Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moja zabcia nie zapala jak jest rozgrzana


Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku witam wszystkich. :-(

Mam powazny problem z moja zabcia odkad ja kupilem ( prawie rok temu ) a i tak ja kocham w przeciwienstwie do mojej dziewczyny ktora chce SUV-a.

Ale do rzeczy.Renault Megane 1.4, silnik E7J, 96 tys mil, 1996 rok.Mam pare problemow z tym cacuszkiem i bardzo mocno chcialbym prosic o pomoc.Silniczek nie pobiera oleju, suchutki i duzo juz przy niej zrobilem. Mam jednak problem z ktorym jak dotad zaden mechanik nie moze sobie poradzic.Moja zabcia ma charakterek i czasami ma widzimisie i nie chce odpalic jak jest rozgrzana.Pompka sie wlacza, kontrolki sie pala normalnie, immobilajzer tez ok, rozrusznik kreci a za zadne skarby nie chce zaskoczyc.Problem znika po okolo 45 minutach jak ostygnie i pali od pierwszego obrotu tak jakby nic sie nie stalo.Z czestotliwoscia jest roznie, czasami przez miesiac jest dobrze a potem na tydzien sie na mnie obraza.

Blagam o pomoc.

Inna sprawa jest ABS.Po prostu go nie ma a kontrolka sie nie pali. :shock: Co to moze byc??

Prosze o popmoc bo jak tego nie naprawie to bede musial sprzedac moja kochana a nie chce tego bo sie do niej tak przyzwyczailem ze nie zniosl bym tego.

Z gory bardzo dziekuje i oczekuje szybkich odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

witam

mam podobny problem z meganII (1.6 2003r) na cieplym silniku nie chce odpalic i jest jakby troszke slabszy, nie ma mnie w tym momencie w kraju wiec wyslalem brata do renault zeby kupil i wyslal mi czujnik polozenia walu, tyle ze z tego co zrozumialem oni dali mu czesc ktora na fakturze widnieje jako czujnik zaplonu(kolo 130pln), czy to jest to samo??

przepraszam ze podpinam sie pod nie swoj watek ale chyba nie ma sensu zaczynac kolejnego takiego samego watku, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA forum!

Wyszukiwarka->"czujnik położania wału" lub "czujnik halla"

 

Lewy nie chce cię poprawiać ale czujnik halla to za cholerę nie jest to samo co czujnik położenia walu,

 

czujnik halla, jest stosowany w aparatach zapłonowych zamiast przerywaczy, które miały tendencje to wypalania styków, choć i jedno i drugie ma podobne zadanie.

 

A co to usterki kolegi to na pewno jest uwalony czujnik położenia wału sam to przerabiałem z 4miesiace temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że problem masz od kwietnia. I zrobiła się dyskusja na temat czujników wałów. Daj znać, czy zastosowałeś się do tych rad i czy one pomogły. Stwierdzenia typu "podejrzewam" , "na pewno na 99%" nie przekonują mnie. Pewien gość walczył z tematem pół roku. I pomogła wymiana ...... CZUJNIKA TEMPERATURY CIECZY !!!

Teraz pytanie otwarte do wszystkich "GDZIE ON JEST"????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież mowie ze czujniki maja te sama zasadę działania, tylko inne nazewnictwo, czujniki od absu tez działają na tej samej zasadzie, tylko ze jak pójdziesz do jakiegoś sklepu i poprosisz o czujnik halla to na pewno nie dostaniesz czujnika GMP, porostu czujnik halla był stosowany dożo wczesnej nic czujnik położenia walu i żeby nie było pomyłek to inaczej został nazwany.

podsumowując czujniki maja te sama zasadę działania, lecz są stosowane w deczko innych systemach zapłonowych

 

Ale widzę ze dalsze upieranie sie nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!