Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wywala wąż od turbiny , brak mocy


Grzesiek Lca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam duży problem, mianowicie 4 dni temu podczas rozpędzania wywałiło po wąż od turbiny idący do IC,auto zaczeło jechać "kangurem" o straciło moc, wąż założyłem i mocno dokręciłem,ale wczoraj przy 160km/h na A4 przed moim zjazdem wywaliło znowu tym razem przy IC!! Po założeniu i zakręceniu jeszcze mi 5 razy wywaliło zanim dojechałem do celu. Teraz jeżdżę jak dziadek i boję się wcisnąć mocniej gaz,bo znowu go wywali. Pomóżcie co to może być. Słyszałem,że zawór upustowy albo zawór recykulacji spalin:> Dodam,że gdy jest założona rura to na wolnych obrotach przez chwilę falują obroty,np gdy dojadę do świateł i w/g mnie ma to związek z tym,bo jak się zatka wlot w turbinie ręką to silnik gaśnie. Proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRM może mieć racje, zacznij od wyczyszczenia IC, jak nie pomoże szukaj uszkodzonego zaworka regulującego ciśnienie doładowania. Tylko z drugiej strony te 0,7-0,8 bara powinno dać sobie radę z olejem w IC. Wyczyścić nie zaszkodzi jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba go demontować?? Czym wyczyścić już wyczytałem na Forum.

 

[ Dodano: 2009-04-10, 21:35 ]

Okazało się,że ja ja mam tą wersję bez IC... Więc co może się dziać??

 

[ Dodano: 2009-04-21, 10:18 ]

nikt się już nie wypowie??

 

[ Dodano: 2009-05-12, 23:05 ]

ehh ja już nie wiem co się dzieje;/ Wczoraj wymieniłem turbinę, 1300 wywaliłem i dalej przy wyższych obrotach zrzuca rurę od turbiny idącą do kolektora ssącego... Pomóżcie co to może być <piwko>

 

[ Dodano: 2010-02-10, 22:53 ]

Widzę brak zainteresowania,ale znalazłem przyczynę zaraz po wymianie turbiny. Zatkany był wężyk idący do zaworu upuszczającego ciśnienie w wydech. Wymieniłem na nowy i jak na razie spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!