Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II po 2004r. - najczestsze usterki.


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana koła pomoże na jakis czas. Lecz podobno można zastosować koło z megane II faza II, a jak wiadomo tam już nie ma tej usterki.

Nie wiem jednak dokładnie czy wystarczy wymienić samo koło czy cały rozrząd.

Mówie z góry że te informacje gdzies usłyszałem czy przeczytałem i nie jestem jej pewien na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Interesuje mnie kilka kwestii,dotyczących słynnego koła zmiennych faz rozrządu.

Nie ma sensu zakładać nowego tematu,więc:

Czy usterka koła to powracający problem(jak narazie to chyba tylko gipsiarz miał dwa razy ten problem)?

A,jeśli to powracajacy problem,to czy ktoś ma więcej informacji-

Wymiana koła pomoże na jakis czas. Lecz podobno można zastosować koło z megane II faza II, a jak wiadomo tam już nie ma tej usterki.

Nie wiem jednak dokładnie czy wystarczy wymienić samo koło czy cały rozrząd.

Mówie z góry że te informacje gdzies usłyszałem czy przeczytałem i nie jestem jej pewien na 100%

-czy takie rozwiazanie jest mozliwe?

Chodzi mi oczywiście o wyeliminowanie usterki na stałe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Fakt faktem diesle volkswagena w wiekosci sa bardzo mocne i dlugo wytrzymuja. Nie ma co sie ludzic sa troche lepsze od Renault czy innych marek.

 

Z tym to ja nijak zgodzić się nie mogę. Mój brat ma Tourana 2.0 TDI 140KM (przebieg ok 70tkm - sam go nakrecil) i juz nikt nie wie ile razy ile ten silnik mu sie popsul. Sorry ale to nie jest jedyny przypadek tego typu o ktorym slyszalem.

 

Co do pytania o LPG. Jak chcesz jeździć tanio kup diesla. Jak chcesz jeździć tanio i awarynie - załóż gaz. Co chwila padnie Ci jakis silniczek krokowy, peknie membrana, zatankujesz lipny gaz i zatka Ci sie filtr itp itd. Nakręciłem na gazie 90tkm i NIE POLECAM. A instalacje miałem za 4500 zł, a nie jakis chłam. Aha - pamietaj ze gaz wypala gniazda zaworowe w glowicy wiec znajdz sobie jakas na szrocie na zapas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Kilka dni temu stałem się w końcu posiadaczem megane II 1.6 16v luxe privilege (dzięki kowal13 w końcu się dowiedziałem co kupiłem :( ). Samochód z 2002 roku udokumentowane 52 kkm. Ciągle robione w ASO.

 

Usterki z dokumentacji:

- samochód nie zapala (nie pisza dlaczego)

- siłownik klapy bagażnika (100zł)

- 2x zarówka (5 zł)

- 4 cewki zapłonowe

 

Zastrzezenia klienta:

- stuki, piski :) aktualnie nie zauważam takowych

- zapala się kontrolka airbag oraz ukł. spalania (OK)

- nierówne obroty (aktualnie OK)

 

Samochód miał iść do salonu początkowo więc zrobili sobie gruntowny przegląd:

- rozrząd- pasek i ekipa :) oraz FAZOTOR (piszą jak lekarze)- pewnie to słynne koło fazowe,

- środkowy tłumik oznaki korozji

 

 

Po powłączaniu wszystkiego co się dało w samochodzie stwierdziłem, że nie działa jeszcze zapalniczka oraz przycisk zamykania w klamce po stronie pasażera.

 

I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!