Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie i ustawianie przednich spryskiwac


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio zauważyłem że przednie spryskiwacze nie działają jak trzeba. Konkretniej, ten od strony kierowcy pryska jako tako dobrze, ale nie zawsze. Czasami zdarza mu się prysnąć na samochód obok, co wywołuje u mnie salwę śmiechu, ale nie zawsze takie reakcję widzę u kierowcy ochlapanego samochodu obok. Natomiast spryskiwacz po stronie pasażera wylewa z siebie płyn, nie pryska wydaje się jakby był zapchany. Po wielu trudach i niemałej gimnastyce udało mi się wyciągnąć to cudo z maski, lecz nie da się tego rozebrać na części, stąd moje pytanie jakie macie sposoby na oczyszczenie / przepchanie zatkanego spryskiwacza?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regulacji kierunku spryskiwania, to trzeba po prostu przy pomocy igły, agrafki itp., metodą eksperymentalną ustawić położenie poszczególnych dysz.

 

Odnośnie kwestii nie działania spryskiwaczy, to pozwolę się podpiąć pod temat. U mnie niedawno przestały działać spryskiwacze przedniej szyby całkowicie. Zaczęło się od coraz dłuższego czasu pomiędzy pociągnięciem dźwigni a spryskaniem szyby. W którymś momencie dysze przestały pryskać a zaczęły się "konwulsyjnie pienić", teraz nie działają już wcale :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematów na forum z pompie do spryskiwaczy

Może źle szukam ale wyszukiwarka wyrzuca mi tylko jeden temat a z niego akurat za dużo nie wynika ;-)

Będę wdzięczny za dokładniejsze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest wszystko opisane jak znaleźć i naprawić pompkę do spryskiwaczy. Ja z tego korzystałem i bez problemów dało się naprawić. Może być tak, że pompka całkowicie Ci padła. (Możesz przystawić ucho to prawego nadkola i posłuchać czy działa przy spryskiwaniu). Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syndrom, dzięki za link i rady.

Może być tak, że pompka całkowicie Ci padła

To chyba mało prawdopodobne, bo z tyłu spryskiwacz działa.

Pozdrawiam

 

Edit://

Okazało się, że to była jadnak pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!