Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moja zabcia nie zapala jak jest rozgrzana


Rekomendowane odpowiedzi

widzę ze dalsze upieranie sie nie ma sensu

wszystko ma sens jeżeli prowadzi do wyjaśnienia problemu lub zdobycia nowej wiedzy.

 

Czujnik halla to nic innego jak zwykła cewka indukcyjna wzbudzająca się pod wpływem impulsów magnetycznych (magnes).

 

Czy tą zasadę wykorzystamy do czujnika położenia wału (koło posiada magnesy, a tzw czujnik położenia wału jest cewką), czy ma to być czujnik obrotów koła w systemie ABS (na piaście masz ząbkowaną nakładkę (z magnesami), a sam czujnik jest również cewką to i tak w jest tu wykorzystany czujnik halla.

 

Przeczyłeś na początku, że to nie jest to samo:

Lewy nie chce cię poprawiać ale czujnik halla to za cholerę nie jest to samo co czujnik położenia walu

 

Więc dzięki temu temat się rozwinoł, a forumowicze mają większą wiedzę.

 

Czyli same pozytywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzEkCzEk, ten rodzaj indukcyjnego czujnika to Hallotron i koniec. Nie można powiedzieć, że jeden to czujnik Halla a drugi nie, zależnie gdzie zamontowany. Na skrzyni biegów jest kolejny czujnik (przędkości pojazdu) i to też jest czujnik Halla.

To jest nazwa rodzaju czujnika a nie tego jednego jedynego przy aparacie zapłonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ten problem pojawiał się już kilka razy na tym forum. Jest to wina czujnika położenia wału korbowego. Przy takich objawach to nawet 99%.

 

Mam pytanko, bo u mnie podobny problem wystapił, tzn. ostatnio po przejechaniu około 80km megi nie chciała odpalić, na desce rozdzielczej nie pokazywała sie kontrolka komputera tylko sama dioda czerwona( wiadomo od czego), po kilkugodzinnym postoju, po przekreceniu kluczyka zapaliła sie kontrolka i silnik odpalił. Po przejechaniu drogi powrotnej znowu kontrolka nie zaświeciła się po przekreceniu kluczyka. Po nocce kontrolka zadziałała, a po 20km jazdy i zaparkowaniu problem jak na razie znikł-być może za krótki dystans aby dolegliwość wystapiła.

Teraz pytanie, czy przy dolegliwościach z czujnikiem połozenia wału kontrolka komputera zachowuje się jak u mnie tzn. czy w sytuacji krytycznej nie testuje się poprzez zapalenie i zgaśniecie po kilku sekundach, bo podejrzewam czujnik połozenia, ale chcałbym się upewnić, oraz czy do megi 1.4 E7J 8V pasuje od czujni od innych modeli Reno np. 19-tki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę sie zgodzić z tym że "Czujnik halla to nic innego jak zwykła cewka indukcyjna wzbudzająca się pod wpływem impulsów magnetycznych (magnes).-Danieloss..'a " ponieważ nie jest to prawda. Nie jest to cewka a materiał półprzewodnikowy ( np InSb ) a napięcie Halla UH, wywoływane, prostopadłym do powierzchni płytki, polem magnetycznym o indukcji B jest mierzone na elektrodach hallowskich usytuowanych na końcach bocznych wypustów nadających płytce kształt krzyżowy. Grubość płytki jest d (za Instytutem Fizyki Politechniki Poznańskiej). Element jest najczęściej trzy lub cztero-końcówkowy. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie przygotowania opisu tych czujników (dam linka w tym temacie do strony gdzie je opisuję).

CzEkCzEk, i Grzechub, mają w tym temacie bardzo dużo racji (na pewno więcej niż ja). Powszechnie używane nazewnictwo tych czujników przez mechaników sporo namieszało w głowach wielu użytkowników samochodów (mojej też).

 

Tak na szybko to czujnikiem położenia wału w samochodach (ogólnie wszystkich) może być np: czujnik magnetoindukcyjny (min. w Renault) lub czujnik oparty na zjawisku Halla lub jeszcze kilka innych nazywanych przez mechaników bardzo w dowolny sposób.

 

Ja dzięki takim wątkom uczę się i za to chwalę to forum.

Pozdrawiam i przepraszam za małe zamieszanie w tym temacie (a przede wszystkim CzEkCzEk- a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!