Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciepłe przyciski sterowania szybami


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Czy to normalne, że grzeje się panel sterowania szybami na drzwiach kierowcy? Nie parzy ale jest wyraźnie ciepły. Wszystko jest ok. ze sterowaniem szybami, nie działa tylko w drzwiach pasażera z przodu (ani sterowanie z drzwi kierowcy ani pasażera).

Skomplikowane jest rozebranie tych przełączników, na coś trzeba szczególnie uważac?

P.S. Tak na marginesie czy Renówki maja tak słaba jakość połączeń elektrycznych? W oświetleniu tablicy rejestracyjnej jak je rozebrałem dosłownie złącze elektryczne rozsypało mi się w rękach, było całe w zielokawym nalocie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie czy grzeje się w czasie jazdy postoju czy jak masz włączone światła,czy jak są wyłączone.

Co do połączeń elektrycznych nie jest to problem tylko Renówek lecz większość samochodów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większości? Moje ostatnie Audii 80 rocznik '89 nie miało tego problemu, Ford Focus tez nie miał, Suzuki Wagon R+ jakoś nie przypominam sobie, Fiat CC i kilka jeszcze innych też nie stwierdziłem... może miałem trochę szczęścia ;-)

Grzeje się i na postoju i w czasie jazdy, ze światłami nie kombinowałem bo zawsze mam je włączone, epicentrum ciepła znajduje się w okolicach przycisku blokującego otwieranie okien a przyciskami służącymi do otwierania tylnych okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oświetleniu tablicy rejestracyjnej jak je rozebrałem dosłownie złącze elektryczne rozsypało mi się w rękach, było całe w zielokawym nalocie
To chyba wilgoć tak działa. Też miałem kłopot z jedną żarówką oświetlenia tablicy i też na konektorze był zielony nalot, ale nic się nie rozsypało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potwierdzam, znaczy u mnie tez się grzeje, dokładnie w opisanym miejscu.

Od nowości. Myślałem, że ten typ tak ma.

Sprawdzę jak to się ma w kontekście oświetlenia i załączonego ogranicznika

sterowania szybami.

 

Pozdrawiam, e2e4.

 

Grzeją się. Wydaje się ze kiedy włączone światła drogowe grzeją się mocniej

Pozdrawiam, e2e4..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Już się nie grzeją u mnie :D

Rozebrałem, były szczelnie zawinięte fabrycznie taką folio-pianką, jakoś ją delikatnie rozkleiłem, wyjąłem wtyczki i włożyłem spowrotem, zmontowałem i... już się nie grzeje!!!

Nie były skorodowane, żadnego nalotu, ciasno wchodziły, normalnie nic, nówka a jednak wyjęcie i włożenie pomogło :mrgreen: Ciekawe na jak długo swoją drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!