Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wytlumaczenie takiego stanu rzeczy


Martini26

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Szukalem juz wszedzie na necie i pytalem znajomych i sa rozne opinie, wiec prosilbym Was fachowcow o doradzenie mi co mam z tym fantem zrobic i czego to bedzie przyczyna!

Mam zalozony gaz od 1,5 roku do swojej Megane 98' 1.4e BINGO - butle mam w kole zapasowym o pojemnosci 42l!

1. Tankowalem gaz na roznych stacjach i zawsze to samo - podobno 15-20% mniej gazu mi wejdzie niz nominalna pojemnosc zbiornika - a mi na BP 41l czasami, ale przewaznie 40-40,5l - to samo na LUK i innych mniejszych - czy to jest normalne aby tyle gazu sie miescilo do butli 42l?

2. Ostatnio przejechalem okolo 350km na tych 40l co daje mi 11,5l spalania (jazda po miescie ale to i tak daje mi za duzo jak na moj silnik na ktorym na benie spalam 7,5l) - w trasie jest juz lepiej bo ponad 400km przejade, ale to i tak 10l!! jezdze normalnie tak jak po miescie sie jezdzi ;-) niez zyluje silnika!

 

Czy moze mi ktos to fachowo wytlumaczyc co mam nie tak z moja instalacja bo gazownik twierdzi ze moze mi to podkrecic ale wtedy mi bedzie gaslo auto!

Prosze o pomoc i podpowiedz!

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martini26 jak nie masz zaworu odbijającego, to wejdzie Ci tyle gazu, jaka masz pojemność butli, przecież on jest w postaci płynnej, proponowałbym Ci to poprawić przed latem, bo może Ci kuper urwać.

A tak na marginesie, ile myślałeś, że Ci wejdzie tego gazu jak nie masz zaworu odbijającego ? 80% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworu odbijajacego nie mam...

 

szczerze powiem nie spodziewałem się, że można tego nie mieć. Byłem pewien, że to jest zintegrowane w wielozaworze na butli. Jak dla mnie to wiele ryzykujesz, ja bym się bał tak jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak. Możliwe jest napełnienie butli prawie do pełna. Zawór wyłączający dopływ gazu z dystrybutora się reguluje i jest on nierozłączną częścią wielozaworu na butli. Inna sprawa, że jest to urządzenie dość prymitywne/niedokładne, więc i tak lepiej prosić o napełnienie danej ilości litrów.

2. Takie to uroki IIgen. Gazownik, nie ma sobie tam coś przykręcać, tylko ma ustawić optymalny skład mieszanki paliwowej. W całym zakresie obrotów! I tu wracamy do meritum. Prymitywizm IIgen. nie daje tego wykonać w 100%. Niemniej jednak można skład mieszanki ustawić w miarę optymalnie. Co pokazuje analizator spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie wystraszyliscie z ta butla!

Czyli reasumujac odp 2 - mozna podjechac do jakiegos innego i poprosic o doregulowanie mieszanki aby mniej palil?!

Prosze mi powiedziec jeszcze czy to normalne aby taki silnik tyle ciagnal gazu?

Moze podam jeszcze co mam z homologacji:

- reduktor - Lovato

- zawor gazowy - Lovato

- zbiornik - 42/600

- wielozawor - Tomasetto

- obudowa wielozaworu - Stako

- zawor tankowania - Tomasetto

- uklad elektroniczny - KMF Bingo

 

moze teraz cos wiecej bedzie wiadomo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma co sie tak wystraszać. NIeodbijanie tego zaworu to dość częsta przypadłość.

Ten silnik powinien palić ok. 8,5-9L gazu po mieście. W tarasie to nawet 7-7,6L. Mój rekord na 1.4 8V to 6,5L/100.

KME BINGO jest przyzwoitym sterownikiem i powinno dać sie to ładnie wyregulować. Odczyt z sondy L, analizator spalin oraz odrobina dobrych chęci i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tymi checiami to chyba jest nie tak! Bo sie wykrecaja jak prosze o wyregulowanie i dokrecenie - chyba pojade do kogos innego i poprosze odplatnie o wyregulowanie bo te 11,5 - 12 litrow po miescie na tym silniku to palenie jak smok!

Serdeczne dzieki za wyjasnienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cięcie

Czegoś tu nie rozumiem, przegląd z wymianą filtra i regulacją na analizatorze powinien zrobić każdy zakład który ma w zakresie daną instalke, jak kupiłem swoja Meganke to jedni powiedzieli ze mi nie zrobią bo nie siedzą w firmie która zrobiła moją instalke ale skierowali mnie do innego zakładu i bez żadnego problemu umówili mnie na termin, poza tym nikt regulacji bezpłatnie raczej Tobie nie zrobi. A co do spalania to w mieście przy normalnej jeździe bedzie jakies 9,5 - 10,5l wiec dużej różnicy nie masz. Trasa u mnie wyszła 8,3l/100km. Polecam serwis Motostat.pl wybierz sobie auto w swojej wersji silnikowej i zobaczysz ile pali w jakim cyklu.

 

Regulamin forum trzeba przeczytać przy rejestracji. Samo kliknięcie akceptuję, nie wystarcza :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie u ciebie tylko ja instalacje gazowa mam sprawna i mnie wchodzi do butli 36 l na każdej stacji ;] i przejezdzam na niej 320 km po trasie jak w miescie to nie wiem ale pali duzo moim zdaniem ostatnio przegrzalem silnik i myslalem ze mi olej ucieka spad glowicy i rozebralem go na czesci pierwsze co sie okazalo nikt wczesniej nie rozbieral tego silnika od 96r i 2 zawory przepuszczaly pozatym nagar na tlokach i taki tam pierdoly <mniejsza moc i wieksze spalani>e jak go wyremontuje to postaram ci sie napisac ile mi pali po kapitalnym remoncie pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stitch_klocek, Zatrzymaj się na chwilę i przerwij ten słowotok :!: Wstaw przecinek, kropki i zacznij nowe zdania :!:

Forum to nie jest GG gdzie na czas się pisze :!: Zalecam też pisanie z polskimi znakami. Jest taki pewien zapis w regulaminie - doczytaj :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest butelka 55l i potrafi wejść 54l :mrgreen: Jestem z tego faktu zadowolony i nie zamierzam nic z tym robić.Bo w takich sytuacjach należy o jednym pamiętać, że po tak napełnionej butli należy autem jeździć, a nie zostawiać zatankowanej butli na maxa na parkingu, a tym bardziej na ostrym słońcu.W butli jest zawór bezpieczeństwa, który przy zbyt wysokim ciśnieniu otworzy się na chwilę i upuści gazu na zewnątrz.Efekt upuszczenia gazu przez zawór będzie to wyglądał podobnie jak wyciągniecie pistoletu po tankowaniu psssst i po sprawie ;-) .NIE ma możliwości aby gaz LPG rozerwał butlę, to tylko 3 góra 4 atmosfery, a trzeba by 1000 albo i więcej aby ją rozerwać.

A co do spalania to miałem Scenika I 1,6e 8V i w mieście WrocLOVE i wiecznych korków wciągał ok.11-12l LPG (instalacja podciśnieniowa).Na trasie typu autostrada A4 9-10l przy 130-140km/h.Teraz pomykam S II 2,0 16V LPG BRC Sequent 24 i w mieście ok.13,5l przy średniej prędkości 20-22km/h, autostrada 10-11l, a jazda spacerowa bez szaleństw 90-100km/h 8,6l LPG /100km i jeszcze jeden pomiar zimą w mieście w masakrycznych korkach i śniegu 16,8l przy średniej 14km/h.

Mam jeszcze jeden rekord spalania - raz po zatankowaniu i skasowaniu pomiarów ECU wjechałem na zawaloną drogę i poruszałem się w korku przez ok.30min kliknąłem na pomiar spalania i zobaczyłem 31,3l/100, a średnia 3km/h :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!