Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II po 2004r. - najczestsze usterki.


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam sie do zakupu Megane II, jakiejs najlepiej po 2004 r. , silnik benzynowy - docelowo do przerobienia na LPG. Znajomy mechanik gdy uslyszal nazwe renault powiedzial, zeby w zyciu nie kupowac. Zapytalem: "a co, psuje sie?" - a on na to "ona sie nie psuje,po prostu nie jezdzi"....

Auto podoba mi sie bardzo i chociaz z ciezkim sercem bedzie przesiasc sie z 'japonczyka' to wydaje mi sie moze byc warto. Dlatego chcialbym Was zapytac o meganki II z silnikami benzynowymi - o najczestsze i najpowazniejsze usterki, ogolna awaryjnosc, koszty itd.

Nigdzie na forum nie znalazlem zwiezlego watku na ten temat, wiec probuje zapytac:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. zmień mechanika

po 2. przywitaj się za nim coś napiszesz

po 3. poprzeglądaj sobie forum to dowiesz się z czym użytkownicy mają problemy, nie ma jednego tematu o usterkach, każda usterka ma oddzielny temat, jako wyznacznik intensywności problemu możesz przyjąć liczbę odpowiedzi w danym topiku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciezkim sercem bedzie przesiasc sie z 'japonczyka' to wydaje mi sie moze byc warto.

 

Zaręczam Cię, że doznasz szoku. :)

Dobry mechanik z reguły wie co mówi.

 

[ Dodano: 2007-04-06, 16:09 ]

nie ma jednego tematu o usterkach

 

:) Tak..tak...całe forum to jeden wielki hymn pochwalny na temat Meganek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. zmień mechanika

 

Z takimi się nie rozmawia. Różnica inteligencji robi swoje. Ciekawe że równie dobrze prosperują warsztaty od VW i BMW jak i od Renault. Czyli wszystkie się psują? Jak wszystko! nie uogólniałbym tutaj tak że coś się nie psuje a coś tak. Bo VW też miał wpadkę Pamiętam że cała seria VW Golfów 4 1,6 miała jakiś defekt w silniku. chyba pasek się urywał.

 

Ja byłem też u takiego mądrali co ma SZkodę. I przeklinał na system blokowania się kierownicy. Bo nie mógł sobie bałwan z tym poradzić. Ale równie dobrze inny bałwan nie ukradnie Renault bo są naprawdę dobrze zabezpieczone w przeciwieństwie do VAG. Te w VW Golf 4 ce chyba nie miały w ogóle imobilajzera w kluczyku. Wystarczyło chyba wyłamać łomem stacyjkę i odpalał. Zresztą Golfy 4 z tego co pamiętam w pewnym zestawieniu w gazecie otwierane są przez bandziorów w czasie kilku sekund.

 

 

po 2. przywitaj się za nim coś napiszesz

 

Napisał "Witam". Więc bronius nie czepiajmy się tego. Bo kiedyś na pewnym forum jak ktoś się gdzieś nie przywitał to go opierdalali wszyscy że jest chamem. Bardzo mi się takie postępowanie na tym forum nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada się przywitać i napisać parę słów o sobie, bo czasem okazuje się, że znajdzie się ktoś w pobliżu i nawet chętnie się spotka by wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

 

Fakt, że mój post był trochę lakoniczny. Następnym razem bardziej się rozpiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciezkim sercem bedzie przesiasc sie z 'japonczyka' to wydaje mi sie moze byc warto.

 

Zaręczam Cię, że doznasz szoku. :)

Dobry mechanik z reguły wie co mówi.

 

 

Japończyki starsze naprawde były udane. Ale po czasie też się sypały jak wszystko. niby nowe są bezawaryjne. Ale znajomy akuratnie trafił na takie które zaczęło dymić po przejechaniu 5 km. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada się przywitać i napisać parę słów o sobie,

 

Moim zdaniem napisał WITAM. :) Więc się przywitał! I nie napisał nic złego żeby go od razu temperować. :)

 

[ Dodano: 2007-04-06, 16:23 ]

Po tej zmianie awaryjnością zrównują się ze średnią europejską.

 

Też prawda. Zresztą niektóre Toyotki mają silniczki PSA czyli Peugeot Citroen a teraz i Ford przy tym miesza! Volvo też je ma!

A Nissan, Mitsubishi mają Renaultowskie serca 1,9 dCI (pod inną chyba nazwą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie offtopujmy chłopakowi w jego pierwszym topiku :)

Dawno nas Mod Team nie upominało :)

 

Zresztą ktoś otworzył nowy temat o felgach i powinni go zamknąć i przenieść! Bo dubluje wątek otwarty przez Megi. I co ?? Nic z nim nie zrobili. Prawdopodobnie przestali tak czytać posty.

 

Przyjdzie DrNO to zrobi porządek.

 

Dobra koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedzi:) w koncu nie wiem czy sie przywitalem, czy nie hehhe:]

a co do usterek najbardziej chodzi o to zeby auto nie stalo w naprawie co 2 dni,majac przebieg 100 tys. Jak rozumiem generalnie polecacie auto,czy jak?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jeszcze nie stało... :) I wielu nie stało. Unikaj roczników które miały problemy z elektryką bo ta powodowała że auto faktycznie nie chciało ruszyć. Ale to wina BOSCH a nie Renault. Renault zrobiło błąd że zaufało Szwabom i wprowadziło innowacje za szybko!

 

Lagunki II ph I pierwsze roczniki od 2001- 2003. Meganki 2002-2003.

Reszta silniki są wg mnie dobre sam fakt że Nissan i Mitsubishi zaufało Renaultowskim silnikom źle o nich nie świadczy. Diesle padały turbiny wcześniejsze 1,9 dTi i pierwsze dCi. Ale też kwestia taka że w 1,9 TDi koledze też padała po 40 tyś. :-/

 

Zawieszenie. Wg mnie wszystko na polskich drogach się wytłucze. Więc tutaj bym nie pisał nic złego na Renault. Wydaje mi się że zawieszenie tak jak w innych autach. Akurat np mój Ociec ma Citroena. Przejechane ok 80 tyś. I 0 problemów. Na diagnostyce mówią że amortyzatory są lepsze jak niektóre nowe.

 

Generalnie Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!