Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy,predkość max 120km/h


zieljacek

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Scenic 1,6 8V od pewnego czasu stracił moc. Brak przyśpeszeń a prędkośc max to 120 km/h. Silnik strasznie się męczy, mam wrażenie że jade załadowaną ciężarówką. Dodam że mam oberwany środkowy tłumnik, filtr powietrza nowy , filtra paliwa nie sprawdzałem. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zeby az tak powazny spadek mocy byl spowodowany awaria ukladu wydechowego - obstawiam, ze nie pracuje co najmniej na jednym cylindrze.

A nie zaobserwowales moze zwiekszonego hałasu, drżenia itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapal silnik na wolnych obrotach, przyłóż rękę do rury wydechowej. Powinien być ciągły strumień gazu, jeżeli będziesz czuł takie jakby pyrkanie, może być nie regularne, to na bank coś z zapłonem.

To, że na końcówkach przewodów WN jest iskra nic nie oznacza, iskry może nie być na świecach, pomiędzy elektrodami w cylindrze. Może być też tak, ze świece są zużyte i dopiero jak się nagrzeją lub gdy wzrasta prędkość(pracują w jeszcze wyższej temp. to zaczynają świrować.

Sprawdź również filtr powietrza i stan rury zasysającej powietrze do filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca silnika jest równa, zapala na dotyk nic nie trzęsie. Ale jest strasznym mułem. Po odczepieniu sondy lambda nic sie nie zmieniło. Świece ok. Wciskając pedał gazu słychać buczenie i brak mocy. 120 z trudem ale to już max.Był podpinany pod komputer i nie wykryto błędu. Wstępna diagnoza to zapchany katalizator. Czy miał ktoś podobny problem? Silnik chyba bardzo się grzeje.Wymienie jeszcze filtr paliwa. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe , że może powtarza się mój przypadek . Zatkane przewody paliwa .Cóż takie lejemy paliwo. Objawy były podobne , dodatkowo jak się przyspieszało to jechał jeszcze wolniej .Pomógł zaprzyjażniony mechanik , bo serwis nic nie znzlazł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam identyczny problem z moim autkiem Scenic 1,6 8V.

Pozbyłem się katalizatora, wymieniłem obydwa tłumiki, wymieniłem świece i nic.

Mój Scenic nie jedzie a tylko się toczy, do 100 km/godz rozpędzam go w 1 minutę, lekkie wzniesienie - to redukuję go do 2 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Scenic nie jedzie a tylko się toczy
to zostaje zasilanie z podejrzeniem na pompę i koniecznie sprawdź kompresję. Poza tym pod kompa go i zobacz czy w tryb awaryjny nie wchodzi jakimś czujnikiem np temp.i chroni auto przed zepsuciem. Zacznij jednak od zapłonu który koniecznie trzeba sprawdzić, teoretycznie nie powinien się sam przestawić ale teoria często się mija z praktyką. Przeskoczył o ząbek i taki będzie efekt.

Pomijam mechaniczne usterki jak "trzymające" hamulce lub dyfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wczorajszym rozebraniu układu wydechowego okazało się żę w rurze są kawałki ceramiki katalizatora i przypychają tłumnik. W końcowym tłumniku był dobry 1kg lużnej rdzy. Auto trochę się już rozblokowało. Myślę że reszta ceramiki jest stopiona i blokuje przepływ spalin.Dzisiaj zakupiłem drugi kolektor wydechowy (mam pęknięcia) i tłumnik zamiast katalizatora.Po wymianie przetnę katalizator i zobacze czy był bardzo zatkany.Ale już po wyjęciu tych kilku kawałków wkładu katalizatora auto lepiej przyśpiesza i jest cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wyżej opisali więc nie dopisywałem, że wszystko wskazuje na zapchany wydech ale powninien Ci się zdecydowanie bardziej grzać wydech w takim przypadku, stąd i pęknięcia kolektora. Extremalnie, zatkany kat/tłumik świecą nawet wieczorem (na czerwono :mrgreen: ) , duże ryzyko zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!