Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

gdy zimny gaśnie na gazie, dlaczego?


rafal221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przed ostatnie tankowanie do pełna około 32-33L, zrobiłem 385km. Jazda mieszana.

Ostatnie tankowani 33L.

zaviasq - czy Twoja renia jeżdżąc na LPG reaguje na zanieczyszczenie filtra powietrza, bo w mojej wzrasta zużycie LPG, tak samo przy starym oleju. Zużycie LPG spada po wymianie filtrów, oleju. Jak sobie radzi z wyższą temperaturą spalania LPG szczególnie latem?

A propos OLEJU - na jakim oleju koledzy jeździcie - pełny syntetyk, pół syntetyk, mineralny, czy może olej do LPG bo taki też już spotkałem.

Ja jeżdżę na pełnym syntetyku Shel Helix Ultra 5W40 mam na liczniku 160 000 i chyba przejdę na pół syntetyk.

Czy może macie jakieś rady co do oleju jaki wlać przy wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axel: moja Megi jeździ tylko po Warszawie(jeździ żonka ale to nie ma znaczenia) i tu spalanie zawsze na poziomie 10l/100 czasem więcej. Nie widzę różnicy czy lato czy zima. Spalanie raczej jest w normie, tym bardziej, że w trasie spada do 7-7,5l.

Odnośnie oleju: czy na syntetyku dzieje się coś złego że chcesz go zmieniać na półsyntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Twoja renia jeżdżąc na LPG reaguje na zanieczyszczenie filtra powietrza
kolego powiem Ci że już dawno nie wymieniałem a spalanie wzrosło!

co do oleju to jeżdżę na MOBILu 10W40. taki już był lany jak renie kupiłem( miała wtedy 193 tyś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oleju: czy na syntetyku dzieje się coś złego że chcesz go zmieniać na półsyntetyk?

 

Zauważyłem że zaczyna ubywać mi oleju. W czwartek jechałem krótką trasę około 120km ale przed wyjazdem sprawdziłem stan płynów i oleju, i okazało się że musiałem dolać na miarce było minimum. Wymianę oleju robiłem jesienią. Widocznego wycieku oleju nie mam, chociaż występuje bardzo niewielkie "pocenie" pod pokrywą zaworów, ale tyle oleju tędy by nie wyparowało.

Dlaczego półsyntetyk - jest bardziej gęsty, powinno to zmniejszyć "znikanie" oleju. Podejrzewam luzy na pierścieniach.

 

Dla mnie 10l/100 byłoby oznaką że należy udać się do gazownika na regulację i przegląd, ale jak piszesz, samochód jeździ po Warszawie i jeździ nim Twoja żona to wydaję mi się że spalanie jest w normie. Z doświadczenia wiem, że kobiety (z całym szacunkiem dla Twojej żony) jeżdżą mniej ekonomicznie, a poza tym wiem jak się jeździło w Warszawie, jeździłem tam w latach 93-95 jako zawodowy kierowca. Nie wiem jak jest teraz, ostatnio bylem w Warszawie jakieś 6 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Moja Megi jeżdzi głównie po krótkich trasach i spalanie gazu oscyluje w granicach 9-10l.na 100km.-i to chyba w normie.Na butli 34l.gazu teraz zrobię trochę ponad 300km,a miałem tak że zrobiłem 200km.Okazało się bowiem ,że miałem walnięty reduktor-wyciekał z niego gaz(musiałem wymienić)i wyregulować instalację-trochę mnie to kosztowało ale jak na razie pomykam bezproblemowo.Po regulacji nawet poprawiła się praca silnika na wolnych obrotach i jak był zimny(przedtem świrował i niekiedy gasł).Instalacja gazowa ma teraz 6 lat,a przebieg Meganki sięga 225000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do problemu Kolegi rafała221 stawialbym na reduktor , a konkretnie na membrany które w nim się znajdują. Z czasem guma twardnieje i membrana nie pracuje tak jak powinna (ugina się). Po większym magrzaniu reduktora membrany robią się bardziej elastyczne i dopiero zaczynają pracować poprawnie. Komplet naprawczy nie unikniony.

 

[ Dodano: 2009-08-28, 21:50 ]

I oczywiście ma to wpływ na zurzycie gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam. Mam taki mały upierdliwy problem z gazem. Auto gaśnie na gazie na zimnym silniku.Poprawnie działa dopiero po kilku minutach gdy silnik ma odpowiednią temperaturę. Coś specjalnego czy wystarczy Regulacja?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!