Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Scenic otrzymał nowy wydech środkowy i końcowy, Clio po dwóch miesiącach wyjechało z garażu i właśnie przechodzi doszczętny przegląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana łożyska na sprężarce klimatyzacji :)

Po dwóch latach terkotania łożysko podziękowało za współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wziąłem się za poszukiwanie przerwy na kablu komputer-licznik, wyjąłem akumulator a tam sajgon :shock: Wycieki z aku zrobiły mi niezły bałagan, jestem w trakcie opanowywania sytuacji 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 2 w nocy męczyłem komorę silnika :)

Miałem tylko odkurzyć i to co dwa posty wyżej, skończyło się na:

Wyjęcie akumulatora i podstawy - podstawa wyczyszczona i polakierowana, podłużnica wyczyszczona i zabezpieczona przed rdzą. Oczyszczony silnik i przewody - wszystko przez ten wyciek z aku. Przesmarowana linka od sprzęgła i gazu. Wyczyszczone z trawy wtyczki w czarnej skrzynce pod maską. Niestety przerwy na kablu nie znalazłem, poprowadziłem nowy kabel do licznika i wszystko gra. Komora po lewej stronie wygląda jak nowa, warto było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wymiana rozrządu, pompy wody w garażu! Pierwszy i ostatni raz, następnym razem jadę do serwisu :) Renia dostała też nowy filtr powietrza i nowe świece!

W sobotę zalałem układ płynem Petrygo! Weszło ok 5l. Z opaską na dolny wąż chłodnicy męczyłem się dobrą chwilę, ale założyłem.

W niedzielę (dziś) zostałem zmuszony do założenia nowej opaski na dolny wąż z chłodnicy jak mi na drogę wyciekło 4 l płynu - dobrze, że tato poratował mnie opaską i płynem!

 

Jutro (poniedziałek) Renia dostanie instalację gazową i w najbliższym czasie nowy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana świec, filtra kabinowego, osłony zewnętrznej przegubu lewego, wymiana tulejek przy lewarku skrzyni biegów( na reszcie skrzynia lewarek skrzyni biegów jest sztywny), w końcu opatuliłem dolot bandażem termoizolacyjnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglad klimatyzacji w specjalistycznym zakladzie. Podlaczona do specjalnego urzadznie, ktore zassalo stary czynnik, wpuscilo proznie na 30 min a pozniej nabilo klimatyzacje czynnikiem, olejem oraz specjalnym plynem kontrastujacym swiecacym w ultrafiolecie (na wypadek, gdyby gdzies byla dziura w ukladzie).

Czynnika chlodzacego bylo tylko 50 na 400 mozliwych. Wiec czy ucieka, zobaczymy w przyszlym miesiacu na kontroli.

Cena uslugi 200 PLN. Dobrze, ze mozna bylo placic karta kredytowa :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!