Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słaby silnik duże spalanie -Megane 16,16V,20


gubcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim silnikiem. Objawów jest kilka. Silnik na biegu jałowym działa niestabilnie od 900 do 1500 obrotów... Silnik ma mało mocy jak 60KM a nie 110KM. Silnik Pali naprawdę sporo średnio wychodzi między 9,5 a 11 litrów przy spokojnej jeździe. Czasami samochód ledwo przyspiesza .... choć pedał gazu wciskam do końca ... Nie wiem może to po wymianie rozrządu (notabene w ASO) ale nie wiem .. silnik ma mały przebieg nie jest mało używany.

 

Będę wdzięczny za jakąś pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc gubcio ja mam to samo moja meganka jest tak jakby przymulona ale nie zawsze, czasami zdarza sie ze przejade ponad 20 km i dopiero wtedy juz zaczyna mulic, silnik wtedy zaczyna glosniej pracowac, chodzi jak diesel i spala mi bardzo duzo okolo 10, 11 l na 100 km. Nie wiem co to jest i jestem ciekaw czy Ty juz usunales ta wade jak tak to napisz co to bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda Lambda była sprawdzana jego rezystancja była ok ... w najbliższym tygodniu będę jechał do serwisu żeby wszystko posprawdzali ... mam nadzieję że coś znajdą .. bo jestem już nieco zirytowany.... Easy chyba ma racje ... bo jak kupowałem samochód sprawdzałem w komputerze jakie było spalanie jak silnik się zachowywał i było ok .. później pojechałem do ASO żeby wymienili rozrząd .... no i jakoś wszystko się popsuło... w każdym razie wielkie dzięki za pomoc ... po wizycie w serwisie powiem co udało im się ustalić ....

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-10-27, 19:18 ]

A mianowicie przewód nieszczelność w połączeniu kolektora ssącego z pochłaniaczem paliwa ... w pochłaniaczu urwał się zaczep rurki i połączenie nie było szczelne w sumie to rurka była urwana. Doszedłem do tego po wymianie praktycznie wszystkich elementów .. miałem taki sam samochód i po kolei wymieniałem podzespoły cewki czujnik podciśnienia... silnik krokowy .... itd.... w sumie została tylko przepustnica ... no ale za to nie chciałem się brać sam ... później zacząłem sprawdzać wszystkie przewody i rurki no i wyszło .... Teraz muszę zdemontować pochłaniacz no spróbować go skleić ..... jeszcze nie wiem jak się za to wziąść ale spróbuję ... może miał ktoś z tym do czynienia i może mi coś poradzić ..... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!