Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samodzielna wymiana rozrządu


lombardi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś wymieniał sam rozrząd w 1.9dci?

jeśli tak, proszę o informację, czy faktycznie ustawienie pompy wtryskowej nie ma tu znaczenia, jak z podejściem do śrub i ogólnym miejscem na pracę. Czy jakieś specjalne klucze są wymagane.

Wszelkie uwagi mile widziane.

Dodam, że wymieniłem już kilka kompletów rozrządu w swoich poprzednich autach, więc znam ten temat. Chodzi mi głównie o ewentualne niespodzianki, jakie mogą się pojawić w przypadku tego silnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedź.

Tylko teraz mam problem z identyfikacją silnika. Mam 1.9dCi, tymczasem na bloku jest numer K 736. Czy to nie jest przypadkiem kod dla dTi ?

W związku z tym rozrząd to chyba dokupię po rozebraniu silnika, albo pojadę do mechanika :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeję bo może ktoś będzie kiedyś szukał.

Spokojnie można we własnym zakresie wymienić rozrząd w tym silniku. Oczywiście zakładam, że ktoś ma do tego pojęcie i nie jest to pierwsza naprawa auta :rolleyes:

Przyda się kanał, (choć na upartego jak ktoś wygimnastykowany...) a najlepiej podnośnik kolumnowy jak ktoś by miał hehe.

Specjalnych kluczy nie trzeba poza 16, 18 jakimś torxem ale każdy kto dłubał we francuzach to ma. Podejście przynajmniej w megi II jest marne - ja robiłem z kanałem ale i tak trzeba łapy trochę podrapać. Kłopotu może przysporzyć odkręcenie śruby na kole paska wielorowkowego chyba że mamy klucz udarowy. Konieczna pomoc drugiej osoby aby wcisnąć hamulec. Znaki u mnie przynajmniej były zarówno na kołach wału i rozrządu, jak i na pompie i ustawiłem tak aby wszystkie 3 pokrywały się z tymi na pasku. Ogólnie bez większych niespodzianek na spokojnie w ok 5 -6 godz można temat załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!