Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio w podsufitce


Rekomendowane odpowiedzi

Juz poprawilem dodawanie zalacznikow i generowanie miniaturek. Jak mozesz to usun te i wgraj je od nowa, bedzie normalnie wygladac.

Odnosnie samego rozwiazania, to jest fajne ale tylko jak masz pilota do radyjka. Ja kiedyś jako fan car audio tez mialem rozne pomysly odnosnie montazu sprzetu ale skonczylo sie na pomyslach. W zasiegu reki jest wykorzystanie fabrycznego wyswietlacza do wspolpracy z innym odtwarzaczem. Niektore firmy produkuja nawet gotowe adapetery do podlaczenia dodatkowych wyswietlaczy. Jak ktos ma jakies doswiadczenia w tej kwestii to prosze pisac. Chodzi głównie o to jaki sterownik maja wyswietlacze montowane w Megankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no :mrgreen: fajny pomysl :) troche klimat jak w kokpicie jakiegos Boeinga

 

btw... mam megankeII z 2005 z radiem fabrycznym CD 4x15W. orientuje sie ktos jak podlaczyc zew. zrodlo dzwieku? dokladnie to mi chodzi o to jaki jest z tylu interface / zlacze czy to jakas wymyslna kostka? czy sa chinche? po prostu jeszcze nie zagladalem z tylu radyjka wiec sie nie orientuje a mam szalony pomysl wsadzenia (do schowka z przodu) kompa zlozonego na plycie formatu mini-itx, w drugi din pod radio monitorek dash-in, plus klawiatura bezprzewodowa i trackball kablowy (chowany w podlokietniku).

 

wtedy tysiace mp3, filmy, mapa interaktywna (np automapa xl - wg. mnie najlepsza na rynku), miejsce na fotki z komorki i cyfrowki w czasie wakacji TO ZADEN PROBLEM :) a komunikacja z domowym pc przez wifi z garazu :)

ciagle tylko sie borykam z problemem jak rozwiazac zasilanie... bo w autku jest 12V no i fajnie bo to jest najwyzsza linia w kompie... ale komp potrzebuje zasilacz (reszta linii zasilajacych, komunikacja z plyta on/off itepe)... a ten potrzebuje 230V... a przetwornica kosztuje w ch... :] teraz tak kombinuje nad adaptacja zasilania z zepsutego laptopa... bo tam wchodzi juz niskie napiecie z zasilacza sieciowego. LUB sa takie nowe (od tego roku) zasilacze tranzystorowe wielkosci kostki 20pin zasilania na plycie glownej, tylko ze to by trzeba z zagranicy sprowadzic. cena kolo $40+transport :/

 

ktos ma lepszy pomysl? moze ktos juz cos takiego kombinowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega chce isc na calosc, ktos z grupy mial wsadzonego kompa do auta, cos podobnego do Twojego pomyslu. Tylko tam zamiast monitora, byl pomysl podlaczenia jakiegos wyswietlacza LCD , dwie linie z podswietlaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dwie linie z podswietlaniem.

a co dokladnie chodzi? jakie dwie linie?

 

LCD z dwoma liniami znaków np: 2x20 lub 2x40 itp.

Z tego co pamięam, kiedyś na Allegro były takie uniwersalne komputery pokładowe z wyświetlaczami LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiejszy sposob to starego lapka wsadzic, oddzielic matryce od reszty, ktora mozna gdzies tam wsadzic. Tylko pytanie czy warto? Mi muzyka w aucie na chwile obecna wystarcza, choc nawigacja od czasu do czasu tez by sie przydala. Poza tym takie dodatki nie moga sie rzucac w oczu, bo licho nie spi (czytaj zlodzieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co do kompa jaki chce wsadzic do autka to zestaw bedzie taki:

 

plyta Via EPIA (jakis model)

1xhdd ~200GB

WiFi usb

trackball kablowy pewnie Logitech

mini klawiaturka bezprzewodowa

monitor lcd dash-in

zasilanie

obudowa wlasnego pomyslu

 

wszystko wsadzone do schowka pasazera (chlodzenie od klimy :>). trackball chowany w podlokietniku, klawiatura pod fotel.

 

tylko na razie kasy nie mam :/ ;( ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety to jest na razie tylko plan... jak zwykle sie wszystko rozbija o brak kasy :/

 

co do chlodzenia. hmmm wiesz co akurat tam nie ma co sie grzac :] wiec to ze akurat w schowku jest nawiew od klimy w zupelnosci wystarczy do calkowitego i wydajnego chlodzenia. magia plyt Via EPIA. ta kwestia jest juz przemyslana.

 

najwiekszy problem sprawi mi dostanie wyswietlacza... na allegro CZASEM pojawiaja sie takie samochodowe z wejsciem D-sub, ale bardzo rzadko... a w polskich sklepach w ogole udaja ze nie wiedza ze takie rzeczy istneija... ;( drugi problem zasilanie, jest to co podalem w linku, ale trzeba by zamawiac i troche drogo :/ zamierzam odezwac sie w odpowiednim czasie na forum elektroda.pl tam moze dostane jakies konkrety/namiary... ba! moze ktos takie akurat sam kleci i bedzie znacznie taniej.

 

co do reszty techniki... kable poukrywane to wiadomo, od trackball'a pociagniety kolumna centralna do schowka (+ pewnie przedluzacz PS/2, zeby mozna bylo swoodnie wyciagnac gryzonia), dodatkowo zrobie gdzies schowany przelacznik do odpalania kompa... moze wykorzystam wolny slot gdzie powinien byc przelacznik od tempomatu i esp. wystarczy ze bym na szrocie znalazl taki przelacznik i podpial odpowiednio do zasilania :)

 

jesli... KIEDY sie za to zabiore zrobie pelna dokumentacje fotograficzna.

 

EDIT 27.09.2007

 

problem z wyswietlaczem rozwiazany :mrgreen:

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!