Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik gasnie jak właczam światła albo jak ch


Recommended Posts

Witam kolegów!

Potrzebuje pomocy, otoz dzisiaj wracam sobie z miasta a tu ni z gruchy ni z pietruchy renia zgasla!! Mysle silnik klękł albo benzin braklo ale nie wszystko ok. Probuje odpalic zaskoczyl bez problemu, wlanczam swiatla zgasł! Poczekalem chwile na poboczu i prubuje dalej, odpaliłem silnik i chodzi czekam jeszcze chwile wszystko ok i wlanczm swiatła a on gasnie (elektronika i wszystko jasne) w domu sprawdzie wszystkie objawy no i teraz sluchajcie!

Włanczam silnik wszustko chodzi pieknie, wlanczam swiatła gasnie, to samo jak chce zatrąbic gasnie, na wyłaczonym silniku swiatła idzie zapalic ale sie swieci sie podswietlenie licznika ani nie pika ze swiatla jak drzwi otwarte, z radiem tez cos nie tak ciegle sie "zeruje" tzn jak wprowadze kod to gra wruce kluczykiem na zero i spowrotem na 1 to radiu trzeba znowu kod wprowadzac, tak sie zachowuje jak bym ciagle akumulator odłanczał! Na przekręconym kluczyku jak chce zatrąbic to co sobie tam buczy delikatnie pod maska tak przez 2-3 sekundy i zapala mi sie kontrolka czerwona z napisem STOP w srodku wyglada jak silnik czy jakas pompa jest po prawej stronie! Nie wiem kompletnie co jest grane!

Pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wygląda jakby dostała się gdzieś woda i masz takie objawy. Nie wjechałeś wcześniej w jakąś kałużę?

Pooglądaj okolice akumulatora. Powinien tam być taki duży bezpiecznik, przy okazji sprawdź czy nie zalewa Ci akumulatora. I nie cieknie gdzieś woda po przewodach. Wyczyść wtyczki i spryskaj jakimś płynem kontaktowym wszystkie widoczne wtyczki, od komputera też. Pamiętaj, żebyś wcześniej odłączył akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade bede probowal! A dzisiaj rano wogole mi nie zapalil rozrusznik krecil a silnik nic! Ogolnie jakies dziwne dzwieki wydobywaja sie z licznika i gdzies spod maski nie wiem czy z nim pod komputer jechac czy do jakiegos elektryka samochodowego! kurcze pierwszy raz mi sie tak stalo a ze wjechalem w kaluze do mozliwe ale wczesniej tez sie wjezdzalo ale nic sie nie dzialo!

 

[ Dodano: 2009-07-02, 08:36 ]

Postawiłem go na sloncu niech moze troche wyschnie a on juz padl totalnie okzuje sie ze ponoc nie ma iskry na swiecach juz teraz wszystko padlo i elektronika i silnik nie chce zapalic i teraz nie wiem gdzie z nią jechac czy do mechanika czy do elektryka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam,

Miałem w swojej megance (1,4 benzyna 1998r) podobną sytuację, silnich chodził, ja wyciągałem kluczyki ze stacyjki !!!! a silnik nadal pracował, wyłączałem światła i śilnik dopiero gasł. Pojechałem do elektyka i jak mu opisałem co się dzieje to się zaczął głośno smiac ze to benzyniak a nie diesel i nie mogę wyjąc kluczyków zeby śilnik nie zgasł. JAk mu pokazałem co i jak to miał bardzo ciekawą minę.

W przypadku mojej meganki okazało się że rano wymieniałem żarówkę w tylnej prawej lampie i kupiłem w CPN pierwszą leprzą zaróweczkę która miała inny rozstaw bolcy i to dawało jakieś zwarcie i taki efekt.

Tak więc jezeli nadal masz to samo to przypomnij sobie czy przypadkiem nie wymieniałeś jakiś zaróweczek w oświetleniu, może one dają jakieś zwarcie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gaśnie ci silnik, to po prosu gdzieś masz albo zaśniedziały albo zalany styk, podejrzewam, że prędzej zalany bo stało się to nagle, i teraz jak idzie za duże obciążenie czyli więcej prądu gdy załączasz światła to wszystko gaśnie. Radzę przyjrzeć się dokładnie skrzynce bezpieczników głównych i sprawdzić możliwe iż jakiś styk się poluzował nawet od bezpiecznika i traci przewodność przy większym obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega DavMazi ma racje! Dokladnie zasniedzialy mi bezpieczniki w takiej skrzynce w podszybiu od strony pasarzera kolo akumulatora! Tam jest taka skrzynka z takimi duzymi bezpiecznikami 5 ich jest no i to ktorys z nich tak narozrabial. elektryk wszystko zrobil 150 zl skasowal i renia smiga dalej:) ale nie zagwarantowal ze to sie nie powturzy bo tak sie woda dostaje!

Swoja droga dzieki za pomoc i rady! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam ten sam problem. Po przekręceniu kluczyka nie słychać odgłosu pompy paliwa. Działają światła mijania, jednak tylko z przodu, tylnie lampy nie świecą. Zegar po każdym wyciągnięciu kluczyka zeruje się. Po odpaleniu samochodu włączyłem światła i zgasł. Odpaliłem go jeszcze raz i to samo. Trzeci raz już się nie dało. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki wewnątrz kabiny od strony kierowcy. Pięć bezpieczników znajdujących się przy akumulatorze wyciągnąłem i oczyściłem. Do tego wyczyściłem chyba trzy bezpieczniki u głównej skrzynce. Mogę coś jeszcze zrobić oprócz wizyty u elektryka? Akumulator sprawdzałem czujnikiem napięcia i wszystko ok.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem tak w zeszłą środę i mi auto całkiem zgasło kręcił silnik ale iskry nie było ,czasem immobilajzer sie załączył czasem nie wogule szyb nie mogłem zamknąć ,

wyjąłem akumulator na 8h żeby wyjąć całą listwę z bezpiecznikami i kupić nowe bezpieczniki miałem tak zaśniedziałe ze jedna nóżka sie trzymała na ok 1mm bezpiecznika i przy wyciąganiu sie ułamała , wyczyściłem wszystko wyjąłem złamana nóżkę wlałem chyba 0,5l "kontaktu" i silnik odpalił bez problemów , jak włączyłem awaryjne to zgasł , jak zamknąłem szyby też , poczekałem chwile i kolejne 10 razy odpaliłem bez problemów tylko włączyłem wszystkie odbiorniki prądu i jak narazie jest ok. zobaczymy co dalej , koledzy możecie jeszcze sprawdzić czy wszystkie bezpieczniki mają przejście oraz zabezpieczyć ta skrzyneczkę żeby do niej nie ciekło - ja będę to robił wkrótce silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!