Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd hamulca postojowego


jacakcom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem niedawno scenica II zrobiłem wymianę standardową po zakupie oleje filtry rozrząd tarcze Klocki zrobiłem jakieś 2000 tyś i zapalił się błąd hamulca parkingowego hamulec działa normalnie czy ktoś miał może coś podobnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo zimą. Myślałem, że mróz miał na to wpływ. Podłączono komputer i skasowano błąd hamulca (przy tym jeszcze jakiś dotyczący wnętrza czy drzwi, ale nie pamiętam) a mechanio powiedział, że jak się powturzy będziemy szukać czy coś jest nie tak przy zaciskach itd. Kilka miesięcy było OK. W ubiegłym tygodniu znów się pojawił, więc znów do niego podjadę. Jak coś więcej będę wiedział dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam podobny problem. Raz - błędy zasilania i tu chyba winę ponosi aku - fakt ma ponad 3 lata i przyda się go wymienić, mimo że żadnych innych objawów nie ma. Natomiast miałem też błąd obwodu czujnika położenia pedału sprzęgła i tu jest moje pytanie. Jeżeli będę musiał go wymienić - ile jest tych czujników z Grand Scenicu ? Zadzwoniłem do ASO z zapytaniem o dostępność tego czujnika i gość mi powiedział, że są 2 - z zieloną i szarą "końcówką" (czy czymś tam...). Przyznam się, że zwariowałem. Ktoś z Was widział jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Problem rozwiązany potencjometr położenia sprzęgła świrował wyczyściłem przesmarowałem wykasowałem usterke i jest ok

witaj, chyba mam to samo.

Podpowiedz mi gdzie i jak szukać czujnika położenia sprzęgła i jak go przeczyścić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czujnik położenia sprzęgła masz nad pedałem sprzęgła.

Przekręcasz go w lewo i wyjmujesz z mocowania. Odłączając od niego zasilanie i wyciągając do końca element (TAKI Z ZĄBKAMI) który dotyka pedału robisz reset czujnika i kasujesz błędy.

Montaż dokonujesz przy wciśniętym pedale sprzęgła.

Po puszczeniu dźwigni sprzęgła automatycznie się reguluje.

 

Powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!