Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Malowanie zacisków


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

...myślę że czarne bębenki nie będa się aż tak rzucać w oczy jak żółte i czerwone :?:

 

No moim zdaniem maluje sie po to zeby bylo je widac troche a co do koloru to chyba kwestia gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój krótki opis malowania zacisków i bębnów (wraz z piastami):

Potrzebne rzeczy:

- lakier do malowania zacisków - ja użyłem lakieru w sprayu - firmy Motip, kolor żółty, puszka 400ml

- podkład - ja użyłem Washprimer 1K CF firmy Sikkens - puszka 400 ml

- odtłuszczacz - ja użyłem rozpuszczalnika

- druciana szczotka i (lub) papier ścierny - ja użyłem szczotki z tworzywa nakładanej na wiertarkę (polecam)

- farelka, suszarka, lampka - do osuszenia zacisków i bębnów

- piwko :?:

- kilka wolnych godzin.

 

Wszystkie czynności wykonywałem w garażu przy temp około 20 stopni Celsjusza, mimo to lakier Motip nie był skory do szybkiego schnięcia.

 

Przed:

11zw6.th.jpg i 12vv8.th.jpg

 

Czynności wykonywane (po odkręceniu i ściągnięciu kół):

1. W miarę dokładne wyczyszczenie (szczotką i / lub papierem ściernym) zacisków, piast oraz bębnów:

21gq4.th.jpg i 22we3.th.jpg

2. Odtłuszczenie (w moim przypadku rozpuszczalnikiem) zacisków, piast i bębnów oraz poczekanie, aż wyschnie rozpuszczalnik:

31ua4.th.jpg

3. Oklejenie gazetami i taśmą miejsc, których nie chcemy malować.

4. Nałożenie podkładu (w moim przypadku Washprimer firmy Sikkens) i poczekanie aż wyschnie:

41yz0.th.jpg i 42jt8.th.jpg

5. Pomalowanie kilkoma warstwami (ja malowałem 3ma) lakierem (w moim przypadku Motip) oraz po każdorazowym malowaniu wysuszenie lakieru - wg mnie te wszystkie teksty o szybko schnącym lakierze Motip to bujdy, w moim przypadku, w garażu, w którym było około 20stopni Celsjusza lakier nie chciał zbyt szybko schnąć - musiałem sobie pomagać nawiewem z farelki, suszarki oraz światłem z lampki):

51yp4.th.jpg i 52sf9.th.jpg

 

Efekt końcowy:

61dx1.th.jpg 62ca5.th.jpg finalgl2.th.jpg

 

Może komuś pomoże taka fotorelacja, mini poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wczoraj pomalowałem zaciski z przodu. WYszło jak wyszło.. generalnie kolor nie zbyt mi się podoba... kupiłem po prostu czerwony lakier MOTIP do zacisków, i delikatnie mówiąc różni się od tego jaki miałem zamysł... no ale..

 

Jeśli chodzi o sposób.. to szczotka druciana... zdjęty zacisk, wyjęte klocki... bo wytarciu szczotką, odtłuszczone benzynką ekstrakcyjną i nałożone trzy warstwy lakieru. Efekt można zobaczyć na fotkach w temacie moja megi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to moj pierwszy post a wiec witam wszystkich serdecznie :->

 

co do malowania zaciskow i bebnow to najprosciej kupic 200ml bazy czerwonej[lub innej] i bedzie jak ta lala...sprawdzony sposob bo malowalem tak kilka lat temu i do tej pory super sie trzyma choc teraz mam zamiar to odnowic.Jak juz bede po to dam zdjecia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też pomalowałem czerwonym motipem dedykowanym do zacisków... i w chwili malowania przeżyłem chwile grozy.. gdyż kolor był tak beznadziejny, że myślałem że zaraz będę to ścierał jakim rozpuszczalnikiem.... pprostu taka żarówa.. że łoboże!! :shock: :evil: na szczęście jak wyschło kolorek stał się ok i teraz jest bardzo fajnie. oczywiście minimum 3 warstwy poszły na jeden zacisk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a baza ma połysk ? chyba nie bardzo :->

ja polakierowałem motipem do zacisków w sprayu i się trzyma.

 

raczej mat ale to jest dodatek do alu...one maja blyszczec ;-)

 

no i wystarczy jedna warstwa a ponadto nie musze wszystkiego dookola zabezpeiczac przed malowaniem sprayem

 

[ Dodano: 2008-05-26, 22:19 ]

tak jak obiecalem daje fotki

 

180630.jpeg

 

 

 

<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!