Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nagły spadek mocy


Rekomendowane odpowiedzi

Wracałem dzisiaj z wyjazdu ,,za miasto,, upał, włączona klima autko ładnie ,,ciągnie,, 130 przyspiesza ,wyprzedza :mrgreen:,jakieś 200 m przed nawrotem na krzyżówce wrzuciłem na luz - na nawrocie dwójka i.....................auto prawie nie reaguje na gaz nie słychać charakterystycznego ,,swistu,, turbiny, rozbujanie go do 70 km zajęło 2.5km :D(,przyjechałem do domu auto postało i jazda próbna ok 2 km - wszystko ok :D???Auto nie dymi, nie bierze oleju kontrolki na desce nic nie pokazują co zaszwankowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he do tej pory nie wiedziałem że to moje autko to ma :mrgreen: :D , ale czytając co to jest za ustrojstwo i jakie objawy ma samochód przy zanieczyszczonym - uszkodzonym zaworze to faktycznie chyba EGR, tylko czy zawieszenie zaworu lub jego awaria nie powinnna zostać zdiagnozowana przez komputer auta?W moim przypadku nic mi nie pokazało :D , a czy można ewntualnie jak piszą urzytkownicy innych aut bezpiecznie w naszych reniach zaślepić EGR, bez obawy o spaliny na przeglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie jak jaki masz prezebieg i na jakim paliwie było eksploatowane auto, jeśli było lane dobre paliwko to EGR powinien być ok - co nie oznacza że nie mógł się zawiesić. Miałem podobne objawy w zimę ale przy przyspieszaniu tochę kopcił, miałem zanieczyszczony przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Pytanie jak jaki masz prezebieg i na jakim paliwie było eksploatowane auto,
..jaki ma wpływ paliwo na zanieczyszczenia EGRa :roll: ???

 

Taki jak holesterol na nadciśnienie, paliwo klasy premium jest odsiarczane, wzbogacane i dużo lepszej jakości, spaliny przechodzą przez EGRa więc im lepsze paliwo tym mniej syfu osadza się na wylocie.

Ja za czyszczenie EGRa zapłaciłem 400zł ale zapłaciłem za naukę machanika na moim aucie. Ktoś kto już to robił powinien się wyrobić w 2 godziny powinno to kosztować ok 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potankuj paliwko z TIRa to będziemy obstawiać co Ci pierwsze padnie, wtryski, pompa paliwa czy EGR
po pierwsze...nie kupiłem diesla z CR żeby jeżdzic na byle jakim paliwie.Po drugie...co wcześniej padnie na zasyfionym paliwie? Na pewno wtryski...możemy sie zalożyć :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!