Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OC do meganki


rdk214

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia OC. Mianowicie zakupiłem niedawno meganke i poprzedni właściciel radził żebym jak najszybciej wymówił umowę ubezpieczycielowi ponieważ jeżdżąc na jego OC narażę się potem na karę finansową w wypadku zmiany ubezpieczyciela. Dodam również, że chciałbym zmienić firmę ubezpieczającą mój samochód. I ile mam czasu na ewentualne wymówienie umowy. Samochód kupiłem 23 marca a umowa OC wygasa 16 czerwca. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę powinienes iśc przepisac na siebie, dopłacic różnicę w składkach i jeździć dalej.

Umowę możesz wypowiedzieć 15 czerwca składając wypowiedzenie np. faksem lub dostarczając do ubezpieczyciela np. do oddziału. Jeśłi wypowiesz umowe teraz to własciciel odzyska resztę składki.

 

[ Dodano: 2009-04-17, 08:52 ]

Pamiętaj, że jeśłi nie wypowiesz tej umowy, to ona automatycznie przedłuży się na następny rok i ty będziesz ścigany za nieopłacenie składki na rok nastęny. Nie ratuje wykupienie składki w innym towarzystwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od daty kupna auta masz miesiąc czasu na przepisanie umowy. Tylko pamiętaj że jak nie przepiszesz OC a przerejestrujesz auto na siebie to OC będzie nie ważne gdyż nie będą się na nim zgadzały dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od daty kupna auta masz miesiąc czasu na przepisanie umowy. Tylko pamiętaj że jak nie przepiszesz OC a przerejestrujesz auto na siebie to OC będzie nie ważne gdyż nie będą się na nim zgadzały dane.

 

 

będzie ważne trzeba jeździć z umową kupna samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwe że firma ubezpieczeniowa sama przepisze na mnie umowę jeśli ja tego nie zrobię. Tak miał mój kolega. Przyszło mu pismo, że z powodu zakupu samochodu i nie wycofania umowy, Oc przechodzi na niego. I czy potem można zrezygnować z usług danego ubezpieczyciela i przejść do innej firmy, oczywiście z uwzględnieniem 30- dniowego wyprzedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!