Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

znalazłem takie ogłoszenie:


janusz35

Rekomendowane odpowiedzi

Opis się mniej więcej zgadza z tym co widać na zdjęciu. Moją wątpliwość wzbudza pochodzenie schowka między fotelami z innego chyba samochodu-inne wykończenie tapicerskie (nie tekstylne a skórzanopodobne). Poza tym wygląda całkiem nieźle, lekko nie chce mi się wierzyć w przebieg..... ale obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się dzisiaj gdzieś koło 18. Z rozmowy telefonicznej z właścicielem: samochód sprowadzony z Francji, uszkodzony był zderzak oraz błotnik przedni lewy. W razie gdyby samochód był godny uwagi umówiłem się na sprawdzenie w Auto-Reno w Zabawie k. Wieliczki na piatek. Ten podłokietnik rzeczywiście jakby od wersji ze skórą(półskórą) czyżby oryginalnego nie było lub był bardzo wytarty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłokietnika to mogło być tak że fabrycznie go nie miał i został założony dokupiony ze szrotu. Jeżeli chodzi o materiał tapicerski to w moim z 2006r. i przebiegu 54000 nie widać żadnych przetarć tylko różne zabrudzenia niestety, ale różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tempomatu,bo włącznika nie widzę.Podłokietnik może dokupiony.Ja też dokupiłem,bo nie było.I też mam skórzane wykończenie.Ktoś chyba jeździł cały czas z nogą na sprzęgle,bo już widać mówi papa.Poza tym wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pedał sprzęgła gładki jak ....... czy to sa gumowe nakładki i całośc oblana gumą bo w sceniku I były chyba nakładki i jedna z nich mi sie "podwijała" w końcu przykleiłem "butaprenem". Nie wiem jak jest w II może tez gdzieś "dopadła" a może kobietka jeżdzila z nogą na sprzegle wtedy psrzędła tez będzie padnięte a przynajmniej powinno wydawać jakieś odgłosy (łożysko). Zwróćę na to uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przebiegu to będąc w ASO sprawdzą go po kluczach - klucz zapamiętuje przebieg, kiedy ostatnio było auto tankowane i kilka innych rzeczy. Poza tym jeśli byś miał wątpliwości jeszcze to demontując licznik i wyjmując z obudowy można stwierdzić czy był kręcony po tym czy w liczniku wyświetlacz na którym są wyświetlane wszelakie kontrolki był lutowany (pamięć znajduje się pod nim i nie ma innej możliwości aby sie do niej dostać jak nie demontując wyświetlacza w liczniku). Poza tym w ASO powiedzą ci jaka była historia auta więc można reszty się domyśleć.

Co do reszty to sprawdz czy wentylator dmuchawy wewnątrz auta działa na wszystkich prędkościach. Poza tym na pewno podpięcie pod kompa - oglądnięcie samochodu od spodu czy nie był bity tak że podłoga powyginana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przebiegu to będąc w ASO sprawdzą go po kluczach - klucz zapamiętuje przebieg, kiedy ostatnio było auto tankowane i kilka innych rzeczy.

 

A mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Przewertowałem całego dialogsys'a i nic takiego nie znalazłem. Ktoś Cię chyba zrobił w balona - a Ty nieświadomie "pociskasz" to dalej.

 

Poza tym w ASO powiedzą ci jaka była historia auta więc można reszty się domyśleć.

 

Ale jedynie w ASO, w którym samochód był serwisowany - czyli gdzieeeeeś w Francji. W ogólnej bazie europejskiej, do której ma wgląd każde ASO można jedynie odczytać daty i przebiegi przy których były naprawy gwarancyjne lub akcje serwisowe. Jeżeli takie zdarzenia nie wystąpiły to będzie pusto. No i czoywiście konfigurację z jaką wyjechal z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zużycia gumki pedału sprzęgła: charakteryzuję się długimi konczynami dolnymi i nawet w Sceniku atakuję pedał od boku co ma znaczący wpływ na wycieranie się tego elementu, w moim z oryginalnym przebiegiem 54000 od nowości jest juz bardzo mocno wygładzony. I w każdym samochodzie tak potrafiłem załatwić każdy ochraniacz.

 

Dodatkowo może to wskazywać na dużo większy przebieg.

 

Kodowanie przebiegu w kluczyku? Ciekawostka, mówisz że tankowania też? A ilość zalanego paliwa też się tam da znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ,widziałem. Samochodzik miał być bezwypadkowy-tylko wymieniony zderzak i lakierowany przedni lewy błotnik. Okazało się, że z przodu wymieniona była też szyba i to na 100% u nas w kraju (po naciskach z mojej strony gość powiedział, że to kamyczek uderzył i było pęknięcie (może ;-) ). Jednak gorzej bo był robiony cały tył, raczej dość dawno ale lakierowae były błotniki z obu stron tylna klapa, oraz prawe tylne drzwi- nawet bez miernika grubości lakieru można to było stwierdzić (małe szybki z tyłu ,szyba w klapie i w drzwiach wymienione (nie dość, że miały inny kod roku do nie były oznakowane jak pozostałe- robione pewnie jeszcze we Francji ale raczej mało fachowo ). Wnętrze- kierownica OK, nadmuch działał, klima też, sprzęgło nawet dość lekko "chodziło" (w porównaniu z poprzednim "szczeniaczkiem") ale ten podłokietnik- nie dość że obity chałupniczo dermą ( w oryginalnym obiciu była już wytarta dziura) to jeszcze wydawał sie jakby z innego samochodu nie dość ,że inny odcień plastiku niż deska to jeszcze wyglądał jakby był tyż chałupniczo pomalowany(miał dziwną strukturę). Mechanicznie OK, chociaż jechałem po "dziurawej" drodze i w środku było troche za "głośno"- tłukła się tylna półka oraz jakieś plastiki trzeszczały.Chyba jednak się nie zdecyduję. Rano odwołam wizyte w warsztacie.

 

Może jutro wybiorę się obejrzeć takiego w Tarnowie:

http://otomoto.pl/renault...e-C8903677.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!