Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wytlumaczenie takiego stanu rzeczy


Martini26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Nie wiem czy trafiłem w odpowiedni temat (jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie).

Wczoraj "zagazowałem" Megi do oporu. Wszystko pięknie tylko po raz pierwszy weszło mi 41,3 dm3 - do tej pory rekord to niecałe 36,5 dm3 (tankowałem w różnych temperaturach i zazwyczaj wchodziło 34-35 dm3). Butla w miejscu koła zapasowego - choć przyznam szczerze, że dokładnie nie pamiętam jaka jest jej pojemność (z pewnością > 40 dm3).

Fakt, że odrobinę po skończeniu gazu w zbiorniku jeździłem na paliwie, ale to chyba nie powód żeby nagle weszło 5 dm3 więcej niż zazwyczaj. Autko cały czas gazowane w tym samym miejscu (poza dalszymi wyjazdami, choć staram się "gazować" w sprawdzonych już miejscach). Spalanie autka w normie, bez dziwnych zachowań, chociaż ostatnio w trasie po "zagazowaniu" czuć było różnicę - gaz wyraźnie słabszy, ale bez wybryków ze strony auta (po wyjeżdżeniu do cna jeździłem jakieś 20 - 25 km na paliwie).

Przy wczorajszym tankowaniu słychać było jak zawór odbił, więc jest chyba ok tylko ilość gazu jaka weszła do butli mnie zdziwiła.

Możliwe jest napełnienie butli prawie do pełna. Zawór wyłączający dopływ gazu z dystrybutora się reguluje i jest on nierozłączną częścią wielozaworu na butli.

u mnie to po raz pierwszy stąd moje lekkie zaniepokojenie :!:

Czy cos nie tak z butlą/zaworem w Megi (czy mógł się sam rozregulować)?

Jest się czym martwić?

 

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!