Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II po 2004r. - najczestsze usterki.


barni

Rekomendowane odpowiedzi

w nissanie i mits. sa silniki benzynowe czy diesle renault?

 

Na 100% Diesle są dCi. A Benzyniaki nie wiem...

 

Jeszcze Volva S 40 i V 40 od ok 2001 do ok 2004 roku miały 1,9 dCi. Potem w tej nowej wersji S40/V50 wstawili 2,0 HDI te same co w Fordach, ale pod inną nazwą, bo Volvo zawsze lubiło zmieniać nazwy.

 

Jeszcze Dobre są silniki 1.9 jtd. Ople to nic innego jak włoskie Jtd. Zresztą ja jak bym miał kupić opla to tylko z włoskim silnikiem. Osprzęt jest w większości siemens i bosch. Oprócz wtrysków.

 

Benzyniaki chyba w sumie lepiej wypadają. Ludzie narzekają na padające cewki. Ale szczerze mówiąc zupełnie się nie znam na tych silnikach i nawet nie wiem do czego służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Teraz tak. Wcześniejsze przed ok 2004 były Renault. Wiem bo takim jeździłem trochę. Po 2004 jak się pojawiły nowe s40/v50 tak jak mówisz i jak ja napisałem - HDI. :)

 

Proszę nie cytować postu 1:1 jak odpowiadasz bezpośrednio pod nim - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault kupilo udzialy w Nissanie bo Nissan upadal i Renault mialo za zadanie go wyciagnac na prosta. Oczywiscie nie za darmno. Nissan czerpie silniki diesla od Renault. Benzyny to juz nie Renault.

Jak sie nie myle to Volvo kupilo Forda ;-)

Tak samo jest z Dacia przeciez ona ma wszystkie silniki Renault.

 

A wracjac do pierwszego posta w tym temacie. Np na volkswagenie (polo, golf, fox) na 90 % czesci pisze "made in spain" czyli co?? Seat to wszystko robi :)

Fakt faktem diesle volkswagena w wiekosci sa bardzo mocne i dlugo wytrzymuja. Nie ma co sie ludzic sa troche lepsze od Renault czy innych marek. Ale ta roznica sie po malu zaciera.

 

A na LPG chyba ktos ma przerobiona meganke na forum ;-)

Ja polecam 1.6 16V, pomimo usterki kola faz rozrzadu ale slyszalem ze idzie sobie z tym poradzic i pozegnac ta usterke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 % czesci pisze "made in spain" czyli co?? Seat to wszystko robi :)

niekoniecznie, może robić to podwykonawca mający fabrykę w Hiszpanii, bo dziś większość części dla producentów aut produkują podwykonawcy (tzw outsourcing)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!