Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Malowanie zacisków


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

2głosy na MOTIP, 1 głos na hummeride..hmm.. pomaluje hummeridem, jak coś nie bedzie pasować to użyję MOTIPA.

Myślę ze nie odejdzie ta farba tak szybko. Może rdza jest dobrym izolatorem ciepła? ;D Oczywiście trochę te zaciski ze rdzy.

Dzięki <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prosze, wyniki malowania (kliknij na zdjęcie, aby powiększyć):

sta60110.jpg

sta60107.jpg

sta60111.jpg

Nowe:

zacisk.jpg

11042009lqs.jpg

 

Jeszcze nie jezdziłem. Poczekam az farba mocniej wyschnie. Prezentuje się dość agresywnie <piwko>

Wyczytałem na stronie producenta Hummerite, że przy ciągłej temeraturze 80*C wytrzyma, przy chwilwej 150*C również wytrzyma. Powyżej tych temperatur, farba może zmienić kolor.

 

Podoba mi się. Jestem ciekaw ile wytrzyma, oby jak najdłuzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje <ok> szkoda, że foty pod słońce i malo widać w zacienionych felach, ale to co widać prezentuje się b.dobrze. a co z tyłem?

 

ja jak chwilę odpocznę też zrobię jakąś artystyczną fotę zacisków już pomalowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj robiłem foty zacisków bo koła zdjąłem do umycia, także zacisk w całej okazałości pojawi się trochę później <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się jeszcze złapać ostatnie promienie zachodzącego słoneczka i zrobiłem parę fotek... tak tak, auto brudne jak szmata do podłogi :mrgreen: ale już niedługo, część techniczną mam za sobą, teraz będzie część kosmetyczna, przygotowania do sezonu <ok>

 

fotki niestety troszkę poruszone, wynik braku światła i długiej migawki oraz niechcieja do przejścia w tryb manualny ;)

 

zac_001_s.jpg zac_002_s.jpg zac_003_s.jpg

zac_004_s.jpg zac_005_s.jpg zac_006_s.jpg

 

i na koniec jeszcze ostatni dodatek do auta... WRESZCIE! zamontowałem nakładkę na przyśpieszacz... francuzy wymyśliły, że to ma być kawałek drutu a nie solidna platforma i ciężko było zamocować "niertwale" acz skutecznie i bezpiecznie nakładkę, dawno już zakupioną... w końcu się wkurzyłem i sam wczoraj wyciosałem z profili zaciski do montażu ;)

 

ped_001_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrNO Tyłu nie malowałem bo nie wiem jak to na bębnie bedzie wyglądać. Dotychczas gdy widziałem bębny pomalowane niepodobały mi się, być moze z moimi felgami bedzie lepiej to wyglądać. Fotki robione ze słońcem <ok> Na 3 fotce od góry widać prawie identycznie jak to jest w realu. Porobie jeszcze kilka fotek to moze wyjdzie mi identycznie jak to jest w realu. Dodałem 4 foto z lampą, może zobaczycie więcej.

 

Pedał gazu u Ciebie bardzo mi się podoba, lecz sprzęgło i hamulec jak ser z dziurami. Nie bardzo mi w gust przypadły.

Meganka i te felgi a za nimi czerwone zaciski bardzo łądnie się prezentują.

Pozdrawiam.

 

 

EDIT:

Ile stopni mają zaciski podczas hamowania itp? Wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zwykły płyn hamulcowy DOT4 przewidziany jest do temperatur 250'C... a są jeszcze lepsze <ok>

BF 004 - "cena" (DOT 4 - 250ml) posiadający temperaturę wrzenia 260°C

BF 307+ - "inna cena" (DOT 4 - 500ml) posiadający temperaturę wrzenia 307°C

Pedał gazu u Ciebie bardzo mi się podoba, lecz sprzęgło i hamulec jak ser z dziurami. Nie bardzo mi w gust przypadły.
dla każdego coś dobrego :mrgreen: jednemu się podoba to, drugiemu tamto... mnie tam się takie podoba ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obiecałem fotki, poszedłem do garażu i... pomalowałem bębny z tyłu, 3 godzinki i po sprawie. Przyznam się, że lepiej wyszły zaciski z przodu bo po całonocnym schnięciu na jednym bębnie pojawił się niemały zaciek :-/ Ale już niedługo go nie będzie <ok>

Foto przodu:

post-9001-1239536146_thumb.jpg

post-1-1239536146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KolekPełen wypasik te fele. Kolorek ładnie pasuje do karoserii.

Lansik.

 

Apropos. Jak pisałem wyżej malowałem zaciski hummeridem.Przejechałem na nich juz jakies 150km, w trybie mieszanym i niezauważyłełem aby farba w jakiś sposób odchodziła itp. Polecam <ok>

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum, z zasadami pisania postów. pkt5. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by bylo zetrzeć szczotką drucianą i papierem ściernym z pomocą rozcieńczalnika, starą farbę, prawie dokładnie, i pomalować od zera czerwonym. raz, że wyczyścisz zaciski porządnie, dwa, że nie będziesz miał przebić koloru, mogłoby się okazać, że czerwony, miejscami wyszedłby lekko pomarańczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taż tak właśnie myślałem <ok> Tylko, hmmm nie chciałęm tego rozbierać bo nie znam się tak bardzo na tym, tylko że chce zakupić takie cosik

http://moto.allegro.pl/item607146223_jamex...ult_megane.html

i fajnie by wyglądało z czerwonymi tarczami. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!