Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik deszczu, proszę o pomoc ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nową osobą na tym forum więc witam wszystkich forumowiczów !!!!!

Od niedawna stałem się posiadaczem nowej megi coupe. Ale tak naprawde autkiem tym jeździ moja żona. Megi jeździ wyśmienicie, przejechaliśmy już 3,5 tyś km. Od zawsze miałem sentyment do renault, a to pewnie dlatego że na codzień śmigam laguną II. Wiem że renault nie jest idealnym autem i bywa awaryjny ale cenię sobie wygodę oraz bezpieczeństwo !!!

Ale wracając do tematu, megi kupiliśmy z salonu z 2008 roku, wersja podstawowa czyli Expression, wytargowaliśmy jeszcze alarm, czujniki parkowania oraz wkładkę do bagażnika (najlepsza rzecz). Sinik 1,6 benzyna - nie należy do najmocniejszych, ale autko ma służyć do jazdy po mieście.

Otóż kupując megi myślałem że posiada czujnik deszczu, w poziomie wyposażenia jest napisane: Wycieraczki przedniej szyby o zmiennej częstotliwości pracy z czujnikiem deszczu. Ja stwierdzam że tego czujnika niemam, gdy nie pada deszcz a ja dźwignie dam o jeden poziom niżej i przekręcę pierscień na kropelkę to wycieraczki i tak chodzą, a co najlepsze dziś zauważyłem iż na dźwigni pod pierwszą pozycją nie ma napisu AUTO lecz jest znaczek wycieraczki (podobny jak w pozycji zerowej).

Może to trochę ciężkie do zroumienia za to z góry przepraszam :mrgreen:

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby tak było, teraz już jestem pewien że niemam czujnika światła oraz deszczu, poszedłem do auta i sprawdziłem na dźwigniach brak napisu AUTO, oraz patrzyłem na przednią szybę i również inaczej to wszystko wygląda - z czujnikiem przednia szyba inaczej wygląda, nie potrafie tego profesjonalnie nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poziomie wyposażenia jest napisane: Wycieraczki przedniej szyby o zmiennej częstotliwości pracy z czujnikiem deszczu. Ja stwierdzam że tego czujnika niemam,
obawiam się że mnie zrobili w bambuko :mrgreen: Czujnik deszczu nawet w najniższej wersji powinien być

skoro jest jak mówisz (i nie kupowałeś samochodu "na firmę") to możesz go oddać, się diler zdziwi i pewnie się dogadasz może ci coś jeszcze dorzucą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o to fotka przedniej szyby

 

[ Dodano: 2009-03-23, 22:30 ]

Naprawde bardzo mnie dziwi ta sytuacja, byłem pewien że ma te czujniki, najbardziej mi zależało na czujniku deszczu bo światła jest dla mnie nie ważny.

No nic jutro będę dzwonił do renault polska i zobaczymy co będą mówić ...

 

Pozdrawiam :mrgreen:

post-15069-1237843661_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego co widać to raczej tego czujnika deszczu to nie masz ... moja szyba (co prawda nie w coupe) wygląda inaczej - ale mogę się mylić.

 

W galerii na stronie renault - lusterko z czujnikiem deszczu wygląda inaczej, ma większą podstawę mocowania do szyby i "dziurę" w środku

 

Generalnie to ciekawa sprawa bo wg katalogu renault dla coupe z 2009 nie ma opcji bez czujnika deszczu, może rocznik 2008 był nieco uboższy.

 

pozdr

ssp

post-14704-1237845507_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem pewien że ma te czujniki, najbardziej mi zależało na czujniku deszczu bo światła jest dla mnie nie ważny.

Według fotki szyby którą zamieściłeś na 100% nie masz czujnika deszczu/świateł. Fotka w poście powyżej przedstawiona przez kolegę ssp przedstawia właśnie ten czujnik.

 

Scenic II ma pod lusterkiem, ale np. Xsara Picasso ma na dole.

W Renault zawsze jest w tym samym miejscu - mocowanie lusterka - bez względu na model czy wersję. Citroeny faktycznie mają różnie - raz na górze ale przeważnie w dolnej części szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, jestem pewien że przy kupnie auta gdy auto stało w salonie była rozpiska co ma, jaki silnik, jaka cena itd. to między innymi było wymienione: czujnik światła oraz deszczu. To w takim razie jest ich błąd !!!! muszę znaleźć tą kartkę bo pamiętam że zrobili mi ksero (będzie dowód).

Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dolożenie teraz tego czujnika to nie taka prosta sprawa. Nie wystarczy samo nowe lusterko z czujnikiem. Potrzebna jest tez szyba z czarnym polem pod to lusterko. Wiec aby go mieć należy wymienić oba te elementy i dojdzie jeszcze problem z zasilaniem do tego lusterka a wiec demontaż podsufitki. Renault zrobi pewnie wszystko zeby sie wykręcić ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, jestem pewien że przy kupnie auta gdy auto stało w salonie była rozpiska co ma, to między innymi było wymienione: czujnik światła oraz deszczu. To w takim razie jest ich błąd !!!! muszę znaleźć tą kartkę bo pamiętam że zrobili mi ksero (będzie dowód).

 

Nie chcę Ciebie denerwować, ale czy to aby przypadkiem nie była kartka przy wystawionym samochodzie? Wtedy dotyczyła tego konkretnego stojącego egzemplarza i w świetle Kodeksu Cywilnego koże nie być ofertą (ale tu się nie będę upierał-wydaje mi się że mogą się tak tłumaczyć)

 

Powinieneś mieć zamówienie (zlecenie) na samochód z wyszczególnieniem konkretnych danych (z tego co pamiętam miałem chyba nawet nr VIN chociaż samochodu w salonie jeszcze nie było, poziom wyposażenia, dodatki, itp to ze dwie kartki A4 były) i sprawdź czy tam masz wyszczególniony czujnik deszczu, jeżeli go nie ma to możesz tylko zrobic awanturę w salonie ze sprzedawca wprowadził Cię w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w II jest tak że czujnik działa na tej pierwszej pozycji czyli tam gdzie zazwyczaj są impulsowe. Na pokrętle mam ilość kropelek i w zależności od tego jak chce żeby zbierało to ustawiam. Ponadto im szybciej jadę tym szybciej machają wycieraczki. Jeżeli włączę druga prędkość i zatrzymam sie na światłach to wycieraczki przełączają się wtedy samoczynnie w impulsowe i zaraz po ruszeniu przełączają sie w tryb wcześniej ustawiony. Wszystko działa świetnie i bardzo szybko.

Co do twojego egzemplarza to jak dla mnie masz tylko regulowaną prędkość bez czujnika. Każdy model który ma czujnik deszczu ma też czujnik świtał czy jak tam oni to zwą. Wszystko to jest połączone z tym śmiesznym okiem na przedniej szybie w okolicach lusterka. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!