Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szum od szyby z tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Też kiedyś z tym walczyłem w tylnych prawych drzwiach. Okazało się, że szum wydobywa się z dolnej części uszczelki trójkątnej szybki. Podkleiłem to miejsce minimalną ilością bezbarwnego silikonu i jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to się uszczelnia od wewnątrz. Szczelina pomiędzy szybą a uszczelką. Silikonu potrzeba w sumie tyle co na czubeczku łyżeczki. JA nałożyłem tak żeby tego wogóle nie było widać.

 

Zanim jednak się za to weżmiesz, przejedź sie jako pasażer i posłuchaj gdzie szumi. Ja odkryłem przypadkowo. CZasem muszę jechać jako pasażer :-) Z tego miejsca dmuchało w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, po raz pierwszy, wszystkich użytkowników pięknych aut. Mam problem bardzo odobny do wyżej opisywanego tyle, że u mnie szum wiatru dochodzi z bocznych przednich szyb. Zaczyna być słyszalny od prędkości 80 km/h i wraz ze wzrostem prędkości narasta. Stan uszczelek w drzwiach i szyby b.dobry. Z obu ston szum jest taki sam. Na dachu mam zamontowane relingi. Czy taki szum jest rzeczą normalną w tych autach czy powinienem dociekać przyczyny tego dyskomfotu? W porzedniej Megane 97' było ciszej. Zastanawiałem się również czy to nie jest wina plastikowego trójkąta od lusterek przymocowanego do drzwi ale wyrażnie szum dochodzi z górnej części szyby. A może to te relingi w Megane Grandtour dają taki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zdziwiony byłem jadąc przy bocznym wietrze 5m/s i uchyloną szybą jak mocno gwiżdże opływające powietrze na lusterkach. Nic mi nie wieje w twarz ale gwizd zamieniony w głośny szum(przy zamkniętej szybie) pozostał.

Drzwi i uszczelki mam spasowane na 5. Dwie belki na dachu.

Powietrze wpada do kabiny z :

- szczeliny pod deską rozdzielczą i nadwoziem - lewa i prawa strona

- nieszczelnego nadkola (szczeliny tapicerki)

- dmucha przy lewej dźwigience kierunkowskazów itd, itp

Z tego najgłośniej gwiżdżą lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!