Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Tips&Tricks] zerowanie kąta skrętu układu wspomagania -


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow

Stalem sie posiadaczem scenika jm0j 1.6 z 2003. moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc...

Jesli chodzi o wlaczenie zaplonu to wedlug kts aby polaczyc sie z ecu nalezu wlozyc karte nie wciskac sprzegla i hamulca wcisnac start stop przez 10sek. Przetestowane na kumpla kts za chiny nie chcial sie polaczyc po akcji z 10sekundami na panelu wlaczyly sie wszystkie zegary itd tak jak przy dzialajacym silniku z tym ze nieodpalil nie krecil rozrusznikiem itd. Kts sie polaczyl...niestety nie wiem co dalej bledy przejzane po usowane ale ustawienia nie znalazlem ...nie mielismy za wiele czasu...w sobote zadzialamyraz jeszcze napisze o rezultatach...

Bardzo przepraszam za literowki, ortografie itd pisalem z telefonu bez pl znaczkow - poprawie z pc wieczorem

 

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez rdzenny_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam lagune II. Kilka zakładów mechanicznych i diagnostów przetrzepało mi zawieszenie i nikt nie wie dlaczego auto znosi na lewo. Laguna miała robioną geometrię i zbieżność na trzech różnych zakładach, koła przekładane, ciśnienie sprawdzane, końcówki drażków wymieniane, luzy sprawdzane, samochód mierzony centymetrem i nic nie mogą znaleźć, wszyscy rozkładają ręce. Opony są nowe, felgi sprawdzane, wyważane, klocki i tarcze tył przód nowe, zaciski hamulcowe regenerowane. W jednym zakładzie panowie męczyli się dwa dni, 7 razy ustawiali geometrię i byli bladzi bo nie znaleźli problemu. Mam ze dwadzieścia wydruków z ustawień geometrii z różnych serwisów, wszystko jest ustawione idealnie, a kierownica nadal skręca w lewo na godzinę 11 i auto ściąga. Czy w lagunie może być problem taki sam jak w megankach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak odkąd kupiłem auto. Mam wydruki z kilku warsztatów z ustawień geometrii i zbieżności. Kilka stacji diagnostycznych badało auto, nikt nie wie czemu kierownica nie powraca do punktu zero tylko ucieka lekko w lewo, najgorzej zawsze na nierównościach i przy wolniejszej jeździe. Jestem ciekaw czy w Lagunie II także ustawia się ten punkt zerowy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo pasuje do tematu zerowania konta skrętu ale dopiszę taką ciekawostkę (jeżeli uważacie że nie pasuje to proszę przenieść w odpowiednie miejsce), mojego SCII ściąga w prawo, też robiłem zbieżność i nadal ma tendencję do ściągania, ale jak wymieniałem wysprzęglik rozpiąłem całkiem przednie zawieszenie, także Mcpersony ze zwrotnicami wisiały tylko na górnych mocowaniach w kielichach, lewy luźno się kręcił, zaś prawy prężył i miał tendencję do wracania, czyli starałeś się ustawić go prosto dla jazdy na wprost a on lekko uciekał w prawo... Końcówki obu przednich sprężyn są krótsze, takiego już kupiłem, odpadło parę centymetrów (nie sprawdzałem czy tyle samo) i możliwe że to jest powodem ściągania go w prawo u mnie... Na razie odkładam to w czasie, więc nie potwierdzę czy na 100% będzie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Trochę odgrzeje ten temat :D co mam zrobić jeżeli moja meganka wskazuje mi że muszę ustawić kąt zerowy ale, próbowałem sposobu z pierwszej strony i nie działa u mnie wspomaganie się załącza dopiero po odpaleniu silnika, i jedna wada po kij włączać jedynkę w moim przypadku i nacisnąć nożny hamulec jak albo wjadę w ścianę albo zduszę silnik :D :P, a zdiagnozowałem ten problem po miganiu kontroli servis miga szybko dodam że i co teraz pomocy !!!!!! czy czeka mnie tylko Clip ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej mi się nie włącza wspomaganie :( ale spróbuje jeszcze raz zrobić jak nie to się załamie :( 

Słuchajcie, dalej mi niestety nie działa może jeszcze jakieś inne pomysły ? 

Edytowane przez Edglar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie czy w Rzeszowie taki zakład znajdę albo może ktoś z forumowiczów ma Clipa z Rzeszowa albo okolic ? .

I trochę z innej beczki czy takie coś będzie współpracowała z moją renówką ? http://allegro.pl/renault-dacia-can-clip-sonda-najnowsza-wersja-pl-i6792238990.html?fromVariant=6638317768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!