Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane scenicr. 16 16V


luisitto

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą sprawdziłem:

 

110km/h 3250obr/min

130km/h 3750obr/min

 

Wskazania wg obrotomierza i traktuj to jako +/- jako że przy tych prędkościach wolę bardziej patrzeć na drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Scenic jest stosunkowo wysoki, to szum opływającego powietrza też ma tu niemałe znaczenie.

Ja przyznam się, że nie przepadam gnać zbyt mocno, bo to klepie po kieszeni. Zatem podróżna prędkość 90-100 km/h. Bezpieczniej i średnie spalanie niższe.

Z Waszych wypowiedzi wynika, że te 90-100 km/h jest jeszcze całkiem miło?

A czy diesle są cichsze? Chociaż dCi raczej nie przepadają za krótkimi trasami 3-4 km do pracy..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Pytasz o listwy w Scenicu z 2000 roku. Wiec:

Auta te posiadały listwy lakierowane od rocznika 2002 od wersji Expression za wyjątkiem rynku skandynawskiego np. Norwegia gdzie listwy dopiero od Privilege były lakierowane a Expression ma czarne. Jak możesz zauważyć te listwy mają taki matowy odcień - tzw.kolor camaieu i są barwione w masie listwy. Trudno odtworzyć taki efekt przy ponownym lakierowaniu

A Ty szukaj Scenica od 2001 bo wtedy miały seryjnie system ESP + ASR+ BAS i kurtyny powietrzne, o dziwo na rynkach europy zachodniej pozostał potem seryjny ESP a np. w Polsce nie jest seryjny w Scenic'u bodaj do dziś.

Ja mam Scenica 1.6 16v '2000 a mój tata dCi 2002 z ESP. Ostatnio system ten wyprowadził go z poślizgu na śliskiej drodze w lesie. Polecam

Scenikoman

http://club.roadlook.pl/Yogi-007/renault-s...xe-1-6-16v.html

[ Dodano: 2009-03-27, 06:23 ]

A jeśli chodzi o spalanie przy spokojnej, normalnej jeździe:

mój 1.6 16v - miasto zima -8,5 l, trasa 6,5

taty dCi - w trasie nawet raz 4,5 l , średnio 5,2 , miasto 5,7 ale spokojnie

Diesel ma ten znakomity moment obrotowy, tylko krótkie biegi ale lubię ten pomruk.

Benzyna lubi jak się ją kręci na obroty ale uważam że i tak jest bardzo elastyczna

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!