Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uwaga na oszustów na allegro.pl


Krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzis znowu doswiadczylem tego, ze do zakupow i sprzedazy na allegro trzeba podchodzic bardzo ostroznie. Otoz w czwartek zakupilem drobna rzecz, za 53zl wplacilem pieniadze. Wszystko niby OK. Ale pomimo wysylki priorytetowej dzisiaj paczka nie dotarla. Wiec pisze do sprzedajacego, po chwili dostaje maila z zapytaniem, czy to ja przyslalem maila w dzien zakupu o zmianie adresu wysylki. Ktos podszyl sie pod moja osobe, jako kontakt podal mojego maila oraz nowy adres wysylki. No i sprzedajacy wysylal paczke na podeslany przez oszusta adres. Z allegro korzystam juz od dawna, jest do drugi przypadek oszustwa z jakim sie zetknalem. Takze, uwazajcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale baran chyba bym go zajechał Krzychu program ochrony konsumentów pomoże wystarczy zgłosić sprawę na policję dostaniesz kasę z powrotem

ale sprzedawca powinien mieć maila od tego co się podszył nie?

ja też zawsze dzwonię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to blad sprzedajacego, ze nie zweryfikowal zmiany adresu. Dzisiaj kontaktowal sie ze mna i wyslal dla mnie druga sztuke. Otoz tak, oszust(wtedy tego nie wiedzialem) skontaktowal sie ze mna wczesniej za pomoca GG, byl zainteresowany wykonaniem strony internetowej i mial na podany przeze mnie adres email wyslac materialy/wytyczne. Podalem mu adres mailowy ale inny niz ten, z ktorego korzystam na allegro. On nastepnie najprawdopodobniej spreparowal email, podajac w naglowku moj adres email jako adres nadawcy (bardzo latwo to zrobic). W ten sposob sprzedajacy otrzymal maila niby z adresu ktory podalem mu podczas rozmowy przez gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhhhhhhhh :/ ja zawsze pare sek po zakonczeniu aukcji wysylam maila z potwierdzeniem, ze adres jest taki jak na allegro oraz podaje go w moim mailu, i zastrzegam ze nie zmieniam adresu. z tego co czytam to widze ze bardzo dobrze robie, a juz kiedys myslalem ze niepotrzebnie... fajnie ze to sie dobrze skonczylo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!