Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dci czy 1,6 16V?


Guder

Rekomendowane odpowiedzi

Tu się z tobą w 100% zgadzam. Wiem to z własnego doświadczenia ile musiałem się ludzim w firmie natłumaczyć jak mają auta traktować. No ale niektórzy są niereformowalni. Teraz dla niektórych jestem ten "zły" co się wszystkiego czepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam wspomniane wykresy. NIestety nie wiem jakiego typu jest silnik K4M. Czy ma on KZFR czy nie, a to wpływa na moment. Jeśli ktoś takowy znajdzie, prosze o zamieszczenie. Napewno sie przyda.

post-3-1242104322_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was i pytam.

Chce kupic w najbliszym czasie Megane Grandtour II najprawdopodobniej z silnikiem diesla. Przegladalem juz tysiace ogloszen i chce sie upewnic, ktory wg Was silnik jest lepszy, przyjemniejszy w jezdzeniu i bardziej oszczedny. Myslalem o 1,9 dci, zastanawialem sie rowniez nad 2,0 dci ale pewnie sie skonczy na 1,5 dci 105KM bo widze coraz wiecej pozytywnych komentarzy na temat tego silnika.

Ze specyfiki moich podrozy - gnanie po niemieckich autostradach miedzy Wroclawiem a Holandia - zalezy mi na 6 biegowym aucie. Ze wzgledu na cichsze zachowanie i mniejsze spalanie i szybsza jazde.

Przebiegi rzedu 20 - 40 kkm rocznie, glownie na autostradach w calej Europie.

A moze kupic jakis pojazd juz wyposazony w LPG bo tego jest mnostwo w NL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veinte, gdybyś tarfił na rodzynka 2.0dCi to bierz.Te silniki wcale sie nie psują.Najlepsze w gamie Renault pod względem bezawaryjności.Niektóre marki z wyższej pólki chciałyby go mieć w swoich pojazdach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są dobre :D

1.9 "przyjemniejszy w jeżdzeniu" ze względu na moc i moment

1.5 "bardziej oszczędny"

Jednym słowem musisz przejechać się sam, żeby wybrać pod siebie :D

 

PS.

1.5 występuje też w wersji 85KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze musze omijac 85KM bo troche jak dla mnie za slaby. A jak z predkosciami maksymalnymi dla silnikow:

1,5 dci 105 KM

1,9 dci 120/130KM

2,0 dci 150 KM ?

Nie moge tego za bardzo znalezc a to dla mnie dosc wazne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!