Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

alternator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problemy ze swoja meganka otóż tydzien temu cos sie stało z szyba elektryczna od strony kierowcy pojechałem do serwisu zrobili mi działa ale 3 dni pozniej auto zgałso nie chciało odpalic akumulator siadł odpaliłem z popychu i po 3 min jak włacvzyłem radio ogrzewanie szyby to zgasło radio swiatła i w ogole sie raz właczyło raz wyłaczyło pojechałem do mechanika okazałao sie ze regulator napiecia oddałem do naprawy zostały wymienione łozyska w alternatorze i regulator napiecia działało przez 1 min zmierzyłem łądowanie i skakało raz z 14.00 na 8 ogolnie wariowało od ostatniej naprawy cały zcas sie swieci swiatełko co to moze byc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam problem w swojej megance...otóż uszkodził się pasek napędu alternatora mianowicie połamała się rolka na alternatorze, aby nie uszkodzić silnika przeciąłem ten pasek był strasznie poszarpany bo wkręcał się w wewnętrzną część rolki co w ogóle powodowało dymienie spod maski i smród palonej gumy...moje pytanie jest nastepujące...jak zdjąć alternator w tym silniku żeby można było zmienić tą rolkę lub oddać do regeneracji alternator... a może moglibyście polecić jakiś warsztat który to zrobi? nie mam obecnie tego paska na samochodzie więc wolę nie jechać daleko takim samochodem dlatego rozważam zdjęcie alternatora...tylko jak to zrobić? z góry dzięki za info <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie

1) zdejmujesz klemy z akumulatora.

2) odkręcasz gruby przewód (+) kluczem 15(u mnie) wyjmujesz wtyczkę zasilania uzwojenia (ja ją zdjąłem po odkręceniu alternatora)

3) Alternator siedzi na trzech śrubach jednej na górze i dwóch na dole, odkręcasz kluczem 13, ale tak jest u mnie u Ciebie nie mam pojęcia daj jakieś zdjęcia to Ci powiem, które odkręcić.

Jak wyjmiesz, a kółko będzie się kręcić to na bank masz do wymiany, przytrzymaj palcem ośkę wirnika. Zewnętrzne kółko nie powinno się kręcić. Odczytaj na alternatorze nr pomoże to w dobraniu kółka, ale przygotuj się na wydatek rzędu 150 -200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!