Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana podświetlenia zegarów MI phII +NAWIEW


djsliwa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

I Ja się pochwalę swoim osiągnięciem w zmianie podświetlenia deski i zegarów:)

Fotki z telefonu,więc jakość słaba, wieczorem zrobię cyfrówką:)

Na żywo wygląda to pięknie:)

Całe wnętrze w czerwonych smd,tarcze zegarów białe ciepłe smd:)

Miałem wcześniej audi A6 której podświetlone wnętrze mnie zauroczyło, niestety z powodów finansowych póki co muszę jeździć meganką;)

Zegary podświetlone ledami smd o kolorze białym ciepłym,wskazówki jak i wyświetlacz kilometrów smd czerwonymi, zegarek z termometrem i pokrętła nawiewów ,przełączniki szyb,ustawienie wysokości świateł,włącznik podgrzewania szyby i centralnego również czerwone smd, wszystko świeci równo i pięknie,niestety te zdjęcia tego nie okazują;)

ramki z passata B5 fl:)

jestem elektronikiem więc-zmiany nie były dla mnie problemem:)

Dodam jeszcze, że zegary sa z wersji po lifcie,przeróbka kostek i działają w phl ;)

 

Dodano: 16 paź 2011 - 19:10

A oto i fotki lepszej jakości:)

post-37279-0-00382400-1318770728_thumb.jpg

post-37279-0-13198400-1318770755_thumb.jpg

post-37279-0-14550600-1318771206_thumb.jpg

post-37279-0-31911700-1318771210_thumb.jpg

post-37279-0-61241900-1318784981_thumb.jpg

post-37279-0-68972400-1318784988_thumb.jpg

post-37279-0-72071600-1318784994_thumb.jpg

post-37279-0-62775000-1318785002_thumb.jpg

post-37279-0-72669800-1318785033_thumb.jpg

Edytowane przez kamil_tel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie wyszło :) wskazówki podświetlałeś jak u mnie osobno diodami,czy jakiś inny patent ? Widzę,że też uruchomiłeś kontrolkę od LPG ;) Przyznam,że białe podświetlenie wygląda elegancko .Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka LPG musi byc :)

Podłączona do przekaźnika w przełączniku lpg,co prawda po załączeniu gazu jest 12v, ale zastosowałem przekaźnik i śmiga ;)

Diody pod wskazówkami to 2smd na duże wskazówki,po jednej pod małymi z małymi tunelikami by białe światło nie przenikało ;)

Do wskazówek ,nawiewów itd stabilizator LM7812 ,czyli najzwyklejszy 12v z kondensatorem 470uf by nie było widać większego mrugania podczas dodawania gazu a stabilizator przykręcony pod masę by odciągała ciepło i wszystko śmiga bez strachu że się popali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą kontrolkę kiedyś podobnie zrobiłem http://megane.com.pl/topic/24229-podlaczanie-kontrolki-gpl-manual/page__p__189549__hl__gpl__fromsearch__1#entry189549 ,teraz myślę jak przenieść wskazanie LPG na wskażnik paliwa :) Szkoda ,że nie cyknąłeś fotek tych diod przy wskazówkach ;) Gdzie jest podpięte zasilanie diód na wskazówki ?

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić polaryzację na minus, ale nie chciało mi się już dłubać z tranzystorami.

Wyciągnąłem od wskazówek przewody + i - , oczywiście przy diodach smd opory wg obliczeń,przewody podpięte są pod stabilizator,który podpiąłem pod plus po stacyjce, po przekręceniu stacyjki świecą same wskazówki , wygląda to świetnie, zrobiłem to głowie po to - by regulując jasność licznika wskazówki nie przygasały :)

 

Mam jeszcze jeden kpl ramek z passata i pełne pudełko smd białych i czerwonych:)

..jeżeli ktoś chce coś podobnego, mogę pomóc, jestem raz w Toruniu,raz w Łodzi ;)

Edytowane przez kamil_tel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę byłem 2 razy w tym roku w Toruniu,szkoda,że niedało rady się spotkać ,wymienilibyśmy się doświadczeniami :) u mnie wskazówki podpięte pod podświetlenie zapalniczki .Może pokuszę się o te ramki z passata ,albo z Megane II bo akurat kwitnie u mnie taki licznik ;)

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

4 Torxy wyjmujesz popielniczkę odkręcasz 2 torxy i później znowu masz 2 śrubki powinieneś sobie poradzić :D

 

Dodano: 04 gru 2011 - 20:26

Hejka wymieniłem sobie podświetlenie nawiewu + centralny + ogrzewanie tylnej szyby teraz pytanie chciałbym taki sam efekt osiągnąć w podświetleniu nawiewów jak w pozostałych przyciskach i teraz pytanko muszę jakąś folie zerwać jak tak to ona jest z tyłu czy z przodu tego panelu bo kompletnie nie mam pojęcia co zrobić. W załączniku daje zdjęcie, które wszystko opisuje ;)

post-19072-0-33244400-1323026722_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wchodzę do samochodu a tu co białe zegary mówię no nie do mojej Megi też przyszedł mikołaj trochę wcześniej ale przyszedł :) a tak całkiem poważnie jako że jestem nowicjuszem w takich sprawach zajęło mi to trochę czasu ale dałem radę teraz jeszcze tylko srebrne ramki! Opowiem Wam historię.. 3 godziny się męczyłem z problemem dlaczego całe podświetlenie działa na wyświetlaczu LCD nie działa :/ zapomniałem że trzeba zapłon dać żeby wyświetlacz zaskoczył dobrze że tylko 3godziny nad tym myślałem... Hah. Wesołych świąt wszystkim życzę !

 

 

Pozdrawiam.

post-19072-0-28446800-1324688861_thumb.jpg

post-19072-0-82419400-1324688955_thumb.jpg

Edytowane przez Mientex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jaki akumulatorek ?? Rodzaj diodek jest już opisany w tym temacie -Diody LED SMD plcc 3528,zakupić i wlutować ,przy zmianie podświetlenia wskazówek trzeba jedynie dodatkowe diody dać i doprowadzić zasilanie do nich .

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę zastosować inne diody? Z tego co słyszałem to montowane seryjne to SMD 1206, poszłyby takie?

 

Dodano: 08 sty 2012 - 11:07

Witam, otóż mam pytanko, jakie zastosować diody smd do tarcz w Megane I phII czytałem temat o zmianie podświetlenia i napisano, że smd 3528, lecz gdy sprawdzałem na allegro, widzę, że są 2 typy, z 4blaszkami i dwoma do lutowania:

 

http://allegro.pl/lispol-diody-led-niebieskie-smd3528-10szt-i2028655583.html

http://allegro.pl/art-diody-led-smd-3528-ultra-puregreen-cena-10szt-i1997647995.html

 

I mam pytanko które są odpowiednie?

Oraz mam jeszcze jedno pytanie, gdy zmieniam diody na wyświetlaczu LCD, to wszystkie 6 ma być jednego koloru? Czy kilka lub jedna inna, bo wyświetlacz posiada dwa kolory tło + cyfry...?

 

JAKIE NAPIĘCIE MUSZĄ MIEĆ DIODY ORAZ JANOŚĆ MCD?

 

Dodano: 08 sty 2012 - 11:07

Prosiłbym o pomoc...

Edytowane przez artturek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!