Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Do widzenia mój silniku


krzychu_72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Niestety mój pierwszy post będzie dość nieciekawy. Wczoraj na trasie szybkiego ruchu zgasł mi silnik. Dziś mój mechanik rozebrał co tam trzeba, i okazało się, że padło wszystko, co tylko możliwe. Nie poszedł sam pasek tylko jakieś łożysko przy napinaczach czy jakoś tak - wybaczcie, nie jestem techniczny. Do planowanej wymiany paska rozrządu zostało 12 tys. km... (planowanej co 90 tys.)

Tu pytanie - czy ktoś orientuje się może, gdzie mógłbym zakupić silnik do przeszczepu/ wymiany części w woj. pomorskim? Silnik 1.6 16v megi classic 2001. Z dzisiejszej rozmowy z mechanikiem wyszło, że o ile pewne części można kupić nowe, to inne (jakieś krzywki czy wałek) to są takie koszty, że nie bardzo.

Sorry za trochę niespójną wypowiedź, ale chyba muszę się znieczulić piwkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła głowica, a nie silnik. Silnik napewno jest ok. Zrób głowice i bedzie cacy. Nie masz zadnej pewnosci, ze kupisz silnik w lepszym stanie jak ten, ktory masz.

 

 

Do planowanej wymiany paska rozrządu zostało 12 tys. km... (planowanej co 90 tys.)

 

To po raz kolejny potwierdza i OSTRZEGA, ze KOMPLETNY rozrząd powinno wymieniać sie co 60-70 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze jeździłem Lanosem to przy 140 paru tyś km szczelił mi pasek wymiana zgodnie z gwarancją miałą miejsce przy 90 tyś. Ale żaden cymbał z ASO Daewoo nie powiedział mi, że wymieniają tylko pasek bez rolek i że reszte można wymienić za dopłatą. Koszt naprawy 1950,-. Wszystkie 16 zaworów, 16 popychaczy, głowica, uszczelniacze itp.. Jak ktoś chce to mam całe pudełko krzywych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydatek kilkuset zł co 60.000 km nie jest kwotą na której warto oszczędzać i zawsze co 60.000km zmieniam rozrząd oraz wszystkich też do tego gorąco namawiam :-)

 

co 60-70 tys lub 5-6 lat, czasami działa ten drugi warunek.. Przerabialem na poprzednim autku (kupiłem starsze autko - mały przebieg).. Bolało :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!