Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

ja w sceniolu drugim przetarłem tylko przed wyjazdem szybę tylną, klosze lamp i tablicę rejestracyjną z nalotu soli, przy takich temperaturach nawet myć się nie chce.

Natomiast Renia Megi Scenic I, garażująca pod chmurką a dosiadana najczęściej przez syna, po prawie tygodniowym postoju odpaliła bez problemów przy -14°C i została zabrana na spacerek. Aż mnie zdziwiło, że prawie 4,5 letni akumulator jeszcze może.... tak dobrze zakręcić dieselkiem. <szukaj>

ssa43417.jpg ssa43416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione :

Tarcze 2 szt. i komplet klocków = 300 zł

Pasek rozrządu = 70zł

Pompa wodna = 150 zł

pasek od klimatyzacji i pompy wspomagania = 40 zł

2 przednie głośniki na głośniki HERTZ 60W RMS = 190 zł

filtr powietrza = 30 zł

Płyn w ukłądzie chłodzenia = 25 zł (lany z beczek owiele taniej)

spinka szyby przedniej kierowcy = 50 zł z przesyłką (dostałęm 5 spinek gdzie potrzebowałęm 1 sztuki ;/ )

ślizg szyby przedniej pasażera = 43 zł z przesyłką

świece NGK komplet = 49 zł

nower radio = 130 zł tutaj musiałem już zaoszczędzić

 

Naprawione:

przednia prawa szyba pasażera (zeskoczyła sprężynka ze szczotek silniczka)

żarówki podswietlenia deski rozdzielczej

regulacja zaworów (według książki WKŁ)

naprawiony wydech (łącznik ruchomy = 50 zł)

silnik krokowy (przeczyszczony bo obroty spadały poniżej 500 teraz mam około 750)

spryskiwacze (silniczek spalony cena 70 zl orginał ja kupiłem od innego modelu za = 30 zł)

 

Moj wydatek na dziś = 1157 zł ja .******** połowa mojej wypłaty a efekt mizerny ;/ bo jeszcze mam dużo do zrobienia ;/ no ale kiedyś musiałęm to wymienić

 

Aha. dodam jeszcze że wszystko robiłem sam bo nie stać mnie na warsztat, za wymiane paska chcieli 250 zł, za układ wydechowy 150 zł wspawanie łącznika o reszczie nie bede już wspominał ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem radyjko na inne <szukaj>

Przy okazji zreanimowałem kostkę ISO. Radio, które dziś założyłem, cały czas wyświetlało 'TEL' - czyli wyciczenie spowodowane rozmową telefoniczną (taka funkcja)... coś mnie tknęło do tego, by zobaczyć co jest pod izolacją, która była na mojej kostce ISO... poprzedni właściciel zamieniał kiedyś kable +12 po stacyjce i +12 stałe... z tym że ciął kable ;| na dodatek... skręcał je i nawet nie zaizolował...

Efektem było zwarcie kabla odpowiedzialnego za telefon z +12V... dobrze że żadne radio mi się nie spaliło ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą przygotowania do wiosny pora zacząć. Wczoraj samochód pojechał do mechanika na małe wymiany a mianowicie:

 

1. Olej Mobil 1 10W40 (sygnowany jako GM Genuine)

2. Filtr oleju MaxGear

3. Filtr powietrza Hart

4. Tarcze hamulcowe ATM Mikoda

5. Klocki hamulcowe Ferodo Premier

6. Świece zapłonowe NGK V-Line

7. Przewody zapłonowe NGK

8. Płyn do wspomagania Elf Elfmatic

9. Płyn chłodniczy Hart

10. Akumulator Schmitz 50AH

11. Czujnik temperatury wody EPS

12. Termostat Wahler

13. Pompa wody Ruville

14. Pasek rozrządu Gater PowerGrip

 

[center:d0545bd27c]dsc04964dv.jpg [/center:d0545bd27c]

 

Trochę się tego zebrało <szukaj> Mam nadzieję, że odwdzięczy się bezawaryjną jazdą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo i "stety" inwestycja w nowy akumulator Varta Blue Dynamic 60Ah i 540 rozruchowego ;D (tylko 285,- zł) , ponieważ megi zablokowała się już po raz czwarty, ponoć przez spadek napięcia podczas postoju pod chmurką w tych ekstremalnych mrozach -22. Poza tym stary aku to jakiś mega feler... firma arctic (krzak), i prawdopodobnie szlag go już trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem od mechanika po naprawie:

 

Pasek rozrządu

napinacz paska

pasek uszczelniaczy 4PK

pasek uszczelniaczy 3PK

simering wałka

Pompa wody "HEPU"

Uszczelka głowicy

Uszczelniacze zaworowe(kpl)

uszcelka pod zaworami

Planowanie głowicy

płyn do chłodnicy

a i jeszcze naprawa tumnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!