Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

grand scenic z jakim silnikiem dci


ania73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę na forum pierwszy raz ale Wasze forum śledzę od chwili kiedy pojawiła się konieczność zakupu większego auta dla naszej rodziny 2+3( z tym że trzeci maluch w drodze :D )

Z mężem wybraliśmy grand scenica bo scenic chyba będzie za mały?.

Auta szukamy w przedziale 2005-2006 max. do 35000tys.

Założenia są takie auto rodzinne głównie jazda po mieście -wyjazdy weekendowe/wakacyjne - od święta, wersja 7 osobowa używana awaryjnie

 

Bardzo Was proszę o poradę:

1.czy silnik 1.5 dci nie będzie za słaby-jeżeli nie to o jakiej mocy?

2.jeżeli silnik 1.9 dci to proszę o info jaka moc jest najlepsza

3.czy rzeczywiście silnik 1,5 jest bardziej ekonomiczny od silnika 1,9 w przypadku granda?

3.dach szklany/szyberdach- czy jest to praktyczna rzecz-mamy alergika w rodzinie więc klimatyzacja będzie włączana w ostateczności dlatego zastanawiamy się nad szyberdachem

 

Bardzo dziękuje za każdą informację, jeżeli kogoś wkurzyłam naiwnymi pytaniami to sorry ale jesteście fachowcami a ja laikiem, który musi dokształcić się w temacie w trybie ekspresowym :D

 

Sprawa pilna :D

pozdrawiam z wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właścicielem kolejnego już Scenica. Jeździłem 1,6 16V. Obecnie planuję sprzedaż kolejnego 1.9dci kupionego w roku 2005, wyprzedaż 2004. Moim zdaniem silnik 1.9 zapeni wszelki niezbędny komfort i bezpieczństwo podróżowania. Jest bardzo żwawy i bardzo elastyczny. Właśnie wyjechałem z serwisu po 120000 km - silnik jest po prostu OK. Auto serwsuję zgodnie z książką, nie miałem też żadnych awarii ze strony silnika. Dla Waszej rodziny będzie to dobre rozwiązanie. Osobiście nie polecam wersji Grand. Po pierwsze dodatkowe siedzenia to raczej imaginacje producenta - dla krasnali i jedynie do przyjęcia by dojechać do centrum miasta. Po drugie- w praktyce wyjazdów wakcyjnych z całym majdanem, wersja standard wystarczy, tym bardziej, że siedzenia z tyłu można przesunąć do przodu. Po trzecie - w wersji Grand nie ma pełnego koła zapasowego !!! Niech tylko przydaży się "kapeć"... Ten tzw. "nabój"... ??? Wolę koło zapasowe. Jeśli chodzi oszyberdach - fajna sprawa miałem w poprzednich autach. W jeździe miejsckiej, cz y z małą prędkością jest Ok, nawet lepsze niż klima, ale.. na trasie przy większej prędkości (nawet dopuszczalnej) przestaję bawić i dodaje dużego hałasu. Jęśli chodzi o alergików - są specjalne środki do systematycznego odgrzybiania klimy, które można samemu zastować w prosty sposób (patrz Allegro). Tak, czy siak auto polecam ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 1.5 to tylko w wersji 105 KM, moim zdaniem - wtedy ma szansę być troszeńkę bardziej ekonomiczny, aczkolwiek w jeździe po mieście tej różnicy praktycznie można nie zauważyć. Mniejsze silniki mogą go trochę zamulać, zwłaszcza przy parudziesięciu kilogramach ładunku ekstra z tendencją wzrostową :D

Inna rzecz, że w Grand Scenicach II mniejsze zdaje się w ogóle nie były montowane?

1.9 - wedle własnego pojęcia ekonomii, choć wydaje mi się, że w rodzinnym autko 120KM będzie wystarczające.

Jeśli klima będzie rzadko włączana to szyberdach jest dobrym rozwiązaniem.

 

Pochwal (-cie) się koniecznie nabytkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero od 2006 były wersje 1.5 dCi 105KM i 1.9 dCi 130KM. Do Granda tylko 1.9 (podejrzewam, że mniejsze nie były montowane). Nad 1.5 można się zastanowić w zwykłym Scenicu, ale tylko w wersji 105KM.

pecado na mieście również widać różnicę w spalaniu, nawet bardziej niż w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mieście również widać różnicę w spalaniu, nawet bardziej niż w trasie.
potwierdzam to w 100%. 1,5dCi są oszczędniejsze, mimo to polecam 1,9 dCi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Granda tylko 1.9 (podejrzewam, że mniejsze nie były montowane).

Były i są, ale tylko 105 (dziś, w każdym razie)

 

pecado na mieście również widać różnicę w spalaniu, nawet bardziej niż w trasie.

Przyjmuję na wiarę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie, to jaka jest ta różnica w spalaniu 1,5 i 1,9; chyba generalnie niewielka. Wiem natomiast jedno, wiele zależy od sposobu jazdy - BEZ DWÓCH ZDAŃ i tu mogą być przy tej samej pojemności duże rónice w spalaniu !

Pozdrawiam ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele zależy od sposobu jazdy - BEZ DWÓCH ZDAŃ

dlatego nie będę polemizował z kolegami - producent podaje wyraźnie niższe spalanie w miescie i trochę niższe dla 1.5/105 vs 1.9/130 - na korzyść tego pierwszego rzecz jasna.

Jeśli jednak 1.9 prowadzi się delikatnie, a 1.5 próbuje rwać to nie ma silnych, żeby te wyniki się nie pozamieniały miejscami :D

 

Tym niemniej kluczowe jest to, że przy gabarytach GS mocniejszy silnik po prostu będzie lepiej sobie radził, niezależnie od tabelek producenta i stylu jazdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Po trzecie - w wersji Grand nie ma pełnego koła zapasowego !!!...

a u mnie w Grandzie jest pełnowymiarowe koło montowane "windą" pod podwoziem :D - za to brak zestawu naprawczego.

A poza tym dodatkowe 2 miejsca czasami się sprzydają. ;-) ,dodatkowe 30 cm. w bagażniku -niby niewiele- ale faktycznie to duuużo więcej miejsca na klamoty :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się może też wypowiem :D Od niedawna mam przyjemność jeździć GSceniciem 1.5 dci 105 i ogólnie nie narzekam. Silnik można powiedzieć jest wystarczający. Porównując do mojej byłej meganki 1.4 70ps, to naprawdę jest o wiele przyjemniej i dynamiczniej. Przy tym wszystkim ekonomia jest na naprawdę oszczędnym poziomie, tj. 6.5 l/100km. Wiadomo, że im więcej mocy tym lepiej i silnik 1.9 będzie tutaj bardziej dynamiczny, szczególnie ten, co ma 130 ps. Jeśli ktoś jeździ w miare statecznie i nie wyprzedza każdego na drodze, to silnik 1.5 szczerze polecam. Jego spalanie, kultura pracy jest na naprawdę świetnym poziomie. Porównując go do mojego drugie 1.9 jtd w Stilo, to tak, jakby dzieliło je jedno pokolenie. Ten drugi jest głośniejszy, bardziej drży i trochę więcej pali, ale ma jedną zaletę - bardzo dynamiczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako świeży tata :D polecam jednak wersje Grand - do bagażnika spokojnie mieści się duży wózek, tona pieluch i innych zakupów, w wersji krótkiej kilkunastu cm by mi na wózek zabrakło, a z otwartą klapą głupio jeździć.

 

Co do alergika i klimy... cóż mam odmienną wiedzę widać - to była podstawa przy zakupie i to w wersji "climatronic", zresztą w domu tez jest właśnie po to by 'tępić' wszystkie alergeny - fakt częste czyszczenie trochę kosztuje ale brak kataru czy ciągłych problemów z oczami jest tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Grand Scenica 1.9 130KM Lux Privilage 2006r i takowego polecam. I to wersję 7 osobową.

Można skonfigurować tak abu w trzecim rzędzie siedziała dwójka starszych dzieci na fotelikach, najmłodszego sadzamy w drugim rzędzie koło okna, mama także koło okna (lub tata) a środowy fotel zamykamy i mamy stolik na przegryzkę dla dzieciaków (najlepiej zakupić gekony aby pojemniki trzmały się stolika - jest z plastku więc bez gekona w czasie jazdy będzie wszystko się ślizgać. Bagaże pomiędzy fotele 1 i 2 rzędu oraz na mijscu pasażera w 1 rzedzie.

 

Co do wersji silnika to 1,5 jest napewno oszzcędniejszy zwłaszcza przy spokojnej jeździe, ale wydaje mi się raczej za słaby (nie wiem na pewno bo nigdy takowym nie jechałem). Spalanie mojego silnika to w jeździe miejskiej dość krótkiej z załączoną klimą to ok 9,5L, poza miastem schodziłem przy spokojnej jeździe (ok 100-120) do 5,5L, przy depnięciu (160-170) z kilkoma osobami na pokładzie to już ok. 6-6,5L

 

W większości Grand sceników faktycznie stosuje sie zestawy naprawcze, ale w opcji jest też koło zapasowe na windzie jak pisał poprzednik. Zresztą jest to opisane w instrukcji obsługi (widocznie kolega który pisał że w grandachnie ma zapasu takowej nie posiada) Można też samo koło dokupić na allegro.

 

Generalnie autko wygodne przestronne, dla rodziny w sam raz. Polecam i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za szybkie i wyczerpujące informację.

Pozwolę sobie jeszcze Wam pozadawać klika pytań gdy będziemy mieć z mężem konkretnego grand scenika "na tapecie".

Wiem jedno: że musi być grand scenic najlepiej z silnikiem 1.9 i takiego będziemy szukać.

We wtorek wybieramy się do Sosnowca na łowy.

Pozdrawiam serdecznie .

Anka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!