Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Grand Scenica


Budzyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak większość ostatecznie "lądujących" na tym forum zdecydowałem się na zakup scenica (konkretnie Grand scenica).

Niestety będzie to mój pierwszy zakup używanego samochodu i jestem pełen obaw, żebym nie otrzymał jakiegoś felernego modelu. Oczywiście wiem że trzeba sprawdzić nr VIN odwiedzić ASO, sprawdzić miernikiem lakieru itd.

 

Mam 2 pytania:

1. co jest w waszej opinii ważniejsze wiek samochodu czy jego przebieg? Bywają modele z 2007 r. ale przebiegiem 120 tys - co oznacza dużą eksploatację, ale są modele z 2004 z przebiegiem 50 tys (tylko tu ktoś mógł licznik przestawiać).

2. jak wyglądają kwestie eksploatacji - co jest najczęściej uszkadzane w scenicu, co z zawieszeniem i jakie konieczne naprawy pojawiają się np po 50 , a jakie po 100 i 150 tyś km.

 

[ Dodano: 2009-03-28, 00:36 ]

to od razu mam pytanie co sądzicie o następujących ofertach:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7621156

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8212220

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8200625

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8142780

 

w przypadku ostatniej oferty szczególnie interesuje mnie czy ktokolwiek miał styczność z firmą z Sosnowca, która sprzedaje ten samochód (jakieś opinie o firmie i o sprzedanych samochodach)?

Widziałem już od więcej ciekawych ogłoszeń z tej firmy - ale podany jest tylko kontakt tel., co jest trochę dziwne a z Wawy do Sosnowca mam kawałek i nie chciałbym żeby się na koniec okazało że samochody wogóle nie zgadzają się z opisem a firma oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba doradzałbym Ci nr 2. Jeden właściciel, krajowy więc łatwiej w razie co poznać historię. Dodatkowo przyzwoite wyposażenie. Przebieg nie jest najmniejszy, ale ale na mój gust raczej prawdziwy czego nigdy nie byłbym pewien w samochodach sprowadzanych. Minus dla Ciebie jest taki że cokolwiek daleko <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko z oferty nr 2 rzeczywiście wydaje się być bardzo fajne. Zwróć jedynie uwagę na jego faktyczne wyposażenie. Dla mnie wątpliwość budzi ASR i ESP. Sam od niedawna jeżdżę Grand Sceniciem i w ogłoszeniu sprzedawca deklarował system kontroli trakcji i do dziś nie wiem czy rzeczywiście to mam. Wiem na pewno, że w przypadku ASR-u powinien być przycisk na lewo od kierownicy koło tych dwóch pozostałych, a nie ma, a służy do wł. i wył. tegoż systemu. Na zdjęciu tego Gr. Scenica z oferty nr 2 też tego nie widzę. Może się mylę, ale zwróć na to uwagę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie poprzedni użytkownik ma racje, jeśli jest ASR lub ESP to wyłacznik jest po lewej stronie koło kierownicy. Zauważyłem że sprzedawcy często okłamują wielu ludzi na to wyposażenie. Także na to zwróć uwage, bo naprawde sprzedawcy robią z ludzi idiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ESP to rzeczywiście dziwna sprawa. Sam posiadam wersję wyposażeniową Privilege gdzie seryjnie w tej wersji jest ESP. Jednak przycisku do wyłączenia ESP nie posiadam na co kiedyś ze zdziwieniem zwróciłem uwagę. To w końcu jest czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Ja kupiłem koledzy Grand Scenica pół roku temu i szukałem go też ok pół roku uważam, że jeśli Grand jest sprowadzony i nie ma przejechene ponad 100 tyś to jest duże prawdopodobieństwo że był kręcony( raz bym się naciął - gość sprzedawał Granda z przebiegiem 96 tyś podał mi nr VIN a znajmy mi go na telefon sprawdził w ASO i okazło się, że był on na ostatnim serwisie w ASO w Belgii przy przebiegu 178 tyś !! więc chyba jeździł nim na wstecznym <piwko> MASKRA !! oszuści uważaj przy zakupie, a jesli chodzi o ESP to oferta nr 2 tego nie ma - brak przycisku przy regulacji świateł/oświetlenia deski , a text lodówka co to ma znaczyć chyba mial na myśli klimatyzowany schowek (gość sprzedaje auto a nie wie co ma - troche dziwne - bądź ostrożny - najważniejsze się nie napalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Oczywiście wiem że trzeba sprawdzić nr VIN odwiedzić ASO, sprawdzić miernikiem lakieru itd.

 

Mam 2 pytania:

1. co jest w waszej opinii ważniejsze wiek samochodu czy jego przebieg? Bywają modele z 2007 r. ale przebiegiem 120 tys - co oznacza dużą eksploatację, ale są modele z 2004 z przebiegiem 50 tys (tylko tu ktoś mógł licznik przestawiać).

2. jak wyglądają kwestie eksploatacji - co jest najczęściej uszkadzane w scenicu, co z zawieszeniem i jakie konieczne naprawy pojawiają się np po 50 , a jakie po 100 i 150 tyś km.

 

Ad1. Pewny przebieg + prawdziwy serwis w jego trakcie.

Ja kupiłem auto z 2005r i przebiegiem 170k km ale wiem że był nie kręcony (sprawdzone w ASO, CLIPie i po stanie elementów) wolałem kupić coś takiego niż to co stało obok - 2006r niby 90k km ale żadnego udokumentowanego potwierdzenia serwisu nie miał.

Ad2. Jeszcze pewnie mało się znam ale jak dla mnie to wygląda tak:

turbina (regenerowana ok 1000zł), EGR można samemu zrobić (regenerowany ok 300zł),

common rail jak już ma się pecha to pewnie ze 4000zł, sprzęgło (tu mi cos koło 2000zł wychodziło) Jak na razie żadnej z w/w napraw nie musiałem robić. Aha ja kupiłem auto z nowym rozrządem po 120k km(faktura na to z ASO była na prawie 5000zł). W samochód na wejście włożyłem ok 1000zł na klocki, płyny, trochę zawieszenia. Jeszcze kiedyś będę musiał z przodu amortyzatory wymienić ok 1000zł z robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zakupiłem w 2008r scenika granda z 2006 wersja Lux privilage. Ma esp i asr i ma guzik do wyłączania. Stan licznika 76 tys. nie wiem czy kręcony. W aso brałem kartę HF (drugą bo była jedna) i nic mi nie mówili jak podawałem aktualny przebieg. Serwis robiłem w prywatnej firmie specjalizującej się w francuzach. Stwierdzili że stan o'k (po klockach i tarczach)

Silnik 1,9 130KM z FAP działa jak narazie bez problemu (zrobiłem 8 tys.) jedyny minus to specjalny olej SOLARIS cena ok. 280 pln. poza tym miałem walniętą jedną poduszkę pod silnikiem. Auto było po lisingu co w ofertach handlujących jest raczej standardem.

 

Zdjęcia autka w dziale - nasi użytkownicy i ich auta.

 

PS Odradzam gości z Ostrowca Św. miał inne zdjęcia na stronie i inne auto na miejscu o stanie się nie wypowiadam... mówił że zna tego gości z sosnowca i że biorą auta z tego samego żródła czyli po lisingo z jakiejś dużej firmy przeważnie...

 

to tyle gdybyś chciał coś wiecej wiedzieć daj znać... pozd..

 

tan z sosnowca najładniejszy się wydaje ale nie wiem jak ten silnik sobie radzi z masą granda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i porady.

Mam jeszcze pytania praktyczne:

1) czy czujnik cofania jest bardzo przydatny i czy jeżeli nie ma w sprzedawanym scenicu to można dodatkowo zamontować (czy ktoś zna jaki to jest koszt)

2) autoalarm - oferowany model nie ma autoalarmu - pytanie czy scenici są na tyle zabezpieczone (immobiliser, karty), ze nie potrzeba autoalarmu czy lepiej szukac z autoalarmem

3) poza tym oferowany model ma wszystko na czym mi zależało + panoramiczny dach - który mi się baardzo podoba - ale pytanie praktyczne - czy są z nim jakieś kłopoty - czy może być w samochodzie głośniej, lub czy uszkadzają się jakieś mechanizmy co podraża póżniejszą eksploatację

 

z góry dziękuję <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i porady.

Mam jeszcze pytania praktyczne:

1) czy czujnik cofania jest bardzo przydatny i czy jeżeli nie ma w sprzedawanym scenicu to można dodatkowo zamontować (czy ktoś zna jaki to jest koszt)

 

Koszt na Allegro od około 70zl. Montujesz samodzielnie.

 

2) autoalarm - oferowany model nie ma autoalarmu - pytanie czy scenici są na tyle zabezpieczone (immobiliser, karty), ze nie potrzeba autoalarmu czy lepiej szukac z autoalarmem

 

Dla mnie to nie wyznacznik. Ze wzgledu na i tak dość częste awarie elektryki nie proponowałbym ci dodawać jej jeszcze wiecej. może jakaś blokada mechaniczna albo po prostu AC od kradzieży. Jak będą mieli gwizdnąć to i tak gwizdną ci go.

 

3) poza tym oferowany model ma wszystko na czym mi zależało + panoramiczny dach - który mi się baardzo podoba - ale pytanie praktyczne - czy są z nim jakieś kłopoty - czy może być w samochodzie głośniej, lub czy uszkadzają się jakieś mechanizmy co podraża póżniejszą eksploatację

 

z góry dziękuję <piwko>

 

Co do dachu panoramicznego to obawiałbym sie tylko jednej rzeczy że w trakcie deszczu będzie głośniej w aucie. Przy krótkich trasach spoko - na dłuższej nie wiadomo jak to zniesiesz. Co do potencjalnych uszkodzeń nic nie wiem w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, rozwiałeś moje wątpliwości, przynajmniej co do czujnika i alarmu.

 

Teraz pojawiła się kwestia języka komputera - w oferowanym jest język włoski <piwko> - czy mozna komputer przeprowgrmaować na polski lub angielski? i ile to kosztuje (czy trzeba w ASO robić? i czy wogóle się opłaca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!