Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

znalazłem takie ogłoszenie:


janusz35

Rekomendowane odpowiedzi

A mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Przewertowałem całego dialogsys'a i nic takiego nie znalazłem. Ktoś Cię chyba zrobił w balona - a Ty nieświadomie "pociskasz" to dalej.

 

Co mam ci powiedzieć więcej. Zadzwoń do ASO i powiedz że kupujesz Scenic'a i że chcesz sprawdzić jego kluczyki jaki mają przebieg, a później rzucaj podejrzenia!

Ta wiadomośc jest od elektryka z ASO(serwisującego mój samochód - oczywiście już prywatnie) więc na pewno nie jest wyssana z palca. Poza tym zanim zapytałem go o to też to wyczytałem gdzieś na forum.

 

Poza tym w ASO powiedzą ci jaka była historia auta więc można reszty się domyśleć.

 

Ale jedynie w ASO, w którym samochód był serwisowany - czyli gdzieeeeeś w Francji. W ogólnej bazie europejskiej, do której ma wgląd każde ASO można jedynie odczytać daty i przebiegi przy których były naprawy gwarancyjne lub akcje serwisowe. Jeżeli takie zdarzenia nie wystąpiły to będzie pusto. No i czoywiście konfigurację z jaką wyjechal z fabryki.

 

Owszem szczegółowo dowiesz się tam gdzie autko było serwisowane. Natomiast w ASO PL powiedzą ci o przebiegu przy którym "cokolwiek" było robione. Więc resztę możesz sobie dośpiewać znając z papierów historię auta.

Ja miałem tak że moj Scenic miał coś we Włoszech w ASO przy przebiegu 89 000 coś robione (to było w styczniu lub w lutym). Pół roku później został wyrejestrowany (sprzedany do PL) więc nie ma byka aby auto przejechało 300 000. Mogło przejechać co najwyżej (były jeszcze wcześniej 2 wpisy z przebiegiem na podstaiw których można było ustatlić średni przebieg roczny) 50 kkm w co wątpię bo komu by się opłaciło kręcić licznik na 30 kkm ?! Poza tym jak naprawiałem licznik to widziałem że był w stanie nietkniętym - więc jakakolwiek ingerencja odpada.

Jak więc widzisz można jednak stwierdzić przybliżony przebieg auta (dokładny żeby mieć to musiałbyś kupić nowego). A tak nawiasem to jeśli przydaży ci się usterka licznika to sam ci nabije kilka tyś km i jak to udowodnisz kupującemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy,jak to jest z tymi kluczami,czy są takie inteligentne.

 

troszke OT, ale...

 

ASO (nie wiem czy każde) maja czytnik kart, oddajac megane do serwisu (Dyszkiewicz, Wawa) gosc po wsadzeniu karty do czytnika powiedzial jaki dokladnie jest przebieg oraz ile mam paliwa w baku - zgadzalo sie. Pewnie moze byc roznica w przypadku kiedy mamy dwa kluczyki, jeden "jezdzi", a drugi lezy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden . Tego mam na miejscu, ale obejrzeć pojadę dopiero jutro. Nie ma napisu na klapie, ale sprzedający zarzeka się że nie była robiona i że zdarzają się sceniki bez tego napisu. Czyżby?

http://otomoto.pl/renault-scenic-piekny-or...m-C8989838.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima manualna,brak ESP/ASR,nie ma elektrycznego ręcznego.Środek w ogóle nie pokazany.Odpicowany,jakby na sprzedaż.A z tym napisem,to nie wierzę,że wychodziły wersje bez niego.Choć mogę się mylić. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód sprowadzony z Danii do wszystkich opłat (tak jak zresztą w opisie), sprzedający zarzeka się, że nic nie było malowane- podobno sprawdzał miernikiem grubość lakieru. samochody z Danii nie maja opinii szczególnie zadbanych. Pytałem też czy nie była to czasem wersja ciężarowa( bardzo popularna wśród handlarzy przywożących auta z Danii) przerobiona teraz na osobową - to oryginalna osobówka (podobno). Wiecej dowiem się po ogledzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku napisu: może właścicielowi się nie podobał i się go pozbył, moją uwagę zwróciła tylna wycieraczka, jakby była zdejmowana/zakładana, strasznie rzuca się w oczy że jest bardzo nierówno (może nic a może robiony tył). Brak zdjęć wnętrza mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!