co w tych klockach chodzi, że tego nie sprzeda, albo typowy wandal niszcząc podstawę lub przecinając kabel.

Tu bym nawet wolał niech się na magnecie skoncentruje jak przykładowo na szybach, tak więc niech jest tam ten magnes na stałe jako wabik.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!