Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dci czy 1,6 16V?


Guder

Rekomendowane odpowiedzi

ooooo...to zaraz sie zacznie lanie wody :D

Jak będziesz latał po D 160km/h to wszystkie 3 silniki dadż radę.Chyba,że zamierzasz latać lewym pasem miedzy porschawkami to musisz zrobic swapa na 3.0i albo się za laguną rozejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Myslalem o 1,9 dci, zastanawialem sie rowniez nad 2,0 dci ale pewnie sie skonczy na 1,5 dci 105KM bo widze coraz wiecej pozytywnych komentarzy na temat tego silnika.(...)

 

O silnikach polecam: http://www.motoforum.pl/Magazyn/200518/renault.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooo...to zaraz sie zacznie lanie wody :D

Jak będziesz latał po D 160km/h to wszystkie 3 silniki dadż radę.Chyba,że zamierzasz latać lewym pasem miedzy porschawkami to musisz zrobic swapa na 3.0i albo się za laguną rozejrzeć

:D

Laguny sa takie szybkie? Nie wiem dlaczego ale po serii awarii w Lagunach II to auto jakos do mnie nie przemawia. Jedno co jest ciekawe, Laguna kosztuje prawie tyle samo co Megane w rocznikach 2004-2006. Dlaczego ? Takie jest zle? Moze lepiej kupic Lagune, szczegolnie gdy nie ma roznicy w cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj , że rynek świetnie weryfikuje jakość. Mój poprzedni Toledo1 TDI z wypasami (klima, elektryka i td) kosztował tyle co dużo mniejsza Cordoba bez wypasów. Powód RDZA! Marka nie gra roli po prostu są modele lepsze i gorsze albo inaczej z którym jest mniej lub więcej problemów bądź dostępność części jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

...ja wtrącę trzy grosze o momencie obrotowym i mocy.

Właściwie nikt nie wykorzystuje maksymalnej mocy. Z momentem jest inaczej, ale nawet w benzynie mało kto wykorzystuje moment maksymalny. Przyjmuje się, że silnik "kręci" od chwili gdy mamy 80% maksymalnego momentu obrotowego.

Zatem, najważniejsza jest możliwie płaska charakterystyka tego parametru.

Przykładowo silniki JTD/Multijet Fiata mają prawie cały wykres momentu obrotowego płaski.

Benzynowe silniki tak naprawdę mają te 80% zazwyczaj od około 2500 rpm, co daje właśnie ten "szeroki zakres prędkości obrotowych".

A co do mnie - też tak się rozglądam za Megi II Grandtour. Jednak biorąc pod uwagę przebiegu rzędu 14-17 tys rocznie, odpuściłem sobie dCi. Kupić z niewiadomą historią dCi i turbinę, która nie wiadomo jak była traktowana... To już wolę to kółeczko na fazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie kupiłem grandtoura 1.5 dci 105km roczny z przebiegie 20000 igwarancją na dwa lata tylko się zastanawiam czy przez te 20 tysi ktoś(auto służbowe) mógł skatować mi silnik czy jęździć i się nie przejmować. A do tematu gazu i spalania poprzednio miałem kangoo 1.2 16V zagazowany(silnik który bardzo trudno zagazować) dałem 3500 za instalacje ,przeglądy miałem co 15tys razem z olejami i przejechałem 100tys i instalacja była rzeczą z kórą nie miałem problemów ,no może częściej zmieniałem przewody WN ,samochód poszedł do znajomych nie miałem obiekcji.

Co do spalania zima lato benzyna 8 gaz 10 ale mój ojciec przejechał kiedyś na 7 litrach po całej nocce pracy musiał mnie zawieść 300 km bo padłem :) spóźniłem się dwi godziny

Podziwiam wasze spalania 1.5 miast małe 6,3 autostrada 160 6,3 :)

Pozdrawiam

ps ale odpycha się wspaniale

wogóle mam ze sobą problem clio, kangoo(wózek wchodzi bez składania) i meganka na dzień dzisiejszy jestem zadowolony tylko muszę ciągnąć za klamkę 2x "(hends free) czy walić do serwisu

 

 

sorry jeszcze jedno czy meganki mają jakieś ogrzewanie elektryczne czyli nie muszę bać się zimy krótkie trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę jeszcze... ten temat :)

Zastanawiam się nad tym ponoć "nieszczęsnym" kołem ze zmianami faz. Jak objawia się jego awaria? Czy zdarzyło się komuś w trasie, że koło poległo czy tylko przy rozruchu na zimno?

Przykładowo masz do zrobienia 600km i po 250 jest "failur" i terkotanie (tak chyba się to objawia?).

Czy można to koło dostać poza ASO? Jeśli tak to jaka jest jego cena w przypadku jakiegoś renomowanego producenta części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od stycznia jestem posiadaczem Megi 1.5dci 105 km ... Moim mażeniem była megi z silnikiem 1.9 dci ale w mojej okolicy nie było nic ciekawego przez 2 miesiące a tu nagle trafiła sie ta z silnikiem 1.5... Zrobilem mały przeglądziki w Aso cena 100zł wszytsko ok tylko 1 drzwi malowane... cena autka posza w dół... rok 2004 ( grudzień) 85tys przebiegu 1 co wymiana Filtrów , oleju , rozrząd pompa cena u zaufanego mechanika z robocizna 650zł... Nie zamnienie tego autka na nic innego ;) no chyba ze w przyszlosci megane 3... jedyny - ale to chyba wiekszosci renowek to elementy plastikowe czasami cos skrzypi ;) ale komfort jazdy jest wspaniały:) spalanie od 4 do 6 nie miałem nigdy wiecej niz 6l nawet przy ostrej jezdzie.. nie wiem jak wersja 85 konna ale w 105 nic nie muli kiedyś chciałbyms ie przejachac beznyynka ale tylko dla parównania bo nigdy dieselka juz nie zamienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w podpisie widać 74kW nie w ząb nie wyjdzie 105 kM to taki silnik jak w moim , nie wiem jak to robicie ale 6/100 spokojnie przekraczam. Inna sprawa iż auto jest fajne i naprawdę nie wiem o co kaman z plastikami, mnie nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Jeśłi chodzi o wybór silnika? Jak lubisz deptać i korzystać z tego co fabryka dała to lepiej benzyna, jak już troszkę podtatusiałeś jak ja to diesel takie moje zdanie. Na krótkie trasy lepsza benzyna. JA do pracy mam 40 w jedną , żona 20 w jedną więc kupili my diesla. Szkoda tylko że 1,5 bo rakieta to to nie jest. Następne auto tym razem typowo dla mnie to tez będzie Megane tyle że krótkie z 1,9 dci pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!