Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima, problem po stronie pasażera. ScenicII


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc...

po wlączeniu klimatyzacji po stronie kierowcy jest ok natomiast po stronie pasażera nic nie chłodzi ;( Nawiew działa ok jak i po stronie pasażera i kierowcy ale schlodzone powietrze leci tylko przez kratki od kierowcy... (tak jakby klima nie była rozdzielana na te dwie strefy) Wcześniej wszystko było OK.

Co jest nie tak?

z góry dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz rurki doprowadzające powietrze do kratek pasażera. Z tego co pamiętam rurka (prostokątna) idzie zaraz pod schowkiem pasażera. Zdarzyć się może że przy demontażu schowka (np. celem naprawy rezestora dmuchawy) łatwo można rozłączyć tą rurkę - ona po prostu z obu końców wchodzi dość łatwo. Jest na tyle miekka że powinno się ją dać wcisnąć bez demontażu schowka.

Musisz się położyć na podłodze i spróbować zerknąć pod/za schowek pasażera. Jeśli ci się to nie uda to musisz zdemontować schowek pasażera aby sprawdzić stan tych połączeń.

Czy masz nadmuch powietrza w schowku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz rurki doprowadzające powietrze do kratek pasażera...

 

'kipi' co do tych rurek to właśnie je sprawdziłem i wydaje mi sie, że są na swoim miejscu (schowek nie był demontowany)

a co do schowka to jest nadmuch i również leci, ale nie schładzany...

Dodam jeszcze, że to powietrze z kratek od pasażera to leci cieco cieplejsze i odnosze wrażenie, że leci go troszke mniej (jakby coś było przytkane lub nie do końca otwarte) niż to po stronie kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na wstępie, witam serdecznie wszystkich Forumowiczów <ok>!!

 

Przyłączam się do problemu przedstawionego przez Antonio74, gdyż u mnie w Scenicu II jest identyczna sytuacja. Po stronie kierowcy powietrze z kratek aż mrozi dłoń, a po stronie pasażera leci ledwo letnie, a na początku w zasadzie ciepłe powietrze. Sytuacja polepsza się po dłuższym czasie, tzn. temperatura po stronie pasażera jest w zasadzie identyczna jak po stronie kierowcy. Do tego wszystkiego siła nawiewu po stronie pasażera jest zdecydowanie mniejsza niż po stronie kierowcy. W Megane II mojej żony też da się wyczuć różnicę w sile nawiewu, ale jest ona niemal niezauważalna.

Dodatkowo, w porównaniu do Megane odnoszę wrażenie, że klimatyzacja Scenicu aktywuje się nieco później i dłużej osiąga swoją pełną moc. W Megance niemal natychmiast z kratek leci zimne powietrze, natomiast w Scenicu musi upłynąć trochę czasu (jakieś 2-3 minuty). Czy to normalne, czy może inżynierowie z Renault postanowili przeprogramować komputer (Megane 2003, Scenic 2004) i nie fundować pasażerom dużego szoku termicznego, schładzając wnętrze nieco wolniej. Dodam tylko, że układ klimatyzacji w Scenicu był napełniany i serwisowany w ASO w maju tego roku.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i wskazówki oraz pomoc :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o szok termiczny wg mnie ale to to że po prostu zanim kanaliki się ochłodzą (bo ciepłe wciąż ogrzewają powietrze) to troche potrwa i druga sprawa Scenic jednak jest autem bardziej przeszklonym o dużej pojemności wnętrza a to też nie sprzyja szybkiemu schłodzeniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu już nie chodzi o tempo schładzania wnętrza, a temperaturę z jaką wydostaje się powietrze bezpośrednio z kratek wentylacyjnych. W Megance natychmiast po włączeniu klimy z kratek zaczyna lecieć zimne powietrze, a w Scenicu trochę to musi potrwać. Wątpię, aby układ/długość kanałów wentylacyjnych był na tyle odmienny w obu autach, żeby powstawały aż tak duże różnice w tempie ich schładzania/wymiany powietrza.

 

Natomiast co do tego cieplejszego powietrza po prawej stronie, to "grzanie" z kratek nie występuje wyłącznie przy pracy klimatyzacji, ono występuje cały czas. Wczoraj, gdy miałem temperaturę ustawioną na 20 st. C, a na zewnątrz było 17 (klima była wyłączona), z kratek po stronie kierowcy leciało letnie powietrze, natomiast z kratek po stronie pasażera wylatywało cieplutkie. Wynika z tego, że są jakieś problemy z mieszaniem powietrza po prawej stronie układu wentylacji. Po prostu gdzieś przedostaje się ciepłe powietrze. Pytanie tylko gdzie, dlaczego i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za podpowiedź. Krótko mówiąc, wizyta w wyspecjalizowanym warsztacie serwisującym układy klimatyzacji mnie nie ominie, choć każdy pomysł, podpowiedź jest na wagę złota. Jak tylko wyjaśnię sprawę, to dam znać jaka była przyczyna ustarki i jakie są rezultaty naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!